Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pofátlanság lenne, ha karácson...

Pofátlanság lenne, ha karácsonykor pénzt kérnék ajándékba felesleges ajándákok helyett?

Figyelt kérdés
Jön a karácsony,szüleim és bátyám megkérdezték,mit szeretnék karácsonyra,én azt mondtam,hogy még nem tudom,de jobban örülnék most ajándék helyett pénznek,amelyből a karácsonyi szünetben el tudnánk menni barátnőkkel kirándulni valamerre.
2010. nov. 21. 15:24
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
csak nálunk a pénz dologból gond lenne
2010. nov. 21. 15:38
 12/24 anonim ***** válasza:
30%

Legalább a kistesó megtudja, hogy nem létezik Jézuska :D

Gyerekkoromban eléggé utáltam a szomszéd kisgyereket, mondjuk most is utálom, de már 12 éves, és megmondtam neki, hogy nem létezik Mikulás, az anyjáék rakják a csomagot a csizmába :D

Azóta ő sem problémázik a csizmatakarításon :DDD

2010. nov. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem viszont nyugodtan megmondhatod nekik. Mondd el, hogy amit szeretnél, az nagyobb értékű dolog, de mennyire örülnél, ha karácsonyra összeraknák az árát és megvehetnéd magadnak. Vagy amit szeretnél.. a színház sem rossz ötlet! Itthon évek óta ez megy, novemberben megkapjuk a pénzt, és karácsonykor ott kell állnia a fa alatt az ajándéknak, amit igaz, hogy magunknak választottunk, de legalább biztosan örülünk neki!
2010. nov. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem pofátlanság, csak kellemetlen annyiból, hogy így adott az összeg. Mármint pl. én most nem tudok nagy értékben vásárolni és elég kellemetlenül érezném magam ha átadnék valakinek 3ezer forintot, míg valami apró de ötletes ajándékot tudnék keresni annyiból is. Miért nem mondod meg nekik konkrétan, hogy mire van szükséged? Kérj színházjegyet ha azt szeretnél. A pénz és a kétesélyes meglepetés között szerintem igen klassz középút az ajándék konkrét megnevezése.
2010. nov. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
azért nem kérek pll színházjegyet,mert arra azt monanákhogy nem megelepetés,mert tudom,mi leszmpedig már nem vagyok 6 éves
2010. nov. 21. 15:43
 16/24 anonim ***** válasza:
Kérdező, nálunk is évek óta ez van lényegében, mert nekem nagyjából megvan mindenem és nem tudok már karácsonyra mit kitalálni. Persze ha megtehetnénk, hogy milliósnagyságrendben is költekezzünk, akkor tudnék mit kérni, de mivel ez nem így van, ezért inkább kérek egy tízezrest meg egy finom vacsorát és minenki jól járt. Nincs szájhúzás utólag, hogy te jó ég, mit kaptam, hanem majd alkalomadtán elköltöm olyasmira, ami nekem tetszik.
2010. nov. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
54%

Én azért kérek pénzt mert már úgymond mindenem megvan,nincs semmire szükségem. Összeget nem montam szüleimnek, de tudom hogy nem egy-két ezret fognak hozzám vágni. Amúgy meg én azt terveztem hogy az egészet ruhákra,cipőkre és sminkre fogom költeni ugyanis imádok vásárolni. Estleg párszáz forintot meghagyok hogy a suliba vegyek valami nasit ha megkívánom.

Kérdésedre válaszolva nem bunkóság,esetleg elmonthatod majd nekik hogy mikre szeretnéd majd költeni és ennyi.

16/L

2010. nov. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Sztem egyáltalán nem pofátlanság. Főleg ha szépen elmondod, mire gyűjtesz/mire fogod elkölteni. Akkor látják, hogy nem fogod elherdálni.
2010. nov. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Egyszer hugomtól kaptam egy táncolós-éneklős kólásüveget. Akkor kihirdettem, hogy sértésnek veszek minden használhatatlan ajándékot a magam, és a föld erőforrásai nevében, úgyhogy fogjanak össze és vegyenek egy-két használható valamit (könyvet, gatyát, bortvát, pulcsit, akármit) és ha azt kevésnek találják, akkor toldják meg némi készpénzzel.

Nálünk működik, nem gondlja senki bunkóságnak. Én sem veszek mindenféle baromságot nekik amire semmi szükségük.

2010. nov. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Attól függ, milyen a családod.

Sajnos itt sokan írják, hogy egyáltalán nem foglalkoznak azzal, hogy a másik örüljön az ajándéknak, az csak egy letudandó feladat :(

Én még soha nem kaptam értelmetlen ajándékot. Mindig kideríti a család, hogy mire vágyom és azt kapom meg. Vagy ha tudják, hogy valamire szükségem van. Ugyanígy gondolkozom én is velük kapcsolatban.


De ezek szerint nálatok nem ez megy. Ebben az esetben lehet értelme pénzt kérni. Bár én megalázónak tartanám, hogy a fa alatt egy borítékot találjak, akkor inkább vegyék meg nekem a huszadik reneszánsz albumot, ha nincs jobb ötletük, mert abból sosem elég :D

2010. nov. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!