Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy idő után a születésnap...

Egy idő után a születésnap jelentőségét veszíti mindenkinél vagy csak nálam van így?

Figyelt kérdés

Emlékszem gyerekkoromban se volt túl nagy felhajtás, a szüleim mindig szépen felköszöntöttek, kedves meghitt családi hangulatban 3asban otthon. Aztán a legközelebbi hétvégén volt valami kis családi ebéd, nagymamákkal, keresztszülőkkel, dédimamával, szülőkkel. Aztán dédim meghalt, keresztszülők elváltak, azóta csak az egyikükkel tartom a kapcsolatot, a másikat nem is láttam vagy 6 éve már. Közben anyagilag se álltunk túl jól és valahogy úgy jött ki hogy egyik évben nem volt tortám, aztán következő évben már én mondtam hogy inkább vegyünk pár szelet, többféle sütit a cukrászdában torta helyett. És most ott tartok, hogy a napokban jön a szülinapom és nem igazán jelent számomra semmit. Nem zavar, hogy egy évvel idősebb vagy, de már nem is örülök neki, olyan nap mint a többi. Persze anyukámék majd szépen felköszöntenek este, megkapom a kis ajándékom, de valahogy már tavaly is úgy éreztem, hogy nekik az egész többet jelentette mint nekem.

Ez miért van? Más is van ezzel így?


2010. nov. 22. 11:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nekem tegnap volt a 33. szülinapom, de a férjemen és a fiamon kívül senki sem köszöntött fel.De ki is köszöntött volna?A szüleim régen meghaltak, sógorok, sógornők felejthetők, tesóm nincsen.De ez a két ember aki felköszöntött, ők jelentik nekem a mindent.Amúgy-kis túlzással- eszemben sem jutott volna.
2010. nov. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
12:38-nak! Én írtam az ünnepek emberek közti viszony jelentését is. Te is pont ugyanazt írtad le. Az ünnep az teljesen más. Nem a pókerarc, képmutatás, kötelességről szól. És a kérdezőnek is ebből lehet elege. vagy legalábbis idáig nem szeretne jutni. Ő az igazi, meghitt ünnepet hiányolja. Igaza is van. És én erre próbáltam példát adni, hogyan jutna el odáig. Le kell váltani a családot ( nem végleg, haragból , új ismerősök, új partneri kapcsolat stb.
2010. nov. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Én pont úgy vagyok, mint 12:46. Szüleim rég meghaltak, "saját" rokonaim nincsenek, férjem családja tojik a fejemre, utoljára 32 évesen köszöntöttek fel a születésnapomon.

Manapság csak a férjem és a fiam köszönt fel, akár név-, akár születésnapom van (ha éppen el nem felejtik). Lassan én is elfelejtem, már nincs jelentősége. De ettől én is borzasztóan mellőzöttnek, elhanyagoltnak, elfeledettnek érzem magam, nagyon rossz érzés. Megértelek, hogy neked is rossz. Keress barátokat és alakítsátok ki azt a szokást, hogy mindig felköszöntitek egymást, mondjuk egy klassz bulival is ünnepelhettek. Így megmarad a szüleidnél a szolíd, csendes köszöntés és lenne egy korodhoz méltó laza, baráti, fergetes buli is. Én már sajnos kiöregedtem ebből :=)

40/N

2010. nov. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Most leszek 19.

Családomat nem akarom elcserélni, velük nincs gond. Nem ez a baj, csak tényleg valahogy nyűgnek érzem az egészet. A sok hozzászólásban leírt dolgok mind egyszerre kavarognak bennem. Kevesebb a pénz, emiatt is más az egész. Család is kisebb lett. A szüleim és a keresztanyám a családom. Barátaim nem nagyon vannak. Ez sajnos mostanában a "bajban" derült ki. Voltak problémáim és ez alapján kb 1 barátom van a többiek csak akkor vannak ha nem kell segíteni és minden tök happy. Szóval ez is lehangol kicsit. Őszintén megmondom kíváncsi vagyok h kapok-e 2 köszöntő sms-nél többet.

De valahogy a karácsonnyal is így vagyok. Alapvetően szeretném én meg minden, pl nézek 1-1 karácsonyi filmet és tökre hangulatba jövök, meg nagyon szép ünnepnek tartom csak valahogy úgy érzem, hogy nekem soha nem lesz olyan karácsonyom. Nem tudom megmondani mi hiányzik belőle, mert igaz kicsi a családom de a szeretet az megvan és annak kellene a legfontosabbnak lennie karácsonykor meg szülinapkor is és mégse érzem az egészet valahogy elégnek.

2010. nov. 22. 13:28
 15/18 A kérdező kommentje:
*lecserélni
2010. nov. 22. 13:29
 16/18 anonim ***** válasza:
Nálam is ez a helyzet, az egész már nem érdekel, sőt, az utóbbi két-három évben el is felejtettem, csak akkor esett le amikor felköszöntöttek baártok-szülők. Ajándékot megmondtam barátoknak h nem kérek, szüleimtől szoktam kapni pénzt, aminek örülök, mert elég nehezen jövünk ki párommal albérletben. A névnapom meg azt se tudom mikor van.
2010. nov. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én vagyok 12: 21 és a 12: 52-es h.szóló. Nem lecserélni kell a szülőket, a családot, hanem néha eltűnni. Lássák, hogy végre nagylány vagy. Felfedezed a világot. Akkor is ajánlom az új ismeretségeket, barátokat stb. Nem a szüleid hanyagolnak téged, hanem már kiöregedtek a buliból. Neked pedig ott van az életed, lehetőségek.
2010. nov. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem az ünnepeket. A sok készülődést, a sütögetést, majd az odasereglést, és ajándékozást. Régen persze aranyos volt, izgalommal vártam a tortát. De mostmár nyűgnek érezném, szerencsére nincs is ajándékozó kedvű ismerősöm, a családom pedig felköszönt, és ad egy kisebb ajándékot: nekem ez bőven elég. Mostanában ajándék gyanánt is az ajándék árát szoktam megkérni, mivel hasznos dolgokra szeretném, ha költenénk.
2010. nov. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!