Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor nekem kötelességem...

Most akkor nekem kötelességem 100%-ban pótanyukának lenni?

Figyelt kérdés
Párom előző kapcsolatából van egy 9 éves kislánya. Szokásos gyerekes hétvégék, nagyobb szünetekben még több közös program stb. Én kedvelem a kislányt, meg rengeteget játszom vele, tanítgatom, minden téren foglalkozom vele, de valahogy úgy érzem, hogy a párom még ennél többet is elvárna (pedig hetente/két hetente hétvégén 10 perc nem jut magamra). Szó szerint mintha én lennék a gyerek anyukája. Tehát ha elesik én kössem be a sebét, ha rajzolni akar én rajzoljak vele, ha bujócskázni akar, én tegyem, ha csatateret hagy a lakásban én takarítsak utána 3 percenként, ha felborítja az üdítős poharat én takarítom az asztalt és padlót meg mindet, én mossam a ruháit ha leeszi, ha összepiszkolja a játszótéren, én vágjam fel a húst a tányérján, én csináljam meg vele a leckéket, én hozzam el hétvégente és este vagy másnap este én is vigyem haza, stb. Közben a párom meg csak úgy van. Tehát ráér, és NEM más elfoglaltsága van eközben. Amikor meg játékot kell venni, akkor egyből aktiválja magát. Félreértés ne essék, semmi bajom a gyerekkel, de olyan mintha apja nem is lenne (talán évekig is csak papíron volt) és lenne egy hétköznapi meg egy hétvégi anyukája.
2011. márc. 16. 17:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%

és mi ezzel mit kezdjünk..?

Beszélj a pàroddal, hogy vegye ki ö is a részét ezekböl..

nem vagy köteles

2011. márc. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Egyrészről igen,mert olyan valakit választottál párodul,akinek gyermeke van.Másrészről nem,mert mint mondod,ő meg éli világát,míg te "nevelgeted" a lányát.Tehát ha így áll hozzá,akkor nem kötelességed.
2011. márc. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem kötelességed, de már láthatod, miért lett vége az előző kapcsolatának.
2011. márc. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp beszélgess el a pároddal.

Mondd meg neki, hogy kedveled/szereted a kislányt, és szívesen játszol/tanulsz vele, de semmiképp sem kettesben. Ha rajzolni akar a kislány, üljetek le vele mindketten. Stb. Ha ez nem tetszik a párodnak, mondd meg neki, hogy akkor amikor jön a kislánya te elmész a barátnőiddel moziba, vagy bárhová. És direkt úgy fogod alakítani a hétvégéidet, hogy ne legyél otthon. Nem a csicskája vagy a párodnak, hogy mindent megcsinálj, és helyette neveld a lányát. Ha 9 éve tudott az anyjával foglalkozni, most foglalkozzon a lányával is. Ettől függetlenül ha tényleg szereted a kislányt, foglalkozz vele. De ne a párod helyett.

2011. márc. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Háát, párod nem valami segítőkész ember. Ha lenne közös gyereketek, ugyanezt csinálná.Ami viszont pozitívum, hogy ez már most kiderült, így tudsz dönteni, hogy szeretnél e vele családot alapítani, vagy nem.

Egyébként szerintem részben nem vagy köteles. Szervezhetne ő is programokat a kislánnyal.

2011. márc. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor itt nem a gyerekben van a hiba, hanem a parodban...eleg nagy baj ez, vele kell megbeszelned, hogy ne nezzen mar cselednek foleg, hogy nem is a te gyereked! Ennek a ket gyereknek ket anyja van es nulla apja. Lusta ember lehet a parod, miert is vagy vele? Es ha nektek lesz kozos, akkor azzal igy lesz gondolom...azert ezt gondold at, mielott elkotelezed magad mellette. Sose szamits arra, hogy majd megvaltozik.
2011. márc. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
én hagynám,hogy a gyerek az apjával legyen. 9 éves, elég nagy,csináljanak ketten programot. megmondanám,hogy én elmegyek 2napra pihenni egy kicsit, vagy elküldeném őket állatkertbe,kirándulni. Az a fontos, hogy ők legyenek együtt.
2011. márc. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem válaszolókkal. Az odáig rendben van, hogy szereted a kislányt, de az apjának van a láthatási joga, ami kötelezettségekkel is jár. Ezt kellene a férjeddel megértetni. Végül is az ő vér szerinti gyermeke. Mi az, hogy mindig, mindent te csinálsz, ő meg elvan, mint a befőtt? Szegény kislánynak így tényleg két anyukája van, apja meg egy sem. Értesd meg a pároddal, hogy a gyerek el fog hidegülni tőle, és ezért csak magát hibáztathatja majd.

Tisztellek a hozzáállásodért, látatlanban az édesanyát is, mert valószínű, ő megtapasztalta a férjed nemtörődömségét, és mégsem neveli a kislányt az apja ellen. Akinek érte kellene menni, hazavinni, maximum közösen, de nem neked egyedül.

2011. márc. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát a párod a bunkó ne haragudj meg érte.Akkor mi ló@sznak hozza el a gyereket hétvégenként,ha a te nyakadba teszi?Én biztos nem hagynám,sőt határozottan tiltakoznék ellene.Ez igy nem korrekt.
2011. márc. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolso: szerintem nem a lathatassal van gond meg a gyerekkel. Nem tole kellene elvenni a lehetoseget, hogy az apjaval lehessen, hanem az apjat bevonni, mert a sajat gyerekevel szur ki. De ilyen ember ugysem valtozik szerintem.
2011. márc. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!