Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik a felelősségteljesség...

Melyik a felelősségteljesség beleugrani fejest: család, gyerek stb. vagy bevállalni a későnérőséget?

Figyelt kérdés

30 fölötti fickó vagyok. Élettársi kapcsolatban. (nővel:)) Sok kérdés-feleletben itt a gyk-n, de sok más fórumon is olvasom, amikor egyesek egyfajta "önjelölt bölcs" szerepkörben a szájukra veszik a "felelősség" szót és mintegy véres kardot, úgy mutogatják, puffogtatják. Kedvenc jelmondat-bombák későnérő pasiknak: "nőj már fel!" "mostmár felelősségteljesen kellene élned" "meg kéne már állapodnod" "önző vagy, mert nincs gyereked" stb stb, visszhangzik még a fejemben sokaktól, ahogy "megmondják a frankót". Aztán sok kérdés itt is arról szól, hogy "amikor épp, hogy leesett a tojáshéj a pici sggecskémről és máris felcsináltattam magam, most meg itt vagyok a húszas éveim elején elváltan, gyerekkel és nem tudok megélni". Vagy: "mi aztán akkora jaszkarik vagyunk ám, hogy na nehogymár bermelyik fél szülei a közelünkben legyenek, inkább elköltözünk a nagy ház nagy lakrészéből egy egérlyukba és húde okosak vagyunk, hogy beledöglünk a lakáshitelbe harminc évig, de nem pofázik bele az életünkbe senki (leszámítva az árfolyamokat, a bankokat, a közműcégeket stb stb)" Aztán visítanak, mint a fába szorult, amikor a meggondolatlan adóssághullám átcsap a fejük fölött.

Ez lenne a felelősségteljesség?

Nem komolyabb dolog bevállalni, hogy egy fickó tök el van azzal, hogy a kocsiját csiszatolja, minthogy erőfölött beleugorjon valamibe, amiben boldogtalan lesz? Nem elfogadhatóbb, ha valaki playboy-kodik és nem is ámít senkit a "látszatkomolysággal"?

Az teljesen igaz, hogy az az élet rendje, hogy saját élet, család, gyerek. De szerintem valami nem stimmel, ha ennyire sokan válnak, mocskolják az exet, kínlódnak az anyagiakon. Csak azért tartanak fenn egy házasságot, hogy a közös vagyon, anyagi élet ne sérüljön, közben rühellik egymást. Bebeszélik maguknak, hogy a gyerek miatt sem váljanak el, de a gyerek úgy is megérzi az őszintétlenséget.

Szerintem az lenne a felelősségteljesség, ha tényleg nagyon átgondolt nagyon megfontolt döntéseket hoznának az emberek demográfiai kérdésekben.


2010. nov. 11. 17:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Amiről te beszélsz, az két véglet. Az optimális - szerintem - valahol a kettő között van.


Vagyis nem vállalunk gyereket/hitelt/akármit 20 évesen, totál éretlenül, teljesen hitelesek az általad leírt következmények, sajnos. Viszont az is húzós, ha valaki 30 évesen is csak a következő sörözésig/csiszatolásig/akármiig jut el lelkileg, és indoklásként a bedőlt hitelesekre, meg a huszonévesen elvált gyerekesekre mutogat. Ezzel nem azt mondtam, hogy te is ilyen vagy (nem ismerlek), általánosságban így gondolom, akinek nem inge, ne vegye magára.


Szerintem a felelősség az lenne, hogy huszonévesen sörözünk, meg csiszatolunk, aztán a harminchoz közeledve lassan megteremtjük a feltételeket a továbbiakhoz, és akkor lehet családot alapítani (aki akar). Ha ez így működne, mindjárt nem volna annyi anomália, mint amiket leírtál.

2010. nov. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A felelossegteljesseg mindenkinek mast jelent. Nekem semmi bajom nincs azzal, aki nem vallal gyereket vagy keson vallal vagy nem hazasodik stb, en oket nem tartom felelotlennek vagy onzonek, viszont azzal van gondom, amikor az ilyen emberek kozul paran (nem mindenki, de eleg sokan) beszolnak annak, aki fiatalon hazasodott, gyereke van es emellett jol mukodo hazassaga, hogy "miert nem elted ki magad? Meg fogod banni!" stb. (errol is sok kerdes van itt). Szoval ez egy oda-vissza dolog. Mindenki mas, mindenki mast akar az elettol, igy nem kellene - ahogy te is mondtad - a felelossegrol papolni, mert ez mindenki eleteben mast jelent. Egyebkent nem akarok vitat szitani, de az ismerettsegi koromben rengeteg olyan is van, akik azt hittek, hogy meggondolt dontest hoznak, nem 20-25 evesen hazasodtak, aztan megis elvaltak. Szoval arra nincs garancia, hogy xy hazassaga tartosabb lesz barmitol is. Ez a szemelyisegen, erettsegen mulik, es a kompromisszumkepessegen es van, aki 30 evesen sem erett, mas meg mar 20 evesen kesz a hazassagra. En 21 evesen hazasodtam es soha, de soha nem valtoztatnam ezt meg, sot eletem legjobb dontesenek tartom. Szemelyes tapasztalatom (tehat nem mondom, hogy mindenkinek igy van, de nekem igen), hogy nekem azok a dolgok jottek be az eletben a legjobban, amikre nem keszultem sokat, amiket meg megterveztem, nem ugy jottek ossze. Az eletre nem lehet 100%-ig felkeszulni, vannak benne fordulatok. Nem azt mondom, hogy nem kell tervezni, de a legtobb dolog nem ugy valosul meg, ahogy tervezzuk, tehat tervezhetsz 20 evig egy jo eletet, de az nem olyan lesz, ahogy megalmodtad. Tervezel, tervezel, de mikor fogod megelni a tervezett dolgokat? Pl. Magyarorszagon sokan gyereket sem tudnanak vallalni, ha arra varnanak, hogy teljesen hitelmentesen felepul a hazuk. Lennenek vagy 50 evesek. Azok a peldak, amiket pedig leirtal, kenyszerbol jonnek letre es sajnos olyan vilagban elunk, hogy barki belejuthat ilyen helyzetekbe, ezt sem lehet elore kiszamitani am!
2010. nov. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Es en nem ertek egyet az elso valaszadoval, mert mi, emberek mind masok vagyunk es mas dolgok tesznek boldogga, mashogy elunk. Miert ne elegithetne ki egy 30 evest, hogy a kocsijaval pepecsel vagy miert ne lehetne valakinek 20 evesen gyereke? Nem latunk bele masok eletebe, ha egyszer neki ugy jo, miert faj ez masnak? Nem bant vele, hogy o a kocsijaval foglalkozik, talalt egy tarsat, akinek ez igy van jol. Mindenki egy hasonlo felfogasu emberrel tud csak elni, aki elfogadja, ahogy van. Onnantol kezdve meg nincs problema. Nagyon szuklatokoru gondolkodas, hogy valaki meg akarja mondani, hogy x evesen kell ezt vagy azt tenni illetve, hogy felnott ember x evesen meg ne tegyen ezt-azt. Ugyan miert ne? Ahogy a kerdezo is irta - sokan osztjak az eszt a felelossegrol, pedig nekik is egy eletuk van, nem bolcsebbek, nincs tobb elettapasztalatuk, csak a sajat eletformajukat akarjak masra kenyszeriteni. Ez van az ilyen rosszindulatu megjegyzesek mogott, ugyanis azt hiszik, hogy csak ugy lehet elni, ahogy ok teszik, a masik meg egy senki.
2010. nov. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem eléggé pesszimistán látod a dolgokat, ráaádásul más megítélni valamit kívülről, kívüláll személynek, és más benne lenni.

Elég megvetően írtál arról, hogy sokan inkább elhúznak otthonról, hogy "majd ők megmutatják", hogy önállóan is tudnak élni, aztán belefeketednek a lakáshitelbe.

Tudod, nem mindenkinek adatik meg, hogy olyan marha jól alakuljon a családi helyzete, hogy otthon élje le az életét és közben gyűjtögessen, ami abból adódik, hogy a szülők ellátják az illetőt, ő meg összegyűjtheti a fizetéseit közben.Én ezt roppant számító dolognak tartom, előttem egy ilyen pasi nem számít egyenértékűnek azzal, aki igenis a talpára áll, mikor érzi, hogy benőtt a feje lágya.Ha nő, akkor meg úgy vagyok vele, hogy nem irigylem azt a pasit, akivel majdan összejön, mert ezek az emberek - a tapasztalat is azt mutatja - csak KAPNI szeretnek, de azt folyamatosan.

Én azt mondom, aki nem örököl, nincs összegyűjtött pénze, és albérletben tengődik már évek óta, próbálja meg a lakáshitelt ( persze nem kell mindjárt beleugrani az első ajánlatba), mert más dolog kiadni a pénzt arra, ami majd a sajátom lesz, mint arra, ami a másé és hónapról-hónapra gyakorlatilag kidobom az ablakon a saját pénzem.

2010. nov. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Mindenkiét hasznosoztam.

A 17:56-osnak mondanám, hogy sajnálom, ha másképpen volt értelmezhető a kérdésem kifejtése, mint aminek szántam.

Nem akarok én senkit sem megvetni vagy lekezelni. Csak nemrég pont ezt a témát boncolgatta egy ide kiírt kérdés, ahol meg pont azt oltogatták és "vetették meg", aki azt mondta, hogy addig nem akar lépni tovább, amíg nem látja annak jó eséllyel a megvalósíthatóságát.

Én nem vetem meg az önállósulót sem, csak (hitelszakmabeliként is) azt mondom, hogy nem szabad elhamarkodni semmit. Néha egy kis kompromisszum is lehet jobb megoldás a nagyon konokoskodásnál.

De természetesen élethelyzete (és embere) válogatja.

2010. nov. 11. 18:27
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem az lenne a felelősségteljesség, ha tényleg nagyon átgondolt nagyon megfontolt döntéseket hoznának az emberek demográfiai kérdésekben." - így van! De azért te is elsütöttél egy felelősségteljes-t:)


Szerintem az gondolkodik így, aki felvállalja döntései következményeit akkor is, ha azok kimenetele pl. kudarc. És igyekszik megoldást találni rá. Vagy, ha felvállal valamit, akkor az első nehézségnél nem visszakozik rögtön, mondván, nem ilyen lovat akartam...

2010. nov. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Amíg a bankrendszert leuraló pénzoligarchák uralkodnak és folytatják az uzsorapolitikájukat, addig mindigis igazságtalanság lesz nem csak itt, hanem bárhol a világon.

Bocs az OFF-ért.

2010. nov. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A mesterségesen ( virtuálisan) generált pénzükről nem is beszélve....
2010. nov. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Jaja, elsütöttem én is, ez igaz :))


Ami a bankoligarchia kérdését illeti, abban teljesen igazatok van. Nagyon kiszolgáltatottá tudja tenni az embereket. Egy időben hitelközvetítőként dolgoztam, banksemlegesen, így legalább egy kicsit tudtam az ügyfeleimet képviselni és nem a bankot/bankokat. Persze a hivatalos állásfoglalás az volt, hogy azért íratunk alá kockázatfeltáró nyilatkozatot, meg nem kötelező eladósodni. Ezek mind igazak is. De sajnos társadalmi szinten nem lettek az emberek felkészítve erre. És most sokan isszák a levét.

Én is bocs az offért, de ha már kezd egy kellemes beszélgetés kialakulni, akkor miért is ne?

2010. nov. 11. 19:06
 10/11 anonim ***** válasza:
Az az érzésem, mostanában felmerült a kérdéssel kapcsolatos téma az életedben, most meg boldogan kapcsolódsz egy teljesen más témába:D
2010. nov. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!