Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Leszerepelt előttem mint...

Leszerepelt előttem mint feleség, és mint anyuka. Legyen ő az anyósom? Pont neki szüljek unokát?

Figyelt kérdés
Több mint 2 éve vagyok együtt a párommal. Mindketten a szüleinkkel lakunk. Általában nálunk vagyunk, én már le sem járok hozzájuk, lassan 8 hónapja. Nem jövök ki az anyjával, hogy a 12 éve fekvőbeteg férjét otthon hagyja egyedül, ő meg a városban sütizik, dolgozni nem jár el, takarítani ritkán szokott, a főztje sem első osztályú. Páromtól mindig elkérte a fizetését (kb. 10-15 ezret költhetett magára havi szinten a 90 ezerből), ő kap rokkant nyugdíjat (az is kb. 60-80 ezer). Ő ezt elkölti, és 20.-a körül már sír a szája,hogy nincs pénzük semmire. Emellett ha van egy kis pénze, párom nővérének adja, vigyáz a kislányra, vesz nekik mindig ruhákat, sőt mindent, de elvárja, hogy párom a spórolt pénzéből vegyen magának ruhát, cigit és esetleg havonta 1x hozzon nekem egy rózsát, vagy 3 havonta vigyen el vacsorázni. Emellett a drága anyósjelölt bejelentette nekem szeptemberben az igényét, hogy ő még egy unokát akar (azaz szüljek neki gyereket). Mondtam neki, hogy még 2 év múlva érettségizek a középiskolában (most már csak másfél), esetleg elmegyek egyetemre 2-3 évre, vagy több, és még dolgoznom is kellene legalább 1 évet. Szóval 6-7 év múlva esetleg szeretnék gyereket, ha anyagilag megengedhetjük magunknak. Erre ő kiakadt, hogy érettségi előtt is szülhetnék, utána ráérnék még továbbtanulni. (Azért nem szülök gyereket, hogy a szüleim tartsák el, és hogy ők neveljék...)Mert az anyósjelölt sem anyagilag nem tudna támogatni minket, vigyázni meg nem vigyázhatna rá...Dohányzik, a kályhán felejti az ételt, nyitva hagyja az ajtót (nem zárja kulcsra) és úgy megy el több órára. Szegény férjét sem gondozza rendesen. És persze füstöl,mint egy gyárkémény. Viszont páromat szeretem, nem akarom elhagyni, de anyagi okok miatt nem tud elköltözni otthonról (már 24 éves lesz idén). Viszont az anyja dirigál neki. :( Mit tegyek?
2009. jan. 11. 11:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
93%

17:57 vagyok!Mindenben egyetértek a legutolsó hozzá szólóhoz!!18:55!

Én ugyan így vagyok ahogy a kérdező!

csak volt annyi eszem,hogy mi vagy is férjem elköltöztünk külön.Bár drága anyós pajtás azt akarta maradjuk nála,de erről hallani sem akartam.Azóta vagyok én minden csak rendes anya,és feleség nem.azt elmondom piszkos nehéz így az éltem,és ki írom meg bántam hogy ilyen családba csöppentem.De már viasza út nincs,itt a kis fiam is.Állandó harcba vagyok férjem szüleivel főleg anyóssal,és az egész familivel. Most épp muszáj volt anyós pajtás ki osztanom mert már elszalad megint a ló vele.kisfiamat szekálja,és erőszakoskodik vele,nem érti meg,hogy nem szeret az ölébe minél jobban sír a picurkám annál jobban szorongása.A végén azt is mondta mit képzelek én,hogy ő akkor jöhet ide mikor én mondom,mert ő neki vannak nagy mamai jógai:Állandóan szadiz,hogy vittem-e a gyereket orvoshoz mert van rajta 2 tűzfolt,kikészítő!!Most épp azt kürtöli rólam,hogy Férjemet elvettem a családjától,és fogok én még sírni,az se tudja,hogy mocskoljon be.Itt ez a pici baba aki még csak 12 hetes,és ő fölötte mennek a viták,akinek nyugalom,és boldogság kell.Nálam is úgyan ez van mit bálatok csak én nem adom fel,és nem engedem,hogy anyós pajtás tönkre tegyen!Remélem tanultál az én hibámból!Üdv:Zsuzskaaaaaaa

2009. jan. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
92%
ha a párod még 24 évesen is az anyja befolyása alatt áll és még a fizetését is leadja már elnézést mint egy kis huje gyerek akkor inkább még o se legyen a férjed, ha nem akarsz szenvedések kozepette élni!igaza volt a két elottem szólónak.kulonben korai még az anyósjelolttel torodeni, fogd lazábra a dolgot! szerintem eloszor érettségizzél le ,aztán foiskola, kozben még meg is gondolhatjátok magatokat.ne foglalkozzál elore anyóskérdésekkel ne pocsékold feleslegesen az energiád és ne torodj olyannal aki meg sem érdemli.egy 24 éves fiatalembernek viszont már illene a saját lábán állni.szerintem ,ha nagyon akarna -mivel van munkája és fizetése- talán meg is próbálhatna.
2009. jan. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
az a legnagyobb probléma, hogy a párom épp nem dolgozik 1 hónapja. Azért adta haza a fizuját,mert az anyja főzött, mosott rá..és a számlákat is közösen kell, hogy kifizessék. Mert az anyja "ápolásin" van otthon, közben szarik a férjére...
2009. jan. 11. 20:56
 14/21 A kérdező kommentje:
hozzánk meg nem akar költözni, mert nem szeretné egyedül hagyni az apját, mert ugye az anyja szarik rá. Ha lenne pénze, már elköltözött volna albérletbe, de az anyja valamivel mindig kicsikarta belőle a pénzt. (pl: jajj, elszakadt a kabátom kell egy új, az apádnak elfoygott a gyógyszere de nincs pénzem kiváltani, tudod hogy kölcsönkértem a nővéredtől és holnap vissza kell adnom neki. stb.) Higgyétek el, utálom.. de nem adom fel a harcot. Nem fog egy vén szatyor legyőzni...harcolni fogok a páromért, amíg látom, hogy van értelme. Azt hiszem, minden szerelmes nő így tenne...nem?
2009. jan. 11. 21:01
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
én elhiszem, hogy szerelmes vagy csak azt a harcot bírod-e és megéri-e majd?szerintem akkor is az lenne a legjobb , ha a párod valahogyan elszakadna otthonról.nem az o kotelessége az apját ápolni, kulonosen ,ha az anyja gondozásin van.és az is egy lehetoség , mint ahogy írtad hogy hozzátok menne.legalább te is jobban megismernéd, hogy érdemes-e érte harcolni.nekem a keresztlányom volt ilyen helyzetben, az o párjának a szulei csinálták azt, hogy le kellett a fiúnak adni a fizuját, fizetették vele a kolcsont a házra mikozben nem volt a nevén, dolgoztatták stb.rá ment a kapcsolatuk.remélem a te párod erosebb lesz.
2009. jan. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
én is remélem, de ha mégsem, akkor így jártam. Nem adhatom fel ilyen könnyen. Nyáron talán könnyebb lesz, addigra biztosan találunk neki munkát.
2009. jan. 12. 18:57
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem neki szülsz unokát, hanem magatoknak gyereket. Akkor, amikor TI úgy érzitek, hogy eljött az ideje. Ez legyen a szemed előtt!

Megértelek amúgy nekem is hárpia az anyósom, csak egyet nem tudott: hogy én még nagyobb hárpia tudok lenni :-))). Egyszer eljött vigyázni a sógorék gyerekére, majd kijelentette hogy nálunk alszik. OK. Én nem adtam neki ágyneműt, átfázta az éjszakát, azóta se jön rajtaütésszerűen szállóvendégnek. Mondjuk, a szerencse az, hogy az én párom is a sarkára állt ebben az ügyben, és elmondtuk neki, hogy zavaró a jelenléte. Állítólag régebb ő is elszedte a gyerekeitől a pénzt, most is vannak próbálkozásai (nagyobb a nyugdíja, mint az én fizetésem, pedig elég jól keresek, mégis örökké siránkozik), egyszer-kétszer adott neki a fia, aztán mindig úgy alakult a helyzet (tettem érte :-))) ), hogy nem jöttünk jól ki, s biza, volt hogy visszakérte. Viszont a párom azóta nem ad neki.

A véncsaj különben tőlünk is kérdi, hogy mikor lesz még egy unokája, mindig azt mondom, amikor megszületik majd. Summa summárum: tudja, hogy nem szeretjük, így megtanulta, hogy ne zavarjon.

2009. jan. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
100%
Mindenkinek egy hárpia az anyósa??...Nekem is:)
2009. jan. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Kedves Anyós utálók.


Sajnálom,hogy ilyet kellett kifognotok.Én egy 4-szeres anyós vagyok.A nagy fiam a 3. kapcsolatában él.Van 3 csodás unokám az első 2 menyemtől.A mai napig barátnői viszonyban vagyok velük.Sőt összehoztam a két nőt és azóta jól megvannak egymással.Így a gyerekek is többet találkozhatnak.Soha nem jutott eszembe bele szólni az életükbe.Ha tanácsot akartam adni azt mondtam "én így csináltam nekem bevált,de Te tudod". Sajnos az anyósok elfelejtik,hogy Ők is voltak fiatalok amikor őket is piszkálták. Én ebből tanultam.Megpróbálok más lenni.

Csak azt tudom mondani,hogy váljatok külön tőlük.Okulva az esetből TI se legyetek olyanok mint Ő.Ha ez működne előbb utóbb megszünne az anyós vita.

Kitartás és álljatok a sarkatokra. Nem nekünk éltek hanem magatoknak.

2009. jan. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Az előző anyós vagyok.Most jön a másik fiamnál is az unoka.Egyáltalán nem akarok beleszólni az életükbe.Sőt Én vittem el 4D vizsgálatra és örömmel láttam az eredményt.Úgy gondolom ,ha segítség kell megkérdezem kell-e?
2009. jan. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!