Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A legjobb barátnőmet utálom...

A legjobb barátnőmet utálom és szeretem is egyben. Most mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy lány aki már hat éve a legjobb barátnőm,de mostanában annyira utánoz,meg ha valaki mással vagyok,arra féltékeny lesz,és elkezdi utálni.van egy másik oldala ami nagyon vicces,és kedves,amikor jó megölelni elmondani neki a dolgokat amit másnak nem mondok el.egy csomó mindenki mondja,hogy mijen szemét,meg minden.A baráti köröm se rajong annyira Lucáoért,de tényleg néha nagyon jó vele lenni.Egy osztályba vagyunk,és amikor hiányzik annyira jó suliba menni,mert tudom hogy nem mászik rám,meg nem menősködik(főleg angol órán).amikor nem jön suliba minden olyan csendes és nyugodt.Nem lennék képes ott hagyni,mert az anyukám meg az övé is nagyon jóba vannak egymással,ráadásul az ő anyja is tanár és szinte mindennap találkoznék vele/bár nem tanít engem/.Van egy másik lány akivel sokkal jobban szeretek lenni.meg hát a többieket is szeretem nagyon de lucát nem annyira.na szval azt a lányt(nevezzük zsófinak) tekintem most a legjobb barátnőmnek.Zsófival sokkal többet találkozok,és tényleg nagyon szeretem.Mit tegyek?? ráadásul azt akarja hogy egy gimibe menjünk majd,de én meg nem,mert ő a meggyesibe akar,én meg az adyba vagy a fazekasba,és direkt azt mondom hogy énis megyek vele,hogy nehogy oda jöjjön ahova én.aztáán ott vannak az utánzásai.mikor lett egy hörim,azonnal ő is akart.meg úgy teljesen. az egész stílusomat lopja,ráadfásul minden fiú belé szeret mert szerintük szép(szerintem tiszta mű),de mikor jobban megismerik rájönnek hogy olyan beképzelt és cicababa,hogy áááá...
2010. nov. 21. 22:10
 1/8 anonim válasza:
55%

Nem tudom,de 2 verzió lehetséges ebben az utánzásban;

1.idegesíteni szeretne

2.felnéz rád és emiatt akar rád hasonlítani

Ezt csak te tudhatod melyik a kettő között,de ha annyira idegesít akkor próbáld poén formájában tudatni vele.

Ha te az Adyba vagy a Fazekasba szeretnél menni akkor oda menj ,ne a Medgyesibe ahova nem akarsz.

"Zsófi" miatt ne add fel a vágyadat,mert belőle nem fogsz megélni.Szóval érted:)

Debrecenben meg amugy is vannak jobb sulik:)

2010. nov. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Nem baj, ha van egy kis szünet a barátkozásban. Mindkettőtöknek ki kell alakulni, külön úton fejlődni. Majd pár év, és megint megörültök egymásnak.
2010. nov. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

félreértettetél:D luca akrja hogy a meggyesibe mennyek és zsófi meg...hát ő lenne a legjobb barátnőm most.

háát...még mindig nem udtam meg semmit d eköszi :D

2010. nov. 22. 17:36
 4/8 anonim ***** válasza:
mi se sok mindent tudtunk megf ebből az életmetlen zagyvaságból.
2010. nov. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mint a korosztályod legtöbb tagját, úgy látom téged is becsaptak az élet több fontos területén.

Pl


1. Hogy a barátságok életre szólók.

Ez bizony nem törvényszerű. Hogy miért? Mert az emberek változnak, főleg a ti korosztályotokban. Lehet, hogy egyik nap még ez érdekli, a másik nap már az. De a legnagyobb változások az értékrendben következnek be. Aki év elején még mimóza jókislány volt becsületes értékrenddel, az év végére akár az osztály vadóca is lehet, vagy fordítva.

Ezt előidézhetik külső és belső folyamatok - pl valami családon vagy osztályközösségen belüli rossz vagy jó dolog, esetleg ő maga jön rá, hogy új úton szeretne járni.


Valószínűleg ti is sokat változtatok az évek alatt. Vizsgáld meg a barátságot olyan szemszögből, mintha csak most ismerted volna meg. Kedvelnéd? Elviselnéd?

Őszinte légy, ilyenkor nem számít, hogy x éve mi volt. Az a valami akkor volt érvényes, mára beteljesítette a feladatát, lényegtelen.

Az se számít, hogy a szüleitek mit csinálnak - illedelmesen köszönni úgy is lehet, ha csak ismerősök vagytok.


És mérlegelj - mi a több jelenleg ebben a kapcsolatban, a jó, vagy a rossz. Ha a rossz több, akkor sem kell feltétlenül felrúgni a barátságot, próbálj meg csak akkor vele lenni, ha a jó oldalát veszi elő. Viszont ha így se megy, akkor jobb kerülni.


2. Ne hagyd, hogy befolyásoljanak az iskolaválasztásban, mert ez nagyon fontos döntés, meghatározhatja az életedet. Azt pedig végképp ne hagyd, hogy emiatt még NEKED kelljen hazudnod! Ugyan mi lenne, ha megmondanád, hogy ide és ide szeretnél menni, és akár úgy, hogy ezzel a személlyel együtt, vagy egy másik nélkül?! Elmondom, lenne egy k.rva nagy hiszti, aztán csendesen duzzogva tudomásul venné, hogy te így döntöttél. Ha egy kis esze van, megkérdezi, hogy miért, ha meg nem, akkor nincs vesztenivalód! És ha odamegy mi van, ott ugyanúgy megteheted, hogy lesz.rod, ahogy itt. Mindig állj ki az igazadért, mert Te vagy a világon az egyetlen, aki ezt megteheti!


3. A stílus.. na ez már egy elég komolytalan terület - mi az hogy majmol téged? Hogy mondjuk kékre festi a körmét, vagy hogy emó haja van? Nézz már körül, szerinted ti tizenévesek annyira egyediek vagytok? Egy fenét, mindenki azt majmolja, ami a megaszarban, meg a vivatévén megy, készen kapott világban éltek, beprogramozott dolgokért rajongtok, mert egyes okos, de annál szemetebb felnőttek hasznot húznak abból, hogy szeretnétek kitűnni.

Ahhoz, hogy egyedi légy, egyedi tulajdonságokat kell magadévá tenned: bátorság, állhatatosság, tanulékonyság, kitartás, céltudatosság. Belső tulajdonságok tesznek valakit egyéniséggé, nem pedig a majomparádé.

2010. nov. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Az előttem szólónak igaza van!!!!!


Még annyit tennék hozzá, hogy lehet több emberrel barátkozni, nem csak egyel.

2010. nov. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
kb mintha én irtam volna.... xd ugyna ebbe a helyzetben vagyok..csak én most nagyon emg utáltam a barátnömet ..:p
2010. nov. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
én is vhogy így vagyok, am meg igaz debreceni vagy?
2012. jún. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!