Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Munkanélküliek! Hogyan foglalj...

Munkanélküliek! Hogyan foglaljátok el magatokat? Családotok mellettetek áll? Ők hogyan bánnak veletek?

Figyelt kérdés
2010. nov. 20. 00:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%

Visszaköltöztem a szüleimhez miután leépítés miatt elvesztettem a munkahelyemet. Most álltalába édesanyámnak segítek be a ház körül, bevásárolok neki, főzök rájuk stb. Délután az újságokat és az internetet böngészem munkahelykeresés céljából, utánna olvasok vagy az angol szókincsemet gyarapítom.

A szüleim mégis nyaggatnak, hogy még mindig nincs semmi... Nem hiszik el, hogy nem úgy megy mint régen. Gyáraknál is próbálkoztam de ott sincs most felvétel. Szerencsére gyerekem nincs így csak mi 3an szenvedünk a dolog miatt (szüleim és én) De amúgy nem piszkálnak és ugyanúgy bánnak velem mint gyerekkoromba :)

2010. nov. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ismeros helyzet. Evekkel ezelott a szuleimmel laktam, nekem sem volt munkam, es sem a tesomnak. En kulfoldre mentem dolgozni, a tesomnak pedig legalabb 2 evbe telt, amig el tudott helyezkedni. Turelmetlen voltam nagyon, menekulni akartam barmerre. Nem volt konnyu a szulokkel sem, reszben megertettek, reszben turelmetlenek is voltak. En mar akkor ki voltam keszulve idegileg, de belattam, ket felnottet nem tarthatnak a szulok. Hat irany Kanada...Emlekszem, a legyengult idegrendszerem miatt rosszul voltam a repulon, raadasul irtoztam az ismeretlentol...De vegul minden helyrejott, most jol vagyok, ez mar 6 eve volt. Kanadaban elek.
2010. nov. 20. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%

Majdnem 1,5 évig nem volt munkám. A feleségem abszolút mellettem állt, nem bántott, nem piszkált, nem veszekedett, pedig nem volt könnyű. Plusz munkákat vállalt, esténként itthon is dolgozott, cserébe én a háztartásba segítettem be sokkal többet (takarítás, bevásárlás), sajnos a mosás és a főzés nem megy, ez továbbra is rámaradt. De emellett még arra is jutott energiája, hogy ötleteket keressen a neten, hogy mivel kellene foglalkoznunk (Természetesen én sem ültem ölbe tett kézzel, de most az ő szerepe a lényeg). Az eredmény: létrehoztunk egy azóta elég jól működő családi vállalkozást. Mindig hálás leszek neki, amiért TÁRS és támasz volt a bajban, a sok munkájának köszönhetően a család sem nagyon érezte meg az én fizetésem kiesését és a házasságunk is ugyanolyan jó - ha nem jobb -, mint előtte. Mindenkinek ilyen társat, családot kívánok!

50/F

2010. nov. 20. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
79%

Nálam van "sajnos" gyerek is. Már több minht egy éve nem találok munkát, így anyámnál lakunk, végeredményben ő tart el bennünket, mert abból apénzből amit kapok még ételre se nagyon futná. Eleinte támogatott, nem piszkált, úgy félév elteltével viszont szinte mindennapossá váltak a "te nem is keresel munkát, csak élősködsz a nyakamon" megynyilvánulások.

Nem érti meg, hogy egy kisgyerekkel nem olyan egyszerű munkát vállalni. Vagy be sem hívnak elbeszélgetni, vagy ha megtudják hogy gyerek van és miatta nem tudok délután 4-nél tovább dolgozni, akkor hirtelen már be is van töltve az állás...

2010. nov. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Én az idősebb korosztályhoz tartozom, 2 éve nincs munkám a férjem szívbeteg, Ő sem dolgozik. Van egy iskolás fiam. Én sajnos nagyon rosszul élem meg ezt az egészet, kilátásom nincs munkára, sajnos nem vagyok Én se teljesen egészséges, így még nehezebb munkát találnom. A párommal elvagyunk, néha mondja, hogy menjek dolgozni, de Ő is tisztában van a korlátokkal. Én nem érzem így jól magam, sokszor unatkozom, ész szászor inkább dolgoznék, mint itthon a tétlenség, és most még jön a hideg a bezártság. /egy községben lakom, még csak kirakatot sem tudok nézegetni, vagy bármi, hogy feltaláljam magam/ még jó, hogy gépezni tudok.
2010. nov. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Én a szüleimtől távol élek, 180 km-re! A munkanélküliség és a párom elvesztése együtt zúdult a nyakamban. Most a legjobb barátom segít ki, Nála is lakom, de a szüleim előtt nagyon sok minden titkolok, nem szeretnék fájdalmat okozni nekik,itt közrejátszik Apukám egészségi állapota is. Úgyhogy úgy tudják dolgozom. :( Egyébként egy gyenge melót kamuztam be, így Ők is keresgélnek nekem, segítenek! A kedvemet nem szegi semmi, muszáj mindig mindent pozitivan látni, mert bedzsandzsulnék. :) Egyébként ha van valami meló, szóltok ?? :D Köszike
2010. nov. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
87%
4 évig dolgoztam, majd egyik napról a másikra közölték, hogy bezárják az üzletet. Napi szinten küldözgetem a rengeteg önéletrajzot(már nem is csak a szakmámba, hanem szinte mindenhova), de arra sem méltatnak, hogy visszaválaszoljanak. Ráadásul a baba sem jön simán, tehát nálunk teljes érzelmi káosz folyik, így rengeteget vitatkozunk, olyanokat vágunk egymás fejéhez amit nem is úgy gondolunk. Szörnyű ez a kilátástalanság, ezzel kellen csinálni valamit odafent az okosoknak!
2010. nov. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
81%

Igen,ez sajnos így megy manapság.Én is voltam munkanélküli.Ha nincs tapasztalatod,pályakezdő vagy,akkor az a baj,ha pedig már jócskán benne vagy a korban, akkor meg az a baj.

Bezzeg régen nem volt ilyen,megbüntettek, ha nem dolgoztál.

2010. nov. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
69%

Ma 7:18

Miert nem tudnal delutan 4 utan dolgozni? Anyukad ott van, vigyazna biztos a gyerekre, hiszen most is tamogat.

2010. nov. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
87%

Mostanában gyérültek a megrendeléseim, alig van munkám. Ilyen 10 éve volt legutóbb.Sort kerítek azokra a házkörüli dolgokra amiket amúgy hanyagolok mert nem is annyira fontosak.Rendbe raktam az összes virágoskertet udvart , kertet, kilomltam a padlást a kamrákat.

Többet dolgozok mint amikor tele vagyok megrendelésekkel!

Persze a fizetnivalókat ugyanúgy fizetni kell ha van jövedelem ha nincs.

Már vállaltam fel olyan munkákat is amiket amúgy nem szoktam, mert abból nem lehet megélni. Persze a családom sejti ,de nem pánikol még senki...eddig.

Én nyugodt vagyok és bízom benne hogy egyenesbe jön minden napokon belül.Volt már olyan ,hogy egy napon belül annyian és annyit rendeltek hogy 2hónapba se fért bele hogy elkészítsem nekik.

2010. nov. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!