Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezelnétek ezt a...

Hogyan kezelnétek ezt a helyzetet? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott hogy idén sajnos nem sikerült a felvételim /két 92%-kos középszintűt írtam csak az a rohadt nyelvvizsga nem lett meg/.


Az érettségi után apám unszolására neki kezdtem egy 2 éves szakmának /10 tanítási napból 4 nap iskola, 6 nap gyakorlat azaz 8órás meló a gyakorlati helyen/. Ezt azonban 1 hónap után otthagytam mert nem nagyon tetszett, és időm se volt mellette tanulni és átmentem egy 1 éves OKJ-ra ami aláírom hogy semmit nem fog érni a munkaerőpiacon, de legalább lesz mellette időm tanulni és 2011-ben képes leszek ismét felvételizni.


Nah most apám ezt rohadt nehezen fogadta. Ő azt hiszi hogy, idézem: "nekem a "munka büdös" miért nem tanulok egy rendes szakmát, meg hogy én csak főiskolára akarok menni ilyen humbug szakra hogy bulizzak".


Én ezzel nem értek egy, nekem egyáltalán nem büdös a munka, diákmunkán is dolgoztam elég alja melót. Továbbtanulásban sincs igaza hiszen az a célom hogy bejussak BGF budapesti karára, egész pontosan pénzügy-számvitel szakra. Szerintem ez egyáltalán nem büfészak.


Testvérem viszont az érettségi után /mivel nem vették fel/ egyből dolgozni kezdett így tehát ő 20 éves kora óta dolgozik már, természetesen ezt apám nagyra értékeli.


Én viszont emiatt roppant mód szorongani kezdtem hogy mi lesz ha idén sem sikerül a felvételi. Lassan már a tanulásra sem tudok koncentrálni mert mindennap ezt érzékelteti velem. Még egy 1 éves OKJ-ba tuti nem egyezne bele, viszont egy sima érettségivel meg sehol sem alkalmaznak.


Ti voltatok ehhez hasonló helyzetben? Tudtok valamilyen tanácsot adni hogy kezeljem a helyzetet?


Köszönöm annak aki elolvassa és válaszol!


Az esetleges helyesírási hibákért elnézést kérek.


19/F


2010. nov. 11. 19:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
49%
ha idén sem sikerül a felvételi, akkor elmész melózni...mellesleg apádnak adok igazat...és van aki család, gyerekek és munka mellett is tud tanulni, neked is ment volna...
2010. nov. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
84%
Főiskolán nappali tagozatra mennél? Lehet, nem is a mostani helyzettel van apádnak baja, hanem azzal, hogy x évig még főállású diák szeretnél lenni, miközben (bezzeg) a tesód már 20 éves kora óta dolgozik. Talán egy levelező képzésbe jobban belemenne? Ha mellette dolgoznál?
2010. nov. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
És sima érettségivel hol alkalmaznak? Ha tudsz ilyen helyet akkor nyugodtan mondhatod!
2010. nov. 11. 19:56
 4/26 A kérdező kommentje:
2. válaszoló, igen én is ezt érzem amit te.
2010. nov. 11. 19:57
 5/26 anonim ***** válasza:
Ahol a testvéredet.
2010. nov. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Igen, nappalira mennék de mellette persze vállalni fogok diákmunkát, csak előbb vegyenek fel:)
2010. nov. 11. 19:58
 7/26 anonim ***** válasza:
84%

Helló!


Én ugyanebben a helyzetben vagyok, csak fordítva:) Nekem minden érettségim sikerült, 3-4eseim lettek, felvettek a BGF-re és a BKF-re is, de én nem akartam menni...(lelki okok miatt se, és amúgy se, mivel nem ezt szeretném csinálni az elkövetkező pár évben) Nálunk is apu a hangadó, hogy de igenis mennem kellett volna mert így semmire nem fogom vinni. És igazat adok neki, csak hogy nekem akkorsem a többdiplomás több nyelven beszélő üzletasszony az álmom.. OKJ-t szeretnék méghozzá rendezvényszervezőit.


Nekem erre az vált be, hogy egyszerűen letojom...nem tudok mást tenni. Igazat adok neki, de én akarom irányítani az életem!

2010. nov. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
A testvérem ugyanazt a szakmát tanulta mint amit én, csak ő egy év alatt fizetősön. Ezt elfelejtettem leírni.
2010. nov. 11. 19:59
 9/26 anonim ***** válasza:
29%
bármelyik gyárban szívesen látnának, ha nem lenne büdös a munka....
2010. nov. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim válasza:

Először is, ha nem érdekel/nem ér semmit az az OKJ, amit most tanulsz, nem biztos hogy érdemes belőle levizsgázni, mert ha később szeretnél egy másikat, azt már csak önköltséges képzésben tudod megszerezni (az állam egyet fizet csak).


Azt esetleg lehet tudni, hogy most mire jársz, illetve mit hagytál abba? Nincs esetleg a környéken valami, az érdeklődésednek megfelelő tanfolyam?


Ha nem akarsz dolgozni ebben az egy évben, apukádnak érvelhetsz például azzal hogy így több időd marad felkészülni a felvételire (nyelvvizsga megszerzése, esetleg valamelyik tárgyból a jobb eredmény reményében újraérettségizni).


Én is hasonló helyzetben vagyok amúgy, csak én otthagytam a fősulit, és már lecsúsztam az idei OKJ-kről, dolgozni nem dolgozok (nincs is munkalehetőség), szóval én meg a "itthon lopod a napod" beszólásokat kapom folyamatosan...

2010. nov. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!