Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az én "kötelességem" és csak...

Az én "kötelességem" és csak túlreagálom? Valaki hasonló helyzetben volt már?

Figyelt kérdés
Kicsivel több mint 1 éve vagyunk együtt a párommal. Van egy 8 éves kislánya az előző kapcsolatából. Általában 2 hetente van velünk, de amúgy meg amikor az anyuka gondol egyet és váratlanul lepasszolja. Eleinte azért engedtem mindenben, mert feltételeztem, hogy a kislányt és a páromat is megviselte a válás, de most már egyre rosszabb a helyzet. A lényeg: A gyerekes napokon a párom engem kizavar az ágyból, hogy akkor menjünk a kislányért. Vagyis hát én menjek, mert ő meginna egy pohár sört. Akkor egész nap soförködöm (jelen van a párom is), és este is akármit csinálok (sütés-főzés, tv-zés, vagy akármi), hagyjak mindent félbe mert anyuka "kiadta a parancsot" hogy a gyerek 8-ra otthon legyen (se elöbb se késöbb). Ha otthon vagyunk, én főzök, mosogatok, meg minden, a gyerekkel közben játszom, közben a párom az udvaron van, cigizik és sörözik. Ha pl. strandra megyünk párom közli, hogy neki hideg a víz, és inkább kint marad sörözni. Ha játszótérre megyünk, ő vár 1 órát a kerítésen kívűl, hogy dohányozni tudjon. Félreértés ne essék, nincs semmi bajom a kislánnyal, de kb. 2 percenként hiszti, minden kell neki, majd eldobja, nem mos kezet, mindent beleken a ruháiba, csak Mc Dondald's-os, kaját hajlandó enni, abból is 3 falatot, majd a földhöz vágja. Nem szólhatok rá, mert akkor közli, hogy soha többet nem akar hozzánk jönni, és nagy balhék vannak anyuka részéről.
2011. jan. 12. 10:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát velem ezt nem tudná megcsinálni.Van szád,szólj oda párodnak:Mennyj te érte, a te lányod,neked úgy fog örülni!
2011. jan. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne haragudj, de én a helyedben már rég kerek-perec megmondtam volna a páromnak a magamét. Őszintén szólva nekem egyáltalán nem tetszik a viselkedése. Ennyire rád hagyni a saját felelősségét... Nem vezet semmi jóra. Hidd el, normális életed sose lesz mellette, mert előbb-utóbb minden feladatát rád testálja majd. Én a helyedben beszélnék vele, hogy vagy változik, és kiveszi a részét a dologból, vagy te mész. Valószínűnek tartom, hogy az utóbbi lesz végül, mert egy ilyen ember, aki ennyire nem veszi a fáradtságot, nem képes hosszú távon megváltozni, de szerintem egy 1 éves kapcsolat még nem lehet annyira mély, hogy az életedet elszúrd miatta!
2011. jan. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekes napokon menj és pihenj, szórakozz, fodrász, manikűr, masszázs. Mondd, hogy az ő érdekükben van, hogy jól ki tudják használni azt a kevés időt, amit együtt tudnak tölteni.

Nem értem, minek jöjjön a gyerek egyáltalán, ha az apja nem tölt vele semmi időt. Szerintem tök felesleges csak az illem kedvéért elhozni. Maradhat otthon, ott is jobb neki.

Azt se értem, te vajon mit akarsz egy ilyen embertől, aki igy viselkedik a saját gyerekével és a "szerelmével". Már bocs, de két lábbal rúgnám ki. Ha neked jó, hogy a te gyerekeddel is pont igy fog bánni, hát a te dolgod...

2011. jan. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért én megkérdezném a helyedben a párodat: a bébiszitterkedésért mi jár???Hány ft-os órabérben vagy??

Ha nincs éppen veletek a kislány..kezdj el beszélni a pároddal arról, hogy ez téged zavar, vagy mi az ami nagyon zavar.

Vagy csináld azt hogy külön programot csinálsz magadnak ha jön a kislány.Foglalkozzon ő is vele,ne csak mindig te pesztráld...és ne sofőrködj folyton, egy kis séta nem árt..Engem nagyon zavarna és szólnék neki, amikor nincs ott a kislány.De kiverné nálam a biztosítékot az is hogy megvetet mindenfélét veled/veletek a kislány és pár perc múlva meg már nem kell neki.Látszik milyen nevelést kap otthon..vagy csak lehet hogy téged nem kedvel!Néha csinálj magadnak saját lefoglaló programot!

Kitartás!

2011. jan. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Most őszintén, szerinted miért ért véget az előző kapcsolata? Addig a volt párja volt a csicskája, aki ezt megunta, most meg Te. Félre ne érts, nem bántani akarlak, de nem értem, hogy nem veszed észre. Szerinted hálás Neked mindazért, amit megteszel érte? Nem úgy néz ki. Állj tovább, keress egy normális pasit, bár százszor inkább egyedül, mint egy ilyen mellett.
2011. jan. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
itt nem a gyerekkel vagy a volt feleseggel van a gond hanem a pasival. ha hagyod hogy cseledet csinapjon beloled ne csodalkozz. allj a sarkadra es ne hagyd hogy ugraltasson.
2011. jan. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a kislánynál meg az lenne a csoda, ha "normálisan" viselkedne. Most még egy hisztis kislány, felnőve meg egy eszement tyúk lesz. És legkevésbé ő tehet róla.
2011. jan. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem az ilyen nőket, mit Te.

Én kb. a második alkalom után kinyitottam volna a számat, és nem hagynám, hogy hülyére vegyen akárki is.Nem vagy a gyerek csicskája, az apjához jár, nem hozzád, és ha kiveri a cirkuszt, hogy nem jön többet, hát ki bánja,annál jobb.Ha apukának fontosabb a sörös üveg, akkor viselje a következményeit.

2011. jan. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez szép, tényleg durva hogy mennyire nem veszed észre hogy ki vagy használva, nem kicsit... Nem elég hogy az előző házasságából származó gyerekét a nyakadba varrja, még te főzöl, mosol, takarítasz rá, ő meg sörözik??? Hát gyönyörű mondhatom... Nem csoda hogy az előző asszony kivágta. Szerintem jobb ha te is követed a példáját, mielőtt még neked is csinálj egy gyereket.
2011. jan. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt is hozzátenném ,hogy azon is el kéne gondolkoznod, hogy vajon normális-e hogy a férjednek reggel az első gondolata a sörözés...Így a leírásod alapján egyenes úton halad az alkoholizmus felé (nem elég hogy amúgy is egy tróger)

Az a durva hogy egyáltalán felmerül benned hogy ez a te "kötelességed", jobb családokban a házimunkát is közösen végzik, nemhogy ez...

2011. jan. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!