Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy érjem el, hogy ne az...

Hogy érjem el, hogy ne az anyja legyen neki az első?

Figyelt kérdés

Már amikor megismertem a páromat, tudtam, hogy nagyon szoros kapcsolata van az anyukájával. Apukája még akkor meghalt, amikor ő kicsi volt, testvére nincs és az anyukájával csak ketten voltak.

A párom 32 éves de az anyukája még mindig úgy kezeli mint egy óvodást, bár a párom próbálja affelé terelni, hogy ezt hagyja abba.

Engem ki nem állhat az anyósom. Addig kedves volt velem, amíg nem költöztem össze a párommal. Már több mint egy éve együtt élünk és azóta gyűlöl. Tavaly karácsonykor ki is jelentette, hogy el fogja érni, hogy a párom elhagyjon engem, mert ők összetartoznak és én befurakodtam közéjük.

Ezzel nem lenne gond, mert nem foglalkoztam vele, hiszen a párom szeret és boldog velem. Azóta anyósom házából ki vagyok tiltva, igaz ő sem jön hozzánk. Viszont a párom nagyon sokat van vele és sokszor magamra is hagy.

5 hónapos veszélyeztetett terhes vagyok és nekem is szükségem lenne rá, de amikor az anyja kitalál valamit, azonnal szalad hozzá. Pár hete megtudtam, hogy a párom pénzzel is tömi az anyját.

És nem arról van szó, hogy szegénynek élelemre sincs pénze, mert vannak bevételei feketén, amikből egész jól elélhetne, de minden pénzét a takarékba teszi, aztán pedig a páromtól kéreget. Pedig jobban megy neki, mint nekünk. Mi az összeköltözéskor úgy állapodtunk meg párommal, hogy a rezsit közösen fizessük illetve a kajára ad valamennyit (minimális), a többit pedig megtartja. Ugyanígy nekem is van saját pénzem.

Régebben is nehezen jött ki a saját pénzéből és én segítettem ki, de sosem kérdeztem mire megy el a pénze. Viszont mostanában már alig jövünk ki a pénzünkből, mert babaholmikat is vettünk illetve a lakásra is költeni kellett (és még kell is). Múlt hónap végén annyira nem volt pénzünk (bezzeg az anyjának 40ezer forintot adott az új hűtő vásárlásába), hogy épp hogy kenyeret tudtunk venni meg néha egy kis párizsit. És az ismerőseimtől kellett kölcsön kérnem. Én mindig jól gazdálkodtam a pénzzel, de nem keresek annyit, hogy kettőnket eltartsam belőle, nem is beszélve arról, ha majd meglesz a baba.

Amikor mondtam neki, hogy inkább magunkra kéne gondolnunk és a babára, anyuka pedig használja a saját pénzét, azt mondta hogy az anyja is rengeteget tett érte és ennyivel tartozik neki.

Már előre félek, hogy mi lesz ha meglesz a baba. Már most teljesen elhagyatottnak érzem magam, és félek, hogy teljesen egyedül maradok a kicsivel, míg az anyja elmarja tőlünk. (A gyereket is szívből gyűlöli)


2010. nov. 14. 17:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez de durva.Kivagyok az ilyen mama pici fia típustól.Az anyósod egy gusztustalan sárkány.Addig nem lesz nyugtod amíg el nem hullik a banya.Pfuj!Szegénykém nagyon sajnálom,hogy terhesen ilyenek miatt kell aggódnod.Szerintem nem tudsz túl sokat tenni ez ügyben.Nem tudnál egy időre elköltözni a párodtól,hogy érezze milyen nélküled?Csak ne idegeskedj! :(
2010. nov. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Legyen dugipénzed, amiből nem lehet zsebpénz az anyósodnak.
2010. nov. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Főzz neki csodasütit dupla adag csodából, hátha elpatkol.
2010. nov. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A baj az, hogy nem nagyon tudok dugipénzt tartani, mert amim van, az mind el is megy most. Mert ha már főzök vagy vásárolok, azt nem tudom megtenni, hogy a páromnak nem veszek. Már azt is felvetettem, hogy legyünk teljesen közös kasszán és egy kis részét megtarthatja a fizetésének, mert így az én pénzem szinte mind a kajára megy el az övé meg csak úgy felszívódik. Pedig én is költenék magamra szívesen (például új ruhát is alig tudok venni pedig rohamosan növöm ki őket) vagy én is szívesen támogatnám a szüleimet (persze ők nem is várják, mert tudják mennyi kiadásunk van) de ha ezt tenném, akkor éhen is halnánk.
2010. nov. 14. 18:16
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Ez szörnyű amit leírtál, és nem vagyok benne biztos hogy tudok neked segíteni, vagy hogy bárki is tud.... mert miért hagytad eddig fajulni a helyzetet???? Hogy vagy képes gyereket szülni egy kapcsolatba, egy olyan kapcsolatban, ahol a gyermeked apja állandóan a seggében van egy olyan anyának, aki (elmondásod szerint) GYŰLÖLI a még meg nem született gyermekét?? Milyen emberek ezek??? Soha nem engednék a közelembe ilyen személyeket. Mi az hogy te már ki vagy tiltva az anyósodtól, de a párod állandóan ott van? Milyen kapcsolat az, ahol a felek külön kasszán vannak, és neked kölcsön kell kérned, míg a párod az anyját tömi pénzzel, aki nincs rászorulva..... stb. stb. szóval ez egy nagyon beteg történet már ne is haragudj, és ha most azt várod hogy sajnáljalak, hát nem foglak, jöhet a lepontozás, erről a helyzetről 50 %-ban te tehetsz - jól lehet áldozat vagy. Miért hagytad hogy eddig fajuljon ez az egész? Már az elején kész tények elé kellett volna állítanod azt az anyámasszony katonáját, döntse el, felnőtt férfiként akar viselkedni, vagy anyucika kisfiaként... de akkor ne éljen párkapcsolatban. Mit tudsz tenni 5 hónapos terhesen? Kiszolgáltatott helyzetben? Ezt a kérdést még előtte kellett volna feltenned. Ne most kezdj el harcolni, mert most már a babád egészsége a fontos, ne idegeskedj, mert azzal magatoknak ártasz. Költözzetek el anyósod közeléből. A férjeddel pedig nagyon komolyan beszélgess el, zárd rövidre ezt az egészet..... nem sok jó jön ki a levelemből, de azért nagyon sok sikert, kitartást kívánok, és sok boldogságot a babához.
2010. nov. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

És nagyon szégyellem magam miatta, de néha tényleg átfut az agyamon, hogy nem is bánnám, ha az anyja meghalna :(

Annyira félek, hogy elszakítja tőlünk a páromat. Folyamatosan próbálkozik. Amikor megtudta hogy terhes vagyok, azzal tömte a párom fejét, hogy biztosan nem tőle van. Pedig még a gyanú sem merülhet fel, hogy én a páromon kívül bárkitől is akarnék bármit is.

Aztán mikor kiderült, hogy veszélyeztetett terhes vagyok, akkor azt mondogatta a páromnak, hogy selejt vagyok mert még egy gyereket sem tudok gond nélkül kihordani. És mindenféléket mondott a babára, amiket le sem írok, annyira durvák.(ezt persze párom nem mondta volna el, ismerősöktől hallottam vissza)

2010. nov. 14. 18:20
 7/12 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, igazad van. Tudom, hogy én is hibás vagyok, de amikor az anyósom ellenem fordult, még reméltem, hogy megváltozik a helyzet és olyan lesz velem, mint régen. Utána pedig nem zavart addig, amíg a párom velem ugyanúgy viselkedett mint előtte.

Aztán pedig nem akartam tudomásul venni a kialakult helyzetet. Igen, valóban az én hibám és tennem kellett volna ellene hogy idáig fajuljon.

2010. nov. 14. 18:24
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok választásod van, ez a helyzet sajnos nemigen fog szép úton megváltozni.


Pakolj össze, költözz haza a szüleidhez. Ne szólj, ne könyörögj, csak indulj. A párodnak ilyesmi hirtelen nagy változásra van szüksége ahhoz hogy felmérje a fontossági sorrendet. ha észhez tér állapodjatok meg bizonyos szabályokban mely rendet tesz kettőtök pénzügyeit tekintve. Ha továbbra is anyu szoknyáján ül, akkor sajnos magadra maradsz a kicsivel. De még mindig jobb előbb, mint akkor rádöbbenni mikor már meglesz a baba, és teljesen ki leszel szolgáltatva a párodnak, mert bizony a gyes, és a gyed nagyon szegényes, a kicsinek pedig mindig kell pelus, ruha, cipő, ennivaló, gyógyszer....stb.


Légy erős, és határozott, ha a szüleid segítenek, akkor ne félj lépni, ne félj az egyedülléttől se, ha kiderülnek a dolgok, el is csitulnak mire jön a kicsi, és együtt, vagy külön, de már sokkal tisztábban, megújulva, erősen és határozottan vághatsz majd neki édesanyaként az új életednek.


Sok erőt, kitartást kívánok és ne hagyd magad!! Az első lépések a legnehezebbek, de tarts ki magad és a születendő gyermeked miatt is.


kétgyermekes anyuka

2010. nov. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, azt akartam írni, hogy gyűlöli a fiának a meg nem született gyermekét.. de gondolom érted amit akarok mondani. Tehát hogy a párod szeret egy olyan embert aki a saját születendő gyermekét elutasítja. Soha nem tűrnék ilyet. És ahogy olvasom most a hozzászólásod, anyagilag is teljesen kihasználnak.
2010. nov. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Figyelj, az hogy belátod hogy a te hibád, már fél győzelem, innen már jön a következő hogy a sarkadra állsz... de tényleg csak idegeskedés nélkül, mert az egészségetek a babával mindennél fontosabb. Még hogy selejt... az az undorító nőszemély. Én is veszélyeztetett terhes voltam anno, pedig egy vasegészségű ember voltam mindig is..... és komplikációmentes volt azért a terhességem és s szülésem is, és gyönyörű egészséges gyermekem született, ahogy neked is fog. Ne törődj vele, csak tényleg valahogy ne tűrd tovább ezt a helyzetet, szembesítsd a férjed azzal, milyen beteg ez az egész. Nagyon drukkolok
2010. nov. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!