Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy lehet elválni úgy ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet elválni úgy ha félünk attól, hogy ha megtudja a házastárunk, kikészítene minket egy 2 éves és egy 11 éves gyerek előtt? Jobb a gyereknek ha egészben marad a család, de mindig feszültség van, vagy jobb külön élni apa nélkül egy kisfiúnak?

Figyelt kérdés
eljátszom hogy minden jó, de már nem bírom elviselni az állandó ingerültségét ezt az örömtelen életet nem tudom vele tovább élni és nem akarom hogy a kcsi is így nőjőn fel, hogy azt látja mindig rossz kedvűek a szülei és mindenért ingerült apa és mindig veszekednek apa és anya.
2010. aug. 21. 13:32
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

NEm egészen értelek, úgy nem lehet elválni, hogy a másik fél ne tudjon róla.

Ahhoz, hogy egy válópert elindits, nem kell a másik fél beleegyezése, csak annyi, hogy a birósái panasznapra bemégy, ott segitenek a per meginditásában.

Ezután értesitik a másik felet is a tárgyalás idöpontjáról.

A tárgyaláson neked (mint felperesnek) mindenképpen meg kell jelenned, a másik fél távolmaradása nem szünteti meg az eljárást. Ha nem hajlandó egyáltalán elmenni a biróságra, akkor a 3. tárgyalási napon elválasztanak benneteket, függetlenül a másik fél akaratától.

A vagyonmegosztás és a gyerekelhelyezés külön téma, de hacsak nincs egész komoly indoka, akkor az ilyen kicsi gyerekeket az anya kapja (a kicsit mindenképpen, és a testvéreket sak nagyon indokolt esetben választjál el egymástól).

A férjed meg hogy készitene ki? Ha tényleg valamit tesz ellenetek, akkor fel kell jelentened.

2010. aug. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
ha úgy érzed kikészítene, ráadásul a gyerekek előtt, akkor miért akarsz vele élni?..felnőhet a gyerek családban..egyszer majd találsz valakit aki szeret és akivel boldog vagy, és majd ő lesz a pótapa...persze ezt se kell elsietni, nehogy valami pedo-t fogj ki..
2010. aug. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

a gyerek megérzi hogy nem jó az anyja-apja viszony, ha meg még el is játszod, arra is rájön, tudat alatt hamarabb

rosszabb esetben amikor tudatosan ráébred utálni fog érte..

úgyhogy sztem válás a megoldás, ezt a mártíromkodást felejtsd el..

volt hasonló tapasztalatom, mikor a szülőm a fejemhez vágta hogy ezt meg ezt érted csináltam, érted szenvedtem..

mint gyerek csak azt mondhattam volna neki, de nem akartam fokozni a feszkóját, hogy kár volt, miattam aztán ne szenvedjen.. sőt bekaphatja..

Na mindegy. :)

2010. aug. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Inkább váljatok még időben, az én szüleim 28 éve játszanak, nehéz ilyen légkörben jól felkészülni egy államvizsgára.
2010. aug. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Ez komoly?Mármint hogy ha nem megy el a válóperre akkor is elválasztanak?De akkor nem ha a gyerekelhelyezés nincs rendezve.na ez az amitől félek, hogy évekig kell nyúznunk egymást, közben a kicsi idegrendszere tönkremegy, mert ha magtudja, hogy válni akarok, akkor ordibálni fog, kötekedni, csapkolódni, még ha nem is ver meg, de ki fog készíteni bennünket.és évekig ezt viseljük el, míg a kicsi így nő fel amikor legérzékenyebb minden hatásra?

Ha eljátszom hogy minden oké talán kevesebb a veszekedés.nehéz ezt megérteni.Azt hiszem megőrült a férjem és nem akarom úgy végezni mint azok a családok, ahol a pasi mindenkit kinyír.Most hülyének néztek, de egész nap erre gondoltam.Elment az idegorvoshoz, mert nem tud aludni.Írt fel neki valamit, amitől megváltozott a személyisége, de aludni még mindig nem tud.Agresszív ordít mindenért és útban vagyunk neki.Nem tudok neki segíteni, akkor vagyunk felszabadultak, ha nincs itthon.Gondoltam elmegyek az orvosához, de nem akarok így élni.Hetek óta így megy, előtte sem volt bárány, de most egy őrült lett.

2010. aug. 21. 13:53
 6/27 A kérdező kommentje:
Utolsónak írom,hogy a te anyukád is fél az apukádtól.az előbb válaszoltam neked a kérdésednél, hogy váljanak el, de merne e válni, ha félne tőle, hogy utána is üldözni fogja.
2010. aug. 21. 13:55
 7/27 anonim ***** válasza:

Ha elváltok, akkor úgyis különköltöztök, miért nem lehet ezt megoldani már most?

Fogod magad és elköltözöl a két gyerekkel, vagy te maradsz a házban és a bíróságon elintézteted, hogy az apa ne lakhasson veletek (agresszióra hivatkozva például).

Ha nincs veletek folyton, akkor mivel készítené ki a gyereket, Te elviszed őt a láthatásra, az apának megmagyarázod ,hogy a gyerek érdekében ne veszekedjetek, ha nem érti meg, akkor a kicsinek mondod el, hogy apa csak ideges mostanában, nem kell komolyan venni, amit mond.


Annak nincs értelme, hogy együtt maradjatok, de ha külön éltek, a gyerek nem érez olyan sokat a feszültségből, mint gondolod.

2010. aug. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Egy válóper nem tart évekig, hanem kb fél évig. Ha megegyeztek, akkor már az első tárgyaláson elválhattok és jogerőre is emelkedik. hs egyikre sem megy el, akkor úgy lesz, ahogy az első válaszoló mondta: a . tárgyaláson elváltok, és kész.


A gyermekelhelyezés ettől független, az akkor is van, ha csak élettársaknak van közös gyereke, akik nem házasok. Általában születik egy ideiglenes gyermekelhelyezés, amíg meg nem lesz a végleges döntés. Az is megeshet, hogy ideiglenesen távolságtartást rendelnek el, ha a gyermekek érdeke azt kívánja, és az apa fenyegető vagy agresszív.


ha az apa fenyegetne benneteket, akkor jelentsd fel a rendőrségen és mondd el a bírónak is. Ez nem fogja őt szép színben feltüntetni.


Minden kérdéseddel menj el a helyi bíróság heti panasznapjára, ott INGYENES jogi tanácsot fognak neked nyújtani, mindent elmondanak, még a keresetet is segítenek megírni, és kérhetsz illetékmentességet, ha anyagilag rosszul álltok, szóval a válóper indításáért sem kell fizetned. Egy telefon, és kiderül, hogy melyik nap van nálatok a panasznap.


Kívánom, hogy minden rendben menjen!

2010. aug. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

bocsánat de off:


ha a bogyótól kezd megőrülni, és még nem is használ, miért hagyod? elvileg szereted azt a férfit, mivel gyereked van tőle, én a helyedben biztos másik orvosi szakvéleményt kérnék.

és lehet hogy az alaptermészete nem olyan hogy legyilkoljon mindenkit, de ha tönkreteszi az agyát egy bogyó, akkor hidd el az alaptermészete is el fog veszni, és lehet hogy tényleg legyilkol...sztem segítségre lenne szüksége..keress neki másik dokit, és csak utána váljatok, ha már nem lesz őrült egy rosz orvosi szakvélemény miatt -.-"

2010. aug. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

alapjában véve is agresszív ha problémái vannak, márpedig mindig vannak mindenkinek.Mifelénk legalábbis:-))

szóval alvászavra van, kért altatót, de antidepresszánst írt fel neki a doki amitől egyáltalán nem tudott aludni és nem tud most sem, kb. hajnal 3-kor alszik el, most táppénzen van, de így dolgozik már egy ideje.Szóval ki van készülve.De mondom alapjában is egy ideges, indulatos, kiabálós alkat.Hát még most.Én vagyok az ütköző, hogy ne sokat érzékeljenek a gyerekek.Már nem szedi a bogyót, de akkor sem tud aldni, hisz ezért ment el.Srácok nem tudom már mit akarok, csak ezt nem, majd este olvasom, mit írtatok.Ha megtudná, hogy itt kidumálom.....

Elkeserítő.Igen szerettem.De tudsz-e valakit szeretni aki mindig rosszkedvű, fáradt, ideges, kiabáálós, agresszív az egész családdal.Néha vannak jó pillanatai, de kevés.Nem akarom feláldozni sem magam sem a gyerekeim a betegsége oltárán.Annak idején igen.Betegségben is megfogadtuk, hogy együtt leszünk=esküvő.Megfogadta ezt az a feleség is akinek megölte a gyerekeit az apa az a pap.Azt hittem megváltozott egy éve vert meg utoljára.

2010. aug. 21. 14:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!