Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jóban vagytok anyukátok/apukát...

Jóban vagytok anyukátok/apukátok új párjával, Hogy fogadtátok el? Inkább 12-18 évesek válaszát várnám.

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 15:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%

az elején nehéz volt, mert nekem mindkét szülőm él, csak elváltak

szerencsémre anyum párja rendes, így hamar megszerettük

2010. nov. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
az biztos, hogy rajtad is múlik, hogy el akarod e fogadni, vagy nem
2010. nov. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
33 éves nő vagyok, páromnak van egy 12 és egy 15 éves gyereke (L - F). Kicsit tartok attól, hogy fognak elfogadni engem, és ezért is kérdezném inkább a hasonló korúak véleményét, mennyire volt ez nehéz nekik...
2010. nov. 22. 15:32
 4/19 anonim ***** válasza:

17 évesen került a családba egy másik apuka, anyum férje


azért nehéz nekünk, mert félünk, hogy a másik fontosabb lesz a szülőnek, mint mi a gyermekei, illetve nagyon rossz volt látni, hogy nyilvánosan, tévénézés közben is ölelgette, csókolgatta, ami számomra undorító volt, nagyon rossz érzés

ezt el is mondtam anyának, akik utána szerintem beszélt a férjével és utána már nem fordult elő


most már jó a kapcsolat, szerintem nem a világ vége, neked is jó lesz


mindig beszélj meg mindent a pároddal, vagy a gyerekekkel, illetve ne próbáld nevelni őket,

ezt hagyd a vér szerinti szülőkre, én nem szerettem, ha neki állt beleszólni, hogy mikor mit csináljak


legyén inkább barátjuk, mint hogy megutáljanak


de ez sajnos rajtunk, gyerekeken is múlik, hogy képesek vagyunk e elfogadni. lehet, nekem azért volt könnyebb, mert a kamasz korom végére érkezett

2010. nov. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Én még szerencsére nem éltem át ezt, de én mindenesetre először talán nem kedvelném annyira, hiszen tudom, hogy miatta váltak el a szüleim, és őt hibáztatnám, de aztán mégis el kell fogadni, hogy lehet, hogy már az egyik szülőm vele fogja leélni az életét, és legalább örülnék, hogy anya, vagy apa tényleg boldog. De mindenesetre először kicsit nehéz lesz, főleg, hogyha a gyerekek épp most kamaszodnak, hiszen a tinik eléggé forrófejűek, ezt magamról tudom. :)
2010. nov. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nem miattam ment szét a család, (szerencsére)...

Én is elvált szülők gyereke vagyok, és tudom, hogy nem egyszerű... Próbálnám én is megtalálni a legjobb megoldást, és nekem nagyon-nagyon fontos lenne, hogy elfogadjanak, barátként szeressenek...

Köszönöm a válaszokat! :)

2010. nov. 22. 15:46
 7/19 anonim ***** válasza:
Ezen a koron túl vagyok, de 15-16 voltam, amikor aktuálissá vált a kérdés. Egyszerű. A szüleid inkább legyenek együtt, úgy hogy veszekednek. Nem. Neked is jobb így, mert a balhékat én spec. nem csípem. Szóval nyugisabb a légkör. Aztán jön valaki új a szüleid életében, azzal végre normális kapcsolata lehet, tehát örülj, hogy a másik boldog. Amúgy meg fontos szerintem, hogy ne úgy nézz az új "anyura" vagy "apura", mint aki elintézte a szüleid szakítását pl, hanem mint egy új ember, aki érdekes lehet, akard megismerni, lehet nem is olyan rossz fej, és ha tényleg fontos neki az anyukád/apukád akkor biztos veled is jóban akar lenni ;) Legyetek barátok ;)
2010. nov. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
a közös programok biztos sokat segítenek, nálam legalább is így volt. Segítette az ismerkedést és ha együtt vagytok a gyerekekkel akkor az elején nem árt velük szerintem kicsit többet foglalkozni, mint magatokkal.
2010. nov. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Tedd fel a kérdést a kamasz kategóriában a gyerekvállás témakörben, ugyanis azt olvassák a kamaszok.
2010. nov. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
szerintem is a gyerekek legyenek az elsők, aztán ti magatok
2010. nov. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!