Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Újszülött, és lakótárs együtt?...

Újszülött, és lakótárs együtt?! (wááá)

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek, eléggé tanácstalan vagyok! :(

A helyzet, hogy párommal most újítottuk fel lakást (tisztasági festés meg ilyenek), mivel bővül a család egy picurral. A lakás 1 és 2 félszobás. A pici, amig elég nagy nem lesz velünk alszik. Így a másik félszoba gyakorlatilag üres. Maga a lakás olyan 60 m2 kb.


Nah most párom anyukája kitalálta, hogy adjuk ki a szobát. Meg se beszélte velünk, közölte, hogy már megbeszélte, hogy jönnek megnézni a szobát. (nem, nem a kedves anyukával lakunk együtt.)

Én értem, hogy az illető fizetne bérletet+rezsibe is beszálna. De egy újszülött mellett, nem felelőtlenség kiadni azt a szobát? Végülis abszolút nem ismerjük azt az embert, csak azt tudjuk, hogy diplomás. DE akkor is!

Viszont a pénz meg mindig jól jön.

Látok sok jót, de sok rosszat is a dologban.

Első gyermekem lesz, és épp ezért abszolút tapasztalatlan vagyok e téren, így még azt sem látom előre mennyire terhelne meg egy lakótárs páromat és engem a pici mellett. +lakótársam sem volt soha még (nyilván az ember párja az teljesen más)

Kérlek osszátok meg velem véleményeteket. Ti, hogy döntenétek és miért? :)


2010. nov. 19. 16:47
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
96%
Kiosztanám a mamát, hogy adja ki a saját házának a szobáit, ti majd döntötök. Szerintem nem szerencsés dolog, a lakót is halálra fogja idegesíteni, én pl. nem engednék oda magam mellé kisbabást, gondolom alvásra van szüksége neki is, és ha egész éjjel ordít a gyerek abból lehetnek nézeteltérések, elvégre ő azért is fizet, hogy otthon legyen nyugalomban, nameg maximum 6 hónapos korig ajánlott együtt aludni a gyerekkel, most annyi időre ide oda cuccoljon szegény lakó. Én nem mennék bele, de a ti döntésetek.
2010. nov. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
67%
Én ott kezdeném hogy nem aludnák a gyerekkel, legalább éjszaka had legyen a párommal abban a zürös időszakban. De hát te tudod. Én nem adnám ki, a lakásba nem szólhat bele az anyós ha a tiétek. Csak akkor adnám ki ha nagyon-nagyon kell a pénz.
2010. nov. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
75%
Add ki egyetemistának vizsgaidőszakban :) az aprótaplú majd segít ébren maradni neki :D
2010. nov. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Ja és tanulni sem hagyja :D
2010. nov. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
60%
A saját dolgodat nehezíted, ha vele alszol. Ha kicsit utánaolvasnál, rájönnél, hogy az együttalvás se a gyereknek, se nektek nem jó.
2010. nov. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

hát igen, eddig egyettértek az első válaszolóval :)

De ez még nagy meccs lesz! Kiváncsi vagyok mindenki véleményére. Nah meg az is kérdés, hogy, hogyan tudom majd udvariasan megmondani drága mamának, hogy ácsi. És akkor még párommal sem tudtam átbeszélni, mert még dolgozik, és reggel csak közölte, hogy emésztgessem, majd megbeszéljük ha hazajött. De addig kiváncsi vagyok, hogy mások mit mondanak. :)

2010. nov. 19. 16:57
 7/37 A kérdező kommentje:
( amig újszülött, addig a mi szobánkba lesz, oda rendeztük be a kiságyát pelenkázóval. Nyilván nem fog a szobánkba lenni sokáig! De az elején mindenképpen! És amugy erről is megoszlanak a vélemények, kérlek most ne vigyük el témát ez irányba.)
2010. nov. 19. 17:00
 8/37 anonim ***** válasza:
85%

Hát figyelj, odamész a mamához, szépen nyugodtan rámosolyogsz, ő visszamosolyog. Utána veszel egy nagy levegőt és a képébe ordítod, hogy: "FOGLALKOZZ A SAJÁT HÁZADDAL"

Ne félj nem szólna bele többé :D

2010. nov. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
96%
de nem bírom az ilyen mindenbe belekotnyeleskedő tagokat. semmi köze hozzá, a ti életetek, nincs joga megfelezni az élettereteket. én csak akkor menék bele, ha nagyon kéne a pénz. de it látszólag nincs szó erről
2010. nov. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
92%
Ha plusz pénzre van szükségetek, adjon a mama, ha már ilyen segítőkész! Szerintem ez amúgy felháborító, é mocsokság is a mama részéről!!! Szülés után egy nő vérzik, beteg, magát is alig bírja, gyakran megy zuhanyozni, stb. Szerintem nem hiányzik oda egy idegen! Amúgy is életetek legszebb része, az újszülött baba érkezése, nem kéne egy idegen ember után mosogatni, pakolászni, a wc-t tisztítani! A párod álljon a sarkára, és ossza ki a mamát! Neked pedig probléma mentes szülést, sok tejcsit, és át alvós éjszakákat kívánok!!!
2010. nov. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!