Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A házasságban mi az erénye a...

A házasságban mi az erénye a férjnek és mi a feleségnek?

Figyelt kérdés
Szerintem a feleségnek a hűség, és a férjnek a becsület.
2010. nov. 20. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindkét félnél azonos,

Bizalom,tisztelet, tolerancia, becsület,hűség.....

2010. nov. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is mindkét félre kell, hogy vonatkozzanak a felsoroltak.
2010. nov. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Tehát a feleségnek nem kell becsületesnek lennie,a férj pedig lehet hűtlen.

Szerintem mivel a házasság két ember közös megegyezése, mindkettőre ugyanaz kell, hogy vonatkozzon. mert emberek vagyunk, tudunk uralkodni az ösztöneinken, a vágyainkon, az akaratunkon, főleg ha szeretünk valakit.

2010. nov. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
mindkét félnek a tisztelet,ha ez megvan akkor nem lép félre,nem hazudik,becsületes,hiszen tiszteli a párját.
2010. nov. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amit felsoroltál én arra következtetek, hogy szerinted helyénvaló ha a férfi hűtlen, és erénye, ha van olyan becsületes, hogy ezt bevallja. Hát szerintem ez nem így működik. Én azért mentem férjhez, mert szeretem a párom, de ha megtudnám, hogy megcsal hiába mondaná el mert becsületes, nem nézném jó szemmel az biztos. Szerintem mindkét félnek hűségesnek kell lennie, nem csak a feleségnek.
2010. nov. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kölcsönös tisztelet, bizalom és egymás megbecsülése.
2010. nov. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jok a valaszok
2018. szept. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!