Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ez egyáltalán? Ti...

Normális ez egyáltalán? Ti hogy kezelnétek ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
19 vagyok, egyetemre járok, így még nem nagyon van saját pénzem és a szüleimmel élek. Anyám egész suli közben, most meg nyáron méginkább minden egyes nap azzal csesztetett, hogy egy sz*r embe rvagyok, egy munkakerülő, egy lusta dög. Őszintén, kb 20 munkára jelentkeztem, mindegyiknél: majd hívunk, majd keresünk, majd majd majd... És sajnos semmi nem jött össze. Ezáltal odáig süllyedtem, hogy pár hete felhívtak egy lehetőséggel, szinte a legalja a diákmunkáknak is, de elvállaltam, csak hogy anyám lenyugodjon. A pénz nulla, főleg ahhoz képest, hogy napi 10-12 órákat álltatnak velem, fizikailag megterhelő munka, a pénz meg szinte a buszjegyre sem elég (kb 50km-re járok be). De elvállaltam, csakis anyám miatt. Sajnos a heti 4x 8-10-12 óra mellett alig marad energiám a házimunkára, segítek, amire csak megkérnek, mindent megcsinálok, és bár majd leszakad a lábam sokszor, a könnyebb munkákat mindig megcsinálom. Azonban ma fát akartak velem rakatni este későig, miközben holnap hajnalban kelek és 12 órázok. Fél délután anyámnak segítettem, így mondtam neki, hogy sajnálom, de erre nekem már nincs energiám, holnapra ebédet kell főznöm magamnak stb. Erre most én vagyok a legsz*rabb ember a Földön, szerintük csak sajnáltatom magam és egy lusta dög vagyok. Ezért vállaltam el én ezt a legalja munkát? Még a taknyos húgom is elmond engem mindennek, holott ő éjjel csavarog, nappal végig alszik és én csinálok minden házimunkát, mert "szegény" húgom fáradt és alszik (ma is délután 5-kor kelt fel). Ő kiment fát pakolni, mivel ő nem dolgozik sehol, semmi dolga. Én mindemellett felsőfokú nyelvvizsgára is készülök, próbálok a munka mellett néha egy kis időt beiktatni a nyelvtanuláshoz, de nagyon nehéz. Mindezt nem értik meg, és még a tényleg lusta húgom, aki a saját tányérját sem képes odébbrakni, még ő is megaláz és szemétkedik, anyámról nem is beszélve, szerintem, mivel ma egyszer nem raktam fát, napokig hozzám sem szól. Az nem érdekli, hogy az év maradék 364 napjában folyton csak én segítek. :( Hogy kezelnétek egy ilyen helyzetet? Tényleg én vagyok még a szemét?
2011. aug. 18. 19:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Én nem tudom, de kezdem úgy látni, h a legtöbb nőnek 40fölött elmegy az esze...
2011. aug. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, valahogy én is így látom már egy ideje. :D Persze tisztelet a kivételnek, ismerek rendes nőket is... d epl ott a 15 éves húgom, aki még messze a 40-től, de már most egy hárpia. És még ő dumál nekem, csak mert egy évben 1x ő segít itthon, nem én?! Hozzáteszem, ma már azzal fenyegettek, hogy ha nem rakok fát, télen ne akarjak meleget sem, és hogy felejtsem el a további anyagi támogatást. Mindezt egy fél este fahordásért!
2011. aug. 18. 19:36
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Sajnallak :(,de egyszer ennek is vege lessz,semmi nem tart örökke.

Boccs az off-ert,de hirtelen nem jut eszembe semmi,talan ha elköltözöl jobb lessz.

2011. aug. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Na nyugi, most írtam ki kérdést, mert már unom.

Komolyan mondom tisztára mint aki nem normális.

A kérdéshez elfelejtettem odaírni, h én is fősulizok munka mellett és nem érdekli ez se hogy tanulnom kell meg most is önéletrajzzal szaladgáltam jobbra-balra, mert pályázok egy másik munkahelyre, ahol kb plusz 80 ezerrel lenne több a fizetésem, de ezek nem számítanak, mert az ő sz*aros jelentéktelen dolgaival kell foglalkozni.

A legjobb, h ha annó rá hallgattam volna most egy diplomás munkanélküli lennék, de ennek ellenére úgy osztja az észt mintha lenne mire, nincs is csak 8 osztálya.

De a lényeg, h ő felkel minden nap már 4 kor és akkor ő a valaki.

2011. aug. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
:( szomorú ezt hallani. Én nem ismerlek személyesen, de az jött át, hogy nem elég, hogy nem vagy lusta, de mellé még szorgalmas tanuló is vagy, aki törődik a jövőjével. Sajnos ez ellen nagyon mit nem tudsz csinálni, csak tűrni és hallgatni. Ha valakinek ilyen sötét látású az anyja. Egyetem időszakában nincs lehetőséget koliba vagy albérletbe menned? Az biztosan sokat segítene. Én is 19 éves vagyok és tudom, nem könnyű munkát találni, csak ha az embert betudják protezsálni valahova. Bocsánat, hogy nem tudtam a problémád megoldására tanácsot adni. Talán csak annyit, hogy a lelkeden sokat tud segíteni a zene. Kitartást Neked!
2011. aug. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

elköltözni nem tudnál vagy a kolesz vagy valami norma rokon?


nagyon sajnállak ... nem könnyű így élni (saját tapasztalat) :/


esetleg másik munkát nem tudnál keresni?


16/L

2011. aug. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

hát igen valóban nehéz.én két éve nem találok munkát,és elmondanak mindennek.tanultam is nem is keveset,de én vagyok a legléhűtöbb a világon.háztartást vezetek 24 évesen maximálisan ki van nyalva anya popója de kevés.ha hibázok,az meg egetrengető problémává növi ki magát,és jaj nekem.

megértelek

2011. aug. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első dolog, ami az eszembe jutott: kollégium. Ha már egyetem, biztos van az egyetemnek külön kolija, vagy a közelben vmi (és még az is előfordulhat, hogy könnyebben le tudsz járni onnan diákmunkázni)... jelentkezz oda be. Igaz, kell kolidíjat fizetni, de sztem talán megéri, akkor legalább nem mindent neked kell csinálnod otthon, és nem leszel annyira kimerült és reménytelen sem...
2011. aug. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"én két éve nem találok munkát"


Akkor ne csodálkozz, h anyád vergődik, ez kamu duma, hogy nem találsz, esetleg olyat nem találsz, ami neked is tetszene...

2011. aug. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha engem kritizálnak akkor is, amikor minden tőlem telhetőt megteszek, megmutatom, milyen az igazi lustaság.
2011. aug. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!