Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem és az anyám szinte...

A férjem és az anyám szinte utálják egymást, nem tudom mit tehetnék azért, hogy a családi összejövetelek "viszonylag" békések legyenek?

Figyelt kérdés
Anyám nagyon nehéz eset, sokat magyaráz, okoskodik, és kicsit képmutató, a férjem visztont nem egy nyalizós típus, ami a szívén az a száján. Nagyon nem jönnek ki jól, anyám mindig beszólogat neki, a férjem felhúzza magát, és ebből van a balhé állandóan. Van még valaki ilyen helyzetben? Nem azt szeretném, hogy szeressék egymást, hanem csak hogy hagyják békén egymást. Mi lehet megoldás?
2010. nov. 12. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Ha 1ik se ért a szóból, egyiket hanyagolni kell.
2010. nov. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Az az igazság, hogy a házasság erősebb, mint a szülői kapcsolat, és ennek így is kell lennie. Anyukád nagy hibát követ el, ha nem hagyja békén a férjedet, mert semmi joga szét rombolni a házasságodat. Tisztelet jár anyudnak, de semmi többet ne engedjetek neki.
2010. nov. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27%

A ferjednek nem kell jopofakat vagni, de ha Teged szeret es tisztel, akkor mar kotelessege lenne ezt megtenni az Edeanyaddal szemben is.

De En ugy erzem, hogy Te inkabb a parodnak adsz igazat, s emiatt van a problema jelenleg, de ezt Te onmagadnak koszonheted!

Mar az elejen nem megengedni azt, hogy a szuleidet kritizalja, nem hogy Te meg mellette allsz, es helyesled a viselkedesi modjat.

Egy szulot nem kritizalni es bantani kell es szorakozni a szokasain, a tulajdonsagain, hanem elfogadni, mivel a gyermeke vagy, es alkalmazkodni es turni!

Ezt lehet megtenni a bekesseg erdekeben!

2010. nov. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
18.35: nem értek veled egyet.Nem csak a gyereknek kell tisztelni a szülőket, hanem a szülőnek is meg kell értenie, hogy a gyereke felnőtt és eszerint kell vele bánni, nem beszólogatni!A fiam 28 éves.Nem szólunk be egymásnak, ha gondunk van, megbeszéljük.Szerintem pontosan ez " a gyereknek tűrni kell" gondolat az oka a problémának. A szülőnek is tekintettel kell lennie a többiekre. Ha ez nem megy, akkor meg kell neki mondani, hogy a többiek békés összejövetelt szeretnének, ha kell , nélküle.Ettől talán észre tér. Ha nem, csökkenteni kell a vele közös együttléteket.
2010. nov. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A férjem nagyon sokáig tud jópofát vágni, de egy idő után betelik a pohár. És valamennyire én is hibás vagyok, de inkább a második válaszolóval értek egyet. Csak azért nem tudom, mit csináljak, mert most pl jön a karácsony, családi vacsorák... A család összes többi tagjával nagyon jól megvagyunk. Anyám nem ért a jó szóból, a férjemnek meg már elfogyott a türelme. Választani kell, vagy a kettő között őrlődni?
2010. nov. 12. 18:53
 6/6 anonim ***** válasza:
77%

18:52

Igen igazad van, mivel En is igy vagyok a csaladommal, es a vejemmel is, tehat nem "szurkaljuk" egymast, es meg sosem volt problema meg a Vejemmel sem, mivel nem szolok bele az eletukbe, tanacsot probalok adni, de beleszolni nem szolok.

A Paromnak a szuleit tisztelem es ugyanezt elvartam a paromtol is, tehat soha nem engedtem meg azt, hogy kritizalja a csaladomat, viszont En sem kritizalom az O csaladjat!

Itt a kerdezo tudna helyre tenni ezt a dolgot ugy, hogy beszel a mamajaval errol a temarol es megkeri a mamat arra, hogy ne foglalkozzon a Vejevel, ne bosszantsa!

Tehat ha azt szeretne, hogy a jovoben is egyutt toltsetek az unnepeket, vagy osszejoveteleket, akkor hagyja beken, mivel ez a Te Ferjed, s ha nem akkor nem vesztek reszt az osszejoveteleken.

Tehat Neked kell lerendezned ezt a Te csaladoddal!

2010. nov. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!