Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Előfordult már, hogy az amúgy...

Előfordult már, hogy az amúgy tökéletesen működő kapcsolatod az összeköltözés után megromlott és véget ért?

Figyelt kérdés
Mi volt az oka? Mit csinálnál legközelebb másképp?
2010. nov. 21. 23:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Egyszerűen nem passzoltunk össze.Nem sokat voltam egyedül ez volt a fő gond, szóval munka utána mindig együtt és gyakorlatilag a fürdőkád volt szinte az egyetlen hely, ahol magam voltam.

2010. nov. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlen a mondás: lakva ismerszik meg a másik! :)
2010. nov. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ajaj! Nagyon sok ilyet tudok. Együtt lakni nem könnyű. Nemcsak az ünnepi arcát látod a társadnak, hanem a széthagyott holmiját, a fogkeféjét, stb-is. Na, meg ő is a tiédet. És lépten-nyomon van min összeveszni.

Lelki továbbképzéshez itt keresgélj: [link]

2010. nov. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

persze, rengeteg ilyen eset van az ismerőseim körében is... sokan az összeköltözés után szakítanak. ezért nem árt a nagy rózaszín ködös, habos-babos esküvő előtt össze is költözni kicsit, hátha a valódi arca már nem annyira tetszik a kedves hölgynek / úrnak.


sajnos az együttlakás nélküli járogatásnak megvan az illúziója, az izgalma, csak a valódi hétköznapi élet sajnos nem ilyen. ezért akik valójában nem passzolnak össze, vagy csak illúziókat szerettek a másik helyett, azok az összeköltözéskor érzik, hogy a dolog nem fog működni, akik pedig valóban összepasszolnak, azok az együttélést is ugyanúgy élvezni fogják, és csak elmélyíti az érzelmeiket.

2010. nov. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt szerintem nem konkrét gyakorlati dolgok elszúrásáról van szó, hanem ennél sokkal összetettebb a dolog. Ha mégcsak bizonyos dolgokkal való eljárás lenne a baj, azt két szerető ember megoldja. Ami miatt a párkapcsolatok összeköltözés után gyakran megromlanak, az az, hogy az emberek, amíg mégcsak járnak egymással, hajlamosak illúziókat táplálni a másikról, és abba beleszeretni, pedig a másik ember ugyanúgy morcos, szarul van néha, büdös, kócos, unalmas, ideges stb. Szóval erről hajlamosak az emberek megfeledkezni, és kiderülnek különböző turpisságok. Itt nem lehet másként csinálni,ha két ember kiszeret egymásból, akkor ott annyi.


Nem csinálnék semmit másképp, mert egyszerűen nem ez volt a baj. Hanem az, hogy kiderültek olyan oldalai a volt páromnak, ami miatt nem tudtam rá felnézni, kezdett rám támaszkodni, csimpaszkodni stb. és megundorodtam tőle, ennyi. A mostani párommal az első perctől kezdve nagyon jó együtt lenni minden percben, még a rosszabb időszakokban is egymást segítjük és imádom. Szóval tényleg tanácsos minél előbb összeköltözni, hogy kiderüljön minél hamarabb, kivel van dolga az embernek.

2010. nov. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem. De nagyon fontos az összeköltözés! Valójában akkor ismered meg a másikat.

Itt nem is feltétlen "másképp kellene csinálni" jellegű dologról van szó - egyszerűen kiderül, ha valakik nem illenek össze. Ez normális, többmilliárd ember él a világon, nyilván nem passzolsz mindenkivel. Ha kiderül, hogy kibékíthetetlen ellentétek vannak köztetek, akkor lépni kell és keresni mást. Ez csúnyán hangzik, de így van.

2010. nov. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, de csak azért működött tökéletesen, mert külön élve át tudtam nézni bizonyos hibáin, de összezárva muszáj volt szembesülni velük és megundorodtam tőle.
2010. nov. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A jelenlegi párommal pl. pont fordítva sült el a dolog.Mi kb. az első hónapba összeköltöztünk, fél évig laktam nála a szüleivel(jó volt,de nem éreztem otthon magam), aztán lassan 1 éve lakunk nálunk a szüleimmel.Itt sajnos csak az a baj, h.ő nem érzi otthon magaát, nem szivesen nyúl a hűtőbe meg nem főzőcskézik...Aztán 2 hónapig éltünk albérletbe csak ketten és az tök jó volt, segített takarítani, volt h. mindent megcsinált helyettem, segített főzőcskézni, szóval minden gátlás nélkül megcsinált bármit.Maúgy nálunk egyéb gond nincs, szóval nem zavar ha ledobja aruháit,mert én is leszoktam, őt hamarabb zavarja a kupi,mint engem, szóval ha már nagyon szúrja a szemét akkor megcsinálja helyettem.Egyedül talán a zokni levételen van mit változtatni,de van amikor már azzal is megbírkózik nélkülem :-)
2010. nov. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem élünk még együtt, de sok időt töltünk egymásnál, úgyhogy van némi támpontom arra vonatkozólag, milyen is lesz az együtt élés. Látom, hogy megvannak a páromnak is a maga kis dolgai (szétszórt zokni, alsó, nem zuhanyozza ki a kádat, vastagon áll a por a tévéjén..stb) de egyik sem olyan irritáló számomra, ami miatt én képtelen lennék együtt élni vele. úgyhogy szerintem működni fog a dolog, ha sor kerül majd rá. Egyébként mindenféle együttélés kompromisszumokkal jár. Egyetem alatt nagyon sokféle emberrel laktam együtt lakótársi minőségben így szerencsére megtanultam alkalmazkodni és nem kiverni a hisztit egyetlen elöl hagyott tányér vagy bögre miatt.

24 N

2010. nov. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen. Velem is megesett. Az összeköltözésnél ismerjük meg egymást igazából, nem illünk egymáshoz. Külön kell menni, és mást keresni. Ha gyerek is van akkor sajnos nehéz odáig eljutni, hogy vége is legyen.
2010. nov. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!