Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet-e az ember boldog egy...

Lehet-e az ember boldog egy olyan kapcsolatban, ahol a másik mindenáron megakarja változtatni?

Figyelt kérdés
pl. a másik nem olyan közvetlen mindenkivel, csendesebb
2010. nov. 16. 19:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Ne akarjon senki senkit megváltoztatni,úgy kell elfogadni,ahogyvan.De,lehet kompromisszumokat kötni bizonyos határokon belül.
2010. nov. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
amint elveszted önmagad onnantól kezdve halott a kapcsolat is.
2010. nov. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy ő maga más, mint te, nem jelenti, hogy téged is meg akar változtatni.
2010. nov. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Azért például egy szenvedélybeteg, depressziós, alkoholista, vagy hasonló embert nem árt megváltoztatni :) Az mindenkinek használ. Meg az se baj, ha az ember tud a hibáin javítani, ha a másik segít, óvatosan rámutat, és elősegíti az elhagyását... Szóval ez azért nem ilyen egyszerű.

Mindenki mindenkin változtat egy kicsit, akivel akár csak baráti kapcsolatba kerül. Ez az élet része. Mindenki ad a másiknak, és vesz el a másikból.

2010. nov. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Sajnos ez sok mindenkivel elõfordulhat.Nekem is a férjem szeretett volna megvàltoztatni,mert én sem vagyok közvetlen,csendes is vagyok.Viszont mindenkivel tisztelettudó voltam ,vagyok.

Az Õ hatàsàra màr nem vagyok olyan csendes,es màr közvetlenebb lettem,viszont sokszor azt mondja most màr jobb volt amugy.

Fõleg vele màr nem vagyok csendes:):)

2010. nov. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha ő maga is meg akar változni, akkor igen, egyébként egy kapcsolatnak az a lényege, hogy elfogadd a másikat és úgy szeresd őt, ahogy van. Ha engem akarna a barátom megváltoztatni, megmondanám, hogy keressen magának olyan nőt, amilyet elképzelt maga mellé, de én az vagyok, aki vagyok, nem az, akinek ő akar látni.
2010. nov. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Lehet. Attól függ persze miről van szó, de alapjából mindenki változik egy kapcsolat során, és itt fontos, hogy mindkét fél egymáshoz csíszolódik, és nem úgy működik, hogy csak egyik változik a másik meg csak elvár. De ha alapvető dolgokat akar megváltoztatni, és több olyan dolog van amin változtatna, akkor az már nem jó.
2010. nov. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
20:11: nem biztos, hogy az jó ha kiadod az útját.Pl. én régebben előző kapcsolataimból kiindulva, elvártam, hogy egy pasi ugorjon amikor akarok valamit, hisztis és kötekedő voltam. A párom ezen változtatott, és így közösen építettünk ki egy kapcsolatot amiért hálás vagyok neki. Ez már 10 éve volt, 3 éve vagyunk házasok. Vannak határok amin belül kell maradni, de ha nagyobb változásokról van szó pl. személyiség, akkor valóban úgy van ahogy te mondod, keressen másikat.
2010. nov. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az szerintem normális, sőt jó dolog (a kapcsolat szempontjából), hogyha az idő múlásával "összecsiszolódnak" a partnerek - ez igazából akaratlanul is be szokott következni előbb-utóbb.

Az is szép dolog, amikor megbeszélitek, hogy nekem rosszul esik, hogy ezt mindig így csinálod, enzem zavar ez és ez mert így és így érzem tőle magam stb., és egymás iránti figyelmességből leszoktok dolgokról vagy rászoktok dolgokra.

Ami szerintem nincs rendben, amikor valami olyasmit akar megváltoztatni valaki a másikon, ami a partner identitásának, személyiségének fontos része. Ilyenkor nem a partnerét szereti, hanem egy elméleti személyt, aki a partnere lehetne, de aki marhára nem a partnere.

A legjobban talán úgy lehet meghatározni, hogy mikor van ilyen esetről szó, hogy amikor úgy érzed, meg kell dolgozni a párod szeretetéért - na, ott baromira nem stimmel valami.

2010. nov. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy kapcsolat elejen ez termeszetes, mivel elkell tudni fogadni egymas tulajdonsagat, szokasat.

Tehat most az elejen, amikor Te eldontod azt, hogy nem fogsz megvaltozni, akkor a parod vagy elfogad ezzel a tulajdonsagoddal es egyutt fog elni vele, vagy megszokik pl.

Ez igy jobb, mint az, hogy ne foglalkozzon ezzel most, es a hazassag utan kezdodnek pontosan ezek miatt a vitak.

Osszecsiszolodas!

2010. nov. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!