Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már olyan, hogy egy...

Volt már olyan, hogy egy kapcsolatod vége rettenetesen fájt, annak ellenére, hogy tudtad, ennek már nincs értelme?

Figyelt kérdés

Pont ebben a helyzetben vagyok. Egyszerűen nem tudok magammal mit kezdeni, pedig tudom, hogy nekem így lesz a legjobb. 5 év becsapás volt az egész, csak ígérgetések és most úgy néz ki véget tudtam vetni ennek mégis. De borzasztóan fáj..Hogy esetleg majd mással látom, nem az enyém lesz annak ellenére, hogy a viselkedése miatt teljesen összetört. A düh, hogy én mindig, mindent próbáltam beleadni a dologba, de ez nem volt sosem megbecsülve..

(Nem nagyon szoktam járni erre az oldalra, és tudom, hogy ez itt gyakorlatilag senkit nem érdekel, de már nem birok mit kezdeni magammal, úgy érzem nincs értelme a holnapoknak..)


2010. nov. 15. 06:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak hogy volt, de 7 éve tart ez az érzés...
2010. nov. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia,

dehogynem érdekelne engem/minket a te problémád!

Nekem pl menni kellene dolgozni, de gondoltam gyorsan írok neked! Nekem anno 4 éves kapcsolat szakadt meg - közös megegyezéssel, bár a másik fél jobban akarta.

Én is magam alatt voltam, de:

- mérlegeltem, hogy milyen volt nekem az a 4 év (jó, rossz dolgok) Rájöttem, hogy nincs mit sírnom miatta.

Hidd el, az idő sokat fog segíteni. Egy a fontos, ne nosztalgiázz könnyes szemmel a régi emlékek, fényképek felett. Csinálj valamit, amivel eltereled a gondolataidat.

Én anno nem is tartottam vele tovább a kapcsolatot - nem taliztunk, nem telefonáltunk egymásnak. Könnyebb volt a lelki elszakadás. Mert egy idő után kialakul a lelki függőség, a megszokás érzése.

Sokat voltam a barátaimmal, dolgoztam, szomorú voltam egy kicsit az első hetekben.

Aztán 4 hónap elteltével találkoztam azzal az emberrel, aki ma már a férjem :) Elcsodálkoztam teljesen, hogy ő mennyire más, mellette nem kellett azt a sok hülyeséget elviselnem.

Tehát nem ért véget az életed, csak ne legyél türelmetlen, és ne szaladj bele futó kapcsolatokba vigaszt keresni. Majd találkozol te is az igazival, aki megbecsül.

Remélem tudtam segíteni! :)

Puszi, szép napot!

Mimi 27L

2010. nov. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, Mimi, ez most nagyon jól esett!

Nekem is dolgoznom kéne, de sajnos eljutottam arra a szintre, hogy emiatt a szituáció miatt, most táppénzen vagyok, ráadásul egyetemre is járnom kéne, de nincs erőm.

Az bánt a leges legjobban, hogy annyi dolog van, amiben tudom, hogy hazudik nekem, mégis letagadja. Emiatt úgy érzem magam, mint egy kis semmi, nem tudom eldönteni, hogy düh, vagy valami mást érzek ezzel kapcsolatban. Hogy miért van az, hogy annyira tudom, hogy hazudik és mégsem mondja meg a szemembe az igazat? Pedig ő is tisztában van vele, hogy tudom, hogy amit mond, az csak szöveg, mégis tagad.

Már teljesen belefáradtam, talán ez az, ami a legrosszabbul érint. Elegem van már a folyamatos bocsánatkérésekből, akárhányszor csinál valamit, akkor nem gondolkozik, utána pedig könyörög, mintha valami tárgy lennék, akit ki-be rakosgathat, amikor épp nincs más dolga. És nagyon nagy hibás vagyok én is.. Hiszen tényleg mindig, mindent elnéztem, az én szavam ugyanúgy nem ért semmit, mint az övé, hiszen mindig azt mondtam, ezúttal vége, mégsem tudtam elszakadni sosem. Megszokta, hogy akkor és úgy rángathat, ahogy kedve tartja. Most pedig teljesen össze vagyok törve, kimerültem, elég volt..

2010. nov. 15. 08:06
 4/10 anonim ***** válasza:

Óohhhh, hát persze én is tudnék mesélni....de inkább nem teszem, mert már vagy 1000x elmeséltem (ennek hála meg is ritkult a baráti köröm elég rendesen) és már a hányinger kerülget hogy nem vettem észre hogy mennyire gáz volt a srác....de lényeget elmondom 2 mondatban:


1.

Nekem most így jobb, mert bárhová elmehetek, kimozdulhatok, úgy hogy nem kell a másik előtt magyarázkodni, fűzögetni és könyörögni, hogy jöjjön velem, ergo a TELJES SZABADSÁG ÉRZÉSÉnek örülök most per pillanat :) (este elmehetek egy hooligans koncertre ha a kedvem úgy hozza :)


2.

Valami vége egyben új dolog kezdete... :)



kitartás!

Keress magadnak egy hobbit, mert gondolom az most neked nincs: gyöngyfűzés, gipszöntés, varrás, gyertyakészítés - ez meg jól jöhet ha karácsonyra készülsz :)- rajzolás, festés - ilyen jellegű könyveket meg már lehet letölteni a netről is csak nyitott szemmel kell szörfölni :) - fotózás, vagy rendezd át a szobádat, nézz egy kis Gordon Ramsayt ahogy leordítja a beosztottai fejét, töltsd le a kedvenc sorozatodat és nézd az esténként, mozdulj ki - ma úgyis szép napos idő van- menj el vásárolni, vagy csak nézelődni, iratkozz be egy nyelvtanfolyamra, kezdj olyanokba amiket még nem próbáltál! (pl: falmászás, vad vízi evezés, ejtőernyőzés)...! :) Kell még ötlet? XD

2010. nov. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyesmi majdnem mindenkivel előfordul. Tanulni kell belőle...

Természetes, hogy fáj, bár nekem is ingább az egóm háborgott egy hasonló szituban, hogy nem érdemelt meg. Aztán rájöttem, hogy én vagyok a hibás, mert bármikor leléphettem volna. Én vagyok a hibás, mert hagytam, hogy kihasználjon. Én választottam rossz pasit, én nem hagytam ott időben, én nem akartam észrevenni, hogy nem szeret úgy, ahogy engem szeretni kell (a maga módján biztosan szeretett, de az kevés volt...). A legrosszabb az, hogy egy idő után az ember rájön, hogy nem a pasi csapta be, hanem ő csapta be saját magát, mert mindvégig hinni akartuk, hogy lesz jobb. Ezért vállalni kell a felelősséget, nem a másikat okolni, és megbocsátani önmagunknak.

Nekem 3 év volt, neked 5. Nem lesz könnyű egy ideig, de mondogasd magadnak, hogy megérdemled, hogy őszintén szeressenek, és erre így most kaptál lehetőséget. Ha maradnál, esélyed se lenne.

Az én exem egyébként 2 évvel később megpróbálta magát visszakönyörögni, de nem dőltem be neki. Kutyából nem lesz szalámi... :)

A múltat ne akard eltemetni, nem fog sikerülni. Nézz szembe vele, és próbálj a jó dolgokra emlékezni - biztosan voltak, ha eddig vele tudtál maradni. Ne akard kitörölni a pasit, mert általa is lettél olyan, amilyen most vagy, alakított téged, nem lehet egy részt kivágni belőled. Élj együtt az emlékével, de legyél tisztában vele, hogy ő a múlt. A jövő pedig... lehet nagyon izgalmas... :)

2010. nov. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Húú, mikor elolvastama kérdést azt hittem én írtam ki az este, csak már nem emlékszem( kicsit alkohollal vígasztalódtam)

Nálam is ugyanez a helyzet, 4 év után szakítottunk, most pénteken. Még nagyon friss a dolog és hiába volt közös megeggyezés, mégis fáj, úgy érzem nem tudok mit kezdeni magammal. Aztán tegnap este még össze is futottunk véletlenül, nah az is betett...És nagyon félek tőle, hogy elgyengülök és azt mondom, hogy mégis jobb volt vele, mint egyedül és nem várom meg míg jön valaki más, akivel jobb lenne.

Nagyon sok kitartást neked, más tanácsot enm tudok adni, mert én sem tudom mihez kezdjek, hátha majd ír neked valaki valami okosat, amit én is megfogadhatok.

23/L

2010. nov. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Basszus, mi van mindenki most szakít??:((( Mi csütörtökön, vagyis inkább a barátom velem, összevesztünk, aztán a fejemhez vágta,h nem szeret...aztán pénteken meg hazament az anyjáékhoz. De "sajnos" én nem érzem úgy,h már nincs értelme. Szenvedek,majd belehalok,h nincs velem. Este jön még cuccáért, kértem,h hallgasson meg, hogy tényleg még jobb lehetne a kapcsolatunk. Mi 5 éve vagyunk/voltunk együtt...Ha végleg vége lesz, foggalmam sincs,h teszem túl rajta magam.
2010. nov. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Minden szakitás fáj az elején de ha eszedbe jutt gondolj arra milyen szemé1 húzzásai voltak, és járj be az egyetemre flörtölj, meny be a bulikra keres melót...

Vesd bele magad új dolgokba gyorsabban találnál mást és nem lenne időd róla agyalni.

2010. nov. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Ma még felhívott, nem akartam felvenni, de teljesen ismeretlen volt a szám. A végső lökést a döntésemhez az adta meg, hogy szombaton elment otthonról és vasárnap délutánig elfelejtett hazajönni, és valami véletlen folytán a telefonja is pont erre az időre merült le. Azt mondta, ha emiatt szakítok vele, akkor meg is érdemlem. És ilyenkor legszívesebben a falba verném a fejemet, mert ezzel teljesen leszívja a maradék energiámat is.. Még én szégyelljem magam, mert ezt meg mertem említeni? ....
2010. nov. 15. 11:06
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem egyértelmű hogy el akarja játszani a mártír "kislányt"... szerintem akkor simán elkérhetted volna a telefonját és bekapcsolhattad volna, ha sikerült volna és lett volna rajta egy csík, akkor kuka, mármint a pasasnak... ha be sem tudtad volna kapcsolni, akkor én a helyedben elfogadtam volna, de az is furcsa, hogy majdnem fél napra tűnt el, és hogyhogy nem vitt magával téged???
2010. nov. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!