Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Természetes dolog ha anyósom...

Természetes dolog ha anyósom beleeszik/megeszi az amit anyukám a gyereknek és nekünk hozott, kérdezés nélkül?

Figyelt kérdés
2011. aug. 28. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem mondanám. Inkább önző, bunkó dolog.
2011. aug. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Egyáltalán nem az. Én beszélnék a fejével meg a férjeddel is, hogy ez így nem mehet tovább. Megbeszélném vele, hogy szívesen megkínáljátok, ha van belőle elég, de ez elsősorban a gyerekeké és a tiétek. Vagy felcímkézném, hogy az a gyerekek kajája.

(remélem, azért legalább higiénikus, amikor beleeszik, nem ugyanazzal a kanállal többször...)

2011. aug. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha pl. együtt laktok anyósoddal és egy a háztartás és mondjuk anyukád hozott egy tálca sütit, kis szeletekre vágva és anyós eszik belőle egyet kérdezés nélkül azt gondolom természetes. De ha mondjuk nem együtt laktok, anyukád egyik nap visz pörköltet, és anyós másnap megy hozzátok látogatóba, és csak úgy benyúl a hűtőbe és elkezd enni, na az annyira nem természetes szerintem.
2011. aug. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Arról van sz hagy anyukám jó ha 1évben párszor el tud jönni. 220kmre lakik,és még dolgozik is. Anyósom nálunk lakik,a lakás a miénk.

Hozott anya egy csomó gyümölcsöt,süteményt,ilyesmit,és ezt eszi az anyós. Meg sem kérdezi! Attól hogy nálunk lakik,még nem hozzá jött anya. Lehet hogy néhányan most megköveznek,de nagyon idegesít! Amúgy is elég bélpoklos, ha anyukám hazamegy 2nap alatt elpusztít mindent.

Anya amúgy sem nagyon szívleli,hogy itt élősködik a nyakunkon.

2011. aug. 28. 12:58
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pont fordítva van. Anyukámmal lakunk együtt, de ha anyós küld sütit, akkor tukmálni kell, hogy egye. Ha veszek valamit, pl. legutóbb felvágottal volt így, mondom, egyen belőle, hát az Istennek se. Aztán mikor szólok megint, hogy anyu, nem fog elfogyni, és meg fog romlani, egyél, hát akkor se, hogy az a mienk... És mi a vége? Adom a kutyának, macskának, mert megromlott. Szegényt jól le is csesztem, hogy ha azt mondom, egyen belőle, akkor egyen, mert így az állatokat etetem. De ez a jobbik véglet. És nem természetes. Szerintem látványosan rakd el, hogy akkor ez a gyerekeké... Szar egy helyzet, megértelek.
2011. aug. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én sem sajnálnám az anyóstól ha nem így viselkedne. Minimum megkérdezi,de milyen dolog már hogy tökre természetes neki hogy mindenhez hozzányúl,amihez végképp semmi köze?!
2011. aug. 28. 14:03
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismét 12-32 vagyok. És ha pl. anyukád odaadja a gyümit, vayg süteményt, és azt mondod neki, hogy köszi anyu, a gyerekek nagyon szeretik, vagy ha anyós nincs ott, úgy meséled, hogy anyu hozott a gyerekeknek almát, de jó, csinálok nekik gyüm.leves, de mama vegyen egyet nyugodtan, kóstolja meg? Vagy a süteménynél: nézze mama, milyen finomat csinált anyu, jöjjön, kóstolja meg, a gyerekek nagyon szeretik, de én már nem is eszem többet, hogy maradjon nekik... Szóval valamilyen indirekt módon rávezetni, hogy nem sajnálja az ember tőle, de az nem csak neki van. Elhiszem, hogy nehéz helyzet, és a vita, veszekedés sem jó.
2011. aug. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
39%
Nekem természetes, hogy ami itthon van az mindenkié, eszembe sem jutna rászólni valakire, amiért vett belőle..
2012. máj. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!