Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2 hét mulva férjhez megyek.Ma...

2 hét mulva férjhez megyek.Ma kellett megjelenni a hivatalban idöpontot kérni.Drágalátos barátnömet magammal vittem,de minek? Féltékeny, vagy csak én érzem ugy?

Figyelt kérdés

Kiderült,hogy nem muszàly gyürüt huzni hàzassàgkötéskor,ez csak"divat"

Én persze ragaszkodtam volna a gyürühöz.

Igaz most nagyon nem àllunk jol anyagilag,nem is rendezünk bulit,csak a hivatalban irjuk alà a papirokat.

De egy ezüst gyürünek(ha màr aranra nem is tellik) örültem volna.

Dràga baràtnöm,aki joval idösebb kitalàlta hogy nem kell nekünk a gyürü.

Pàrom meg beleegyezett.

Még meg sem kérdezte hogy nekem megfelel-e igy.

Tudom egy gyürü csak gyürü,de én akkor is szerettem volna büszkén viselni,hogy màsok is làssàk férjhez mentem.

Ne^kem gyürü nélkül az egész olyan mintha semmi se történt volna.

Étterembe nem megyünk,embereket nem hivunk meg,uj ruhàt nem vesz¨ünk.

Mindezért fàjt a szivem,de beleegyeztem,mert tudom,nincs pénz.

De egy ezüst gyürü nem dràga,én mégsem kapok.

Pedig lett volna,csak a baràtnöm ràbeszélte a pàromat hogy ne legyen.

Valahol ugy érzem ö örül neki,hogy semmim se lesz.

Ràadàsul babàt vàrok,mondtam hogy mi lesz a neve,neki màr az sem tetszik.

Ö kijelentette hogy nem szép név.

Miért kell ilyen irigy modon viselkedni,holott neki is van férje,gyereke,gondolom ö is tudja hogy minden nö vàgya a gyürü,és nem esik jol ha a gyerek nevét kritizàlja.Most legszivesebben sirnék,nem tudom hogyan kellene ezt a helyzetet kezelni.

Legszivesebben megszüntetném a kapcsolatot vele.

Szerintetek?


2009. jan. 13. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igazad van, az nem volt szép a vénecske barátnődtől és én meg is mondanám neki. Jóhogy nem szólt, hogy az esküvő is elmaradhatna, mert minek?

A párodtól sem szép, mert igenis a gyűrű fontos. Buli meg lehet 10 év múlva is. Nekem sem volt lagzim, de esküvő és a szűk család igen, 7 hós terhesen, de ő már eljegyzett 5 éve, szóval gyűrűnk volt.És nagyon jól sikerült így is.

A helyedben lehet én venném meg a gyűrűt(ha megteheted kb-8 ezer lehet)

2009. jan. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Természetesen egy ezüst gyürüre tellik.

Megtehetnénk.

Biztos hogy most szükség van a pénzre a pici jövetele miatt,de egy gyürüt az ember ha màr hàzasodik szerintem a minimum ami megengedhetö...

2009. jan. 13. 11:34
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem dobd a csajt.
2009. jan. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Add ki az útját, a párodnak meg mondd el, mit jelent számodra a gyűrű, és uzsgyi az ékszerészhez együtt, utána meg gyertyafényes pizzavacsi otthon.
2009. jan. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig először is ülj le a pároddal beszélgetni.Kérdezd már meg tőle,hogy Téged óhajt-e feleségül venni?Mert ha igen,akkor nem a barátnőd véleménye kell,hogy fontos legyen neki,és elfogadja azt,hanem a Tiéd.Amúgy megjegyzem szép kis barátnő az ilyen.Itt az ideje,hogy tisztázd vele is a dolgaidat,mi az amibe beleavatkozhat,és mi az amibe nem.Majd ha a véleményére vagy kíváncsi kikéred,kéretlenül meg ne mondja,tartsa meg magának.És főleg ne Ő akarja a Te pároddal rendezni a dolgaitokat,azt hagyja rátok.

Amúgy hirtelen jött ez a házasság,hogy nincs gyűrűtök?

Azért szerintem jelképesen legalább ezüst tényleg dukél,aztán majd ha telik rá akkor vesztek aranyat.De,hogy is lehet ilyet mondani,hogy nem fontos?Nekünk nőknek igenis az.Ezért is gondolom,hogy a barátnőd nem csak irigy veled,de gonosz is,mert ezt Ő is nagyon jól tudja.Vigyázz mennyire engeded belemászni az életetekbe,nehogy aztán még kettőtök közt is konfliktust okozzon.De a párod tedd helyre mindenképpen,tudja már hol a helye.


Minden jót,sok boldogságot nektek.

2009. jan. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy igazi, oszinte baratnonek azt kellett volna mondania, hogy nezd, tudom hogy most babat vartok, az eskuvo fontos nektek, tudom, hogy nincs segitsegetek, en adok kolcson penzt gyurure neked. Nezd ki amelyiket szeretned, es odaadom az arat kolcsonbe. Amikor tudjatok majd, visszaadjatok. En szeretnem ha boldogga tenne az a gyuru tegedet, meg szep, hogy legyen gyuru az ujjadon, hiszen ez termeszetes.

Egy igazi baratno ezt kellett volna hogy mondja neked. Hiszen azert baratno a baratno hogy az ember kisebb nagyobb ugyes bajos titkos dolgait is megertse, es segitse!!!

Nem baratno ez a noszemely, ne legyel ennyire joban vele, es ne mondjad el neki a dolgaidat se.

Egy oszinte baratno nekem teljesen mas fogalmat jelent, o inkabb ismerosnek mondhato.

A parodnak mondd meg, hogy szomoru vagy es bant tegedet az, hogy arra ad inkabb amit az ismeros mond, es nem arra, amit te szeretnel. Veled kell hogy megbeszelje ezt a fontos dolgot, a hazassagkotest, es a gyuruket.

Sajnos az ember rengetegszer kell hogy csalodjon, es mindig inkabb rakell jojjon arra, hogy nem nagyon szamithat masra, ugy igazan, oszinten csak sajat magara.

Remelem jol alakulnak a dolgaid, es ne foglalkozz senkivel csak a babaddal a paroddal es magaddal, probalj uj baratokra szert tenni!!!

2009. jan. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem jött hirtelen a hàzassàg,de eddig mindig volt helye a pénznek,ezért nem vettünk gyürüt elöre,most meg olyan hirtelen kaptunk egy dàtumot az eskövöhöz,hogy addig nem tudunk aranyat venni(annak az àra babaàgy meg babakocsi lesz)

De tudom,és biztos vagyok benne,ha a pàromat nem biztatja fel valaki,hogy minek az a gyürü csak pénzbe kerül,akkor ö igenis megveszi,mert a büszkesége nem hagynà hogy anélkül hàzasodjunk.

De mivel felbiztattàk,igy ö is egyetért hogy gyürü nélkül mondjuk ki a boldogito boldogtalan igent.

Tanultam sokat.

Férjhez megyek gyürü nélkül,és idövel én veszek magamnak nem egy arany gyürüt,hanem annyit amennyi nekem tetszik,és a pici jövetele utàn elfelejtem a "baràtnöt"

2009. jan. 13. 14:50
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

ha neked ez ennyire fontos, akkor beszéld rá!

hozz fel észérveket! nehogymár egy jöttment "barátnő" lebeszélje a vőlegényedet a gyűrűről! te leszel a felesége basszus! nem az a normális, h rád hallgat???! nem szidni akarom a pasidat, de ha neadjisten férjhez mennék ahhoz az emberhez, akit szeretek, akkor elvárom tőle, h ő is szeressen engem legalább annyira, hogy a kérésemet tiszteletben tartsa, és ne hallgasson akárkire!


tudom, h neked egy függönykarika is elég lenne, mert nem a gyűrű ára, hanem az értéke számít.

harcold ki magadnak, mert nem lenne jó, ha ez a tüske életed végéig benned maradna, és mondjuk 1-1 veszekedésnél a fejéhez vágd...


sok szerencsét, és sok boldogságot! ja, és egészséges kisbabát! :D

2009. jan. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%

Nem volt szép a barátnődtől az biztos! Nem kellett volna elhivni, ez kettőtök ügye és nem tartozik másra!

Azért tényleg nem a gyűrűn múlik egy házasság de minden nő erre vágyik. Azt mondod: -Olyan anélkül mintha nem történne semmi? De történik és a lényeg a fontos, hogy együtt lesztek és lesz egy pici babátok is. Ehhez házasság sem kéne!)

Beszélj a pároddal és mond el neki őszintén mit érzel, és hogy mennyire örülnél egy szolid ezüst gyűrűnek. Ha szeret megérti és megkapod!)))

Sok boldogságot és jó egészséget a pici babával együtt!!

2009. jan. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!