Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bonyolult kissé!? Nekem...

Bonyolult kissé!? Nekem itélhetik a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Nem kamu előre bocsáltom.


Szeretnénk a férjemmel a féltesóimat (ikrek) nevelni. Az édesapjuk alkoholista, évek óta, ezért anno elköltöztünk tőle. Anya is iszik egy éve, odáig jutottunk, hogy nem vesz enni a kicsiknek, hagyja, hogy lenge öltözetbe (nyári szoknyába) menjenek reggel bicajjal iskolába. A múlt héten annyira részeg volt, hogy összesett a TESCO-ba és az ügyeletes orvos vitte haza. Ez elég ok arra, hogy neveljem a gyerekeket? Tudom, mi a gyereknevelés, idáig is szinte csak én voltam velük.


Végzős egyetemista vagyok, de van állandó, bejelentett munkahelyem, a férjem szintén dolgozik.


Mi a teendő? Kérlek segítesetek! Volt már valaki hasonló helyzetben?


Köszönjük!


2010. nov. 17. 14:43
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

És az, hogy nem látja el őket az hagyján, de ha berúgik zsarolja őket, hogy tilos nekem elmondaniuk, ill. kiabál velük, rángatás és pofon is volt már. :(


24 vagyok, ha ez számít, a férjem 26.

2010. nov. 17. 14:46
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam ilyen helyzetben szerencsére.

Szerintem ha a gyermekfelügyeletesnek szólsz,hogy mi van,ő intézkedik,és megkaphatjátok a gyereket.

Egy kérdés:anyád tudja,hogy hol laktok?

2010. nov. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
a gyámságot vállalhatod elvileg, de nem tudom sajnos, kivel kell ezügyben beszélni. családsegítőnél, jogi fórumokon próbálkozz.
2010. nov. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Tudja, mivel minden szünetben (pl.: most ősziben) nálunk vannak a kicsik.


Az lenne a legjobb, ha közös megegyezéssel (sztem hajlana rá) elhoznánk őket. De akkor bármikor visszaviheti?


Ill. várnátok a félévig (hogy ne legyen olyan nehéz az iskolaváltás) a magatokhoz költöztetéssel?


Köszönöm, mind hasznos.

2010. nov. 17. 14:54
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szegény gyerekek. Gyorsan intézkedj amig bajuk nem lesz. Hivatalosan indulj neki,most hirtelen nem tudom,de mondjuk szerintem egy körzeti orvos is tudja kihez kell fordulni,vagy az önkormányzatnál talán.Nem magyarországon élek,de biztos vannak szervezetek akikhez lehet fordulni ilyen esetben,vagy kérdezz rá telefonon,az illetékeseknél,kihez fordulj.
2010. nov. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrségen kell feljelentést tenni kiskorú veszélyeztetése miatt aztán a gyámhivatalnál kérni a gyermekelhelyezést.
2010. nov. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van esélyed rá.

Én először is beszélnék a szülőkkel,hogy az ikreket magamhoz venném,és gondoskodnék róluk..Volt már rá példa a környezetemben ahol szintén hasonló okok miatta a kicsi gyerek bátyja szülői engedéllyel magához vette a testvéreit.Ő nevelte fel..

Általában az alkoholista szülőknek útban van a kisgyerek,és sokszor örülnek is ha le tudják passzolni valahová őket..Mindenesetre a beszélgetésbe belevinném,hogy jobban járna mindenki,mert ha te nem viheted el őket,akkor a gyámügy fogja elvinni.

HA nincsenek benne,akkor jöhet a B.terv.

Jelezned kell a gyámügyesek felé a problémádat,és a megoldásodat,hogy te hajlandó vagy gondoskodni róluk.Figyelembe veszik,és utána néznek. Ha úgy látják,hogy az ikrek nincsenek jó körülmények között elveszik a szüleidtől,és ha te megfelelő vagy számukra akkor átadják neked,és ti lehettek az ideiglenes gyámjuk..Nagy esély van rá,mert nem szívesen rángatnák ki a gyerekeket a megszokott környezetükből..

2010. nov. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hány évesek a gyerekek? (A kérdésben nem segít, csak kíváncsiság)
2010. nov. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az szerintem gáz,hogy tudják,hogy hol laktok,mert akkor ha nem egyeznek ők is bele a dologba,akkor zaklatni fognak titeket.
2010. nov. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Rendőrségnél feljelentés, és gyámhivatal.

Én úgy tudom, hogy magadhoz veheted, ha sikerül aláíratnod anyuddal egy lemondó nyilatkozatot, és később örökbe is tudod őket fogadni. Pont tegnap este volt szó a híradóba, egy elhagyott gyermek kapcsán, akit a nagyszülők el akarnak vinni, és ez a nyilatkozat hiányzik.


Amúgy az iskolaváltás miatt ne izgulj, még kicsik és gyorsan szereznek barátokat. Az otthoni életük igen rossz lehet, így lehet, hogy ha egyben élik meg ezt a nagy változást, könnyebben megy majd nekik. Amúgy ők akarnak veletek élni? Beszéltetek erről? (ez csak kíváncsiság)


Sok szerencsét és kitartást!!

2010. nov. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!