Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez természetes lenne vagy...

Ez természetes lenne vagy nem? Szóval sógornőmről van szó aki nem segít semmit, még egy tányért sem visz arrébb, kaját is a bátyámmal szedett.

Figyelt kérdés
Családba nem nézik jó szemmel hogy csak ül és zabál és még egy poharat sem vissza arrébb. Nos ti hogy vagytok ezzel szoktatok segíteni? Köszi a válaszokat.
2010. nov. 20. 17:08
 1/6 anonim válasza:
100%

hát ez mindig és mindig így van?

ha igen szerintem nem normális, vagy egyszerűen a bátyád szereti agyon kényeztetni a párját, ha így nekik jó nem zavarjon téged, ha sok lenne a bátyádnak előbb-utóbb kibukik, és akkor nem ti lesztek a hibások amiért beleszóltok abba hogy ki kinek szed kaját és ki pakol el! hagyd őket szerintem

2010. nov. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért nagyban függ a körülményektől. Ha pl együtt laknak, nem tudhatjátok, h sose segít semmiben, ha csak ugy egy-egy nap vagy délután nálatok van, lehet, h nem mer magának szedni, poharat elővenni. Mert azért vendégségben nem nagyon van, h csak úgy nekiáll elővenni egy poharat vagy valamit. Esetleg fél, ha nekiáll rendezkedni, pakolászni, azt anyukád rossz néven venné tőle. Viszont ha nálatok is lakik, akkor érthető a felháborodás. Akkor viszont meg kell vele beszélni, h igen is, ő is csináljon házimunkát.
2010. nov. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
De hol viselkedik így? Vendégségben nálatok, vagy minden nap otthon? A kapcsolat elején, ha még nem élnek együtt, akkor szerintem az egyik fél is kiszolgálja az egyiket az otthonában, és a másik is fordítva. De ha már komolyan együtt vannak, ismeri a családodat, házasok a testvéreddel, akkor valóban lusta, tohonya nőnek tűnik, aki mellett a fivéred valószínűleg főzni, mosni, takarítani fog. Ami nem baj, hacsak nem MINDENT ő maga csinál - szerintem maga a munkamegosztás egyáltalán nem visszatetsző - a feleség pedig kiszolgáltatja magát. Amúgy szerintem nem normális dolog, én ha vendégségbe megyek, akkor is figyelem, nem tudok-e valamit csinálni/segíteni.
2010. nov. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is van ilyen kiscsaj. Öcsi nője, egyetemre "jár" (nem jár be egyáltalán, többször visszabukott már!), otthon van egész nap, semmit sem csinál csak netezik. S mivel nálunk lakik, a mi kajánkat is eszi teljesen ingyen. Én munkanélküli vagyok, anyu is az és apu dolgozik, meg az öcsi. Beszélni kéne vele, hogy csináljon több házimunkát, vagy valamit, viszont olyankor mindig megszeppen.
2010. nov. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja és ami pénze van azt mind ruhákra, cipőkre vagy ékszerre költi..
2010. nov. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy hol.

Például anyósoméknál én sem csinálok semmit, a férjem szolgál ki.

Itthon meg ha az én szüleimnél vagyunk akkor én csinálom a dolgokat.


De anyósom rá is szokott szólni a páromra, hogy hozzon nekem enni meg ilyenek:)


Anyóséknál én sem szoktam segíteni sem. Egyszer kétszer rákérdeztem, nem hagyták. Egyébként is otthon van 2 sógornőm, én meg vendégségben vagyok ott.

2010. nov. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!