Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha munkanélküliek lennétek...

Ha munkanélküliek lennétek mit csinálnátok a hirtelen jött sok szabadidővel?

Figyelt kérdés
Feltéve, hogy előre láthatólag 5-8 hónapig nem valószínű hogy lesz munkátok és nem gond ha kiesik a jövedelmetek. Milyen hasznos dologgal foglalkoznátok? (Tegnap is kiírtam ezt akérdést, de nem sokan értékes válasz jött, ezért írom ki ma is.) (Nem szeretném, ha ma is azon veszekednének, hogy miért nem gond hogy kiesik a jövedelem, hogy eltartott vagyok-e. Nem tart el senki!) Most a kérdésre összpontosítsatok, illetve a fantáziátokat eröltessétek meg!
2011. aug. 23. 20:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Nekem eddig mindig csak nyári szünetek voltak, és egy félév passzív, de mindig elterveztem, hogy na majd most milyen könyveket fogok elolvasni, meg eljárok edzeni mert miért ne, meg majd minden jó lesz, aztán végül soha semmi se lett.
2011. aug. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lehet törlik, mint az én kérdésem a múltkor, mert "duplikálod"...

Hát attól is függ férfi vagy, vagy nő.

Én nő vagyok, igaz még tanulok, most nyári szünetben, ami ugye hirtelen jött nagy szabadság:) főzök, mosok, takarítok, próbálom tanulni az angolt magamtól a netről. Aztán szereztem egy-két új ismeretséget, velük próbálom tartani a kapcsolatot.

Apukám sajnos munkanélküli lett, de nem nagyon tudta feldolgozni. Ő kertészkedett, vállalt alkalmi munkákat, fűnyírás, stb. ház körüli munkákat.

2011. aug. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Rajtam van 3-4 kiló felesleg, meg formásodni se ártana, így én a sportra és az egészséges életmódra mennék rá. Ezen kívül meg megtanulnék egy új idegen nyelvet/fejleszteném az eddigi tudásomat. Sokat lennék a barátaimmal és a családommal, segítenék nekik, ha kell. Vagy elkezdenék egy hangszeren játszani.

Remélem segítettem. :)

2011. aug. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%
Nyelvtanfolyamra mennék. Csinosítgatnám a lakást.
2011. aug. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
Rendrakás, házfelújítás, kertgondozás... ablakok újragittelése, kerítéscsiszolás, rozsdátlanítás, túlságosan nagyra nőtt jegenyefák metszése, rendrakás és takarítás a házon belül, lomtalanítás számítógépen, win újratelepításe, ha már túl sok a szemét. Ezen túl mozgás, kerékpározás, úszás, kirándulás, filmezés, hajók repülők vagy vonatok (attól függ mihez vagy közel) megfigyelése, elhaladási időpontjainak feljegyzése, nevük számuk stb feljegyzése, esténként az adatok kiértékelése. Olvasás, napozás, kimozdulás a hegyekbe, nyugágyas bölcselkedés. Elsőre ennyi jutott eszembe.
2011. aug. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
82%

Amit most, mivel munkanélküli vagyok. Ülök a gépnél nézem ezerrel a hirdetéseket, ha van olyan, arra jelentkezem. Olvasok, bevásárlok, tvzem, takarítok, főzök. Ennyi. Szórakozni vagy ilyesmire nincs pénzem...úgyhogy örülök, hogy kajára jut és szépen mosolygok.

23N

2011. aug. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nyelvtanulás (nyelvvizsga megcsinálása), többet sportolnék, odafigyelnék a helyes étkezésre (magamra is főznék, ami eddig nem volt jellemző). Elintézném a régóta halogatott hivatalos ügyeimet pl. lejárt a személyi kicserélése.

Filmet néznék, még többet foglalkoznék a kutyámmal.

A cuccaim szelektálása (régi ruhák, kozmetikumok, könyvek, dokumentumok, tananyagok terén).


Na meg persze továbbra is maradna a takarítás, mosás stb.

2011. aug. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Csupa olyasmivel foglalkoznék ezekben a hónapokban, amire eddig nem volt, vagy sajnáltam az időt. Tanulás mindenképpen beleférne. Pld. megtanulnék pókerezni, jógáznék. Elkezdenék festegetni és zongorázni. Szóval passzióznék ezerrel.
2011. aug. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Az vagyok. (Mondjuk nekem jó jönne a pénz, ezért örülnék neki, ha végre taláknék munkát - de kérted, ettől vonatkoztassunk el.)


- Én nyelveket tanulok (a két meglévő nyelvtudásom fejlesztem + elkezdtem egy harmadikat is).

- Elolvasom azokat a könyveket, amiket eddig idő híján nem tudtam.

- Főzni tanulok.

- Átvállaltam itthon anyuéktól a takarítást + egyéb házimunkákat.

- Itt lógok. :P

- Nagyon sokat vagyok a barátommal, mert most csak az ő munkájához kell alkalmazkodni taliknál.

- Szívesen csinálnék valami önkéntes munkát, ha lenne.

- Sokat sportolok, tornázom.


Remélem, valamennyit segítettem, bár ezek nem olyan izgalmas dolgok.

2011. aug. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Egy intenzív nyelvtanfolyam, egy új sportág kipróbálása, kutatás valami olyan témában, ami érdekel, felkutatnám a családfámat, szisztematikusan bejárnám Magyarország tájegységeit és nevezetességeit, elmennék önkéntes munkát végezni mondjuk egy állatotthonba, egy állatkertbe... most hirtelen ezek jutottak eszembe gondolkodás nélkül, de ha töröm az agyam, biztos beugrik még valami, akkor majd megírom. :-)
2011. aug. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!