Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik a jobb? Ha az apa...

Melyik a jobb? Ha az apa nevét viseli a gyerek, vagy ha az anyáét?

Figyelt kérdés
Apasági vizsgálat végén eldönthető, h kinek a nevét viselje a gyerek, csak nem tudom, h milyen hátránya van annak, ha egy gyerek az anyja nevét viseli.Gondolok itt olyanra, mint az iskolai csúfolódás.Az apa nevét nem akarom, de ha az jobb lesz a kicsimnek, akkor igen.
2010. nov. 20. 22:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
24%

Hát, én azt mondom elég szégyen az egy embernek, ha apasági vizsgálatra kerül sor, mert nem tudja kitől esett teherbe, ne hozzák még inkább szégyenbe azzal, hogy az édesanya nevét viseli.

Más esetben, tehát ha azért van apasági vizsgálat, mert nem ismeri el a gyereket és bizonyítani kell, mondjuk az sem egy büszkeség, de ez nem fog kihatni a gyerekre, viszont annak a nevét fogja a gyerek viselni, akivel házasságban éltél, hacsak az ellenkezője nem bizonyított, vagy fiktív nevet.

Én biztos az apa nevét adnám.

2010. nov. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Aztán azt honnan tudják a gyerekek, hogy a vezetéknév a tiéd vagy az apjáé? Miután már a házasságnál is felvehető a saját vezetékneved helyett a férjé...Amúgy meg a gyereket ez marhára nem fogja érdekelni, az már igen, hogy apuka nem vesz részt az életében.
2010. nov. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Nagyon szerelmes voltam és amikor közöltem vele, hogy baba lesz elkezdett őrjöngeni, hogy neki menyasszonya van és azonnal vetessem el.Nem tettem, de a mai napig nem tudtam kiheverni azt a sokkot.Ezért volt az apasági.
2010. nov. 20. 22:23
 4/25 anonim ***** válasza:
71%

Akkor a költsége nem téged fog terhelni és remélhetőleg miután bebizonyosodik az apasága akkor jó apja lesz a gyereknek és a névkérdés sem lesz probléma.

Máskor vigyázz és csak olyannak szülj, akivel családod lesz! Kívánom, hogy találd meg az igazit és családban légy :)

2010. nov. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem hallottam olyat, hogy valakit csak azért csúfolnak, mert az anyja nevét viseli! Ha nem akarod, hogy az apja nevét viselje, akkor add neki a tiédet. Amikor felnő, úgyis választhat magának olyan nevet, amilyet akar.
2010. nov. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
80%
Aha, apasági vizsgálat után, ha bebizonyosdoik hogy ő a gyerek apja, JOGAI és KÖTELESSÉGEI lesznek. A kötelesség jól jön majd neked: gyerektartás, a jogok már nem annyira, ha rossz a viszonyotok. Ugyanis MINDENBE beleszólhat...
2010. nov. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm!Csak majdnem minden döntés előtt kérdezősködöm, mert tényleg azt akarom, hogy minden jó legyen az életében.Lehet, hogy csak kárpótolni akarom az apa hiányát, de tiszta szívből akartam Őt és nagyon szeretem.

És ha lesz olyan társam aki a nevére venné, könnyebben megteheti, ha az én nevemet viseli , vagy ahhoz az kell, h az apa lemondjon a jogairól?

2010. nov. 20. 22:34
 8/25 anonim ***** válasza:
88%
Ha megviselt Téged a kapcsolat, vagyis ahogy véget ért, talán jobb lenne, ha a Te nevedet viselné a gyermek. Nem kell, hogy az ex neve folyamatosan jelen legyen az életetekben. Szerintem neki is jobb, hogy nem merül fel benne, hogy miért más az Ő neve, és miért nem apa nevét viseli. A Te neved lesz neki természetes. Az iskolában nem hiszem, hogy bárki is piszkálná érte.
2010. nov. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Nem követelőzőm, úgy érzem, h nincs jogom, mivel csak én akartam, az apasági csak a becsületről szól nálam.
2010. nov. 20. 22:36
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Nagyot nőttél a szememben. Így kell tisztességesen viselkedni, csak te akartad, akkor te vállalod a felelősségeket. Tényleg becsüllek, ritka az ilyen tiszta szemű és lelkű ember.
2010. nov. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!