Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illetlenség lenne ilyet...

Illetlenség lenne ilyet kérdeznem?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátnőm, aki elég szegény családból származik, sokan testvérek, vannak egészen kicsik is.

Szóval itthon pakolásztam és találtam pár feleslegessé vált,de szinte vadonat új mesekönyveket és plüssállatokat.

Szeretném nekik adni, de nem szeretném megbántani őket ezzel. Lehet, hogy rossz néven vennék.


Hogyan kérdezzem meg, hogy elfogadnák-e tőlem?


2010. nov. 21. 14:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem illetlenség, ez egy nemes gesztus. Mondd úgy, hogy otthon ráakadtál pár mesekönyvre és játékra, neked pedig nem kell és nincs is olyan rokonod, akinek odaadhatnád, viszont tudod, hogy neki van testvére és arra gondoltál talán örülnének neki.

Így semmi utalás sincs a szegénységre, hanem csak a sima kedvesség :)

2010. nov. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem sem találnák ezt megbántónak. A gyerekek biztos örülnének, de azért előtte kérdezd meg őket.

Am aranyos vagy. :)

2010. nov. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mond meg neki, hogy neked (nektek) már nem kell és esetleg ha ő(k) tudnák hasznát venni, akkor nekik adod. Ha nem kérik, úgyis a "szemétre" kerül mert csak a helyet foglalja...

Így még azt az érzést is megadhatod neki, hogy ő segít rajtad (megszabadít a felesleges "kacatoktól").

2010. nov. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Semmi sértő nincs benne. Én most költöztem és egy csomó ruhámat (ami már kicsi), olyan gyerekkori plüssállataimat, amihez nem köt emlék, elajándékoztam a barátaim között. Vannak köztük szegényebbek, jómódúak is, de úgy tálaltam, hogy költöztem és csak örülnék, ha jó helyre kerülnének. Mindenki örömmel fogadta.
2010. nov. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Dehogy illetlenség. Mondd, hogy nektek már nem kell, de mivel még szinte újak, nem szeretnéd kidobni. A kicsit biztos örülni fognak neki.
2010. nov. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*k
2010. nov. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

Arra is gondoltam, ha esetleg nekik valamiért nem kellene, akkor beadom őket a "mikulásgyár"(azthiszem így hívják) nevezetű helyre. Úgytudom ők foglalkoznak ilyen ajándékokkal a szegény gyerekeknek. :)

2010. nov. 21. 14:39
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez is nagyon szép ötlet :)
2010. nov. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Biztos nagyon fognak nekik örülni, több olyan ember kéne, mint Te, sokkal szebb lenne a világ:)
2010. nov. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az előttem szólók már elmondták, hogyan tálalhatod. Nemes gesztus, hogy eszedbe jutott ilyesmi!:)
2010. nov. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!