Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Néha besokallok a nagymamámtól...

Néha besokallok a nagymamámtól. Ez normális?

Figyelt kérdés
21 éves múltam, a nagymamám 82. A gyerekei meghaltak és a férje is, csak én vagyok neki meg mégegy unokája, de ő messze lakik a férjével. Szóval együtt lakom vele, de néha olyan sok...Egyik gondolatom az, hogy örüljek hogy velem van még, mert ha nem lesz már akkor lesz rám rossz világ, de közben meg az állandó kórházba menések, háziorvoshoz járkálások, kísérgetésektől néha besokallok...Ez normális?
2011. nov. 2. 12:24
 1/7 A kérdező kommentje:
Ebben a hónapban is a szív vizsgálatra kell mennem vele, aztán a bőrgyógyászatra, majd a vizsgálat után másik kórházba. Ezután megint egy másik kórházba a veséje miatt, és aztán az eredménnyel a háziorvoshoz. Ezzel mindig elmegy 1-1 napom + még én intézem a bevásárlást, a takarítást stb. Nem dolgozom, mert május óta mindig van valami, és azt mondja addig ne dolgozzak amíg nem jön helyre az egészsége. Szeretnék autót venni (jogsi megvan) pénzem is lenne rá (örökség) de amíg nem dolgozom addig nem akarok, mert ha nincs bevételem csak kiadásom, akkor az egész örökségem kidobnám az ablakon kb. De egyik szavával azt mondja "Azt hittem már ilyenkor lesz autód" erre mindig mondom hogy "Ha dolgozhatnék, akkor már lenne is" erre nem mond semmit. Szeretnék ismerkedni, társaságba járni, de így nem tudok. Azt számolgatom hogy ha 25 éves korom körül gyereket akarok (márpedig nagyon szeretnék) akkor ideje lenne ismerkednem. De így....Úgy érzem megfulladok.
2011. nov. 2. 12:24
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem ez idős emberekkel általában ez van.de így talán sok kicsit hogy egyedül vagytok.hát nem is tom mit mondjak.szerintem ez általános.
2011. nov. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
A nagymamád számít rád szerintem, gondolj már bele hogy milyen lenne ha (ne adj Isten) eltemeted a gyerekeidet és csak az unokád van ő meg néha azt gondolja mennyire nyűg vagy neki mert pasizni akar meg gyereket, eleve honnan veszed hogy ha most elkezdesz ismerkedni akkor 25 évesen már szülhetnél gyereket mert megtalálod azt az embert akinek érdemes is? Szerinted ő szeret kórházakba járkálni?Nem kell ezt korhoz kötni, gyereket akkor vállalj ha van melletted olyan akivel érdemes is, ráérsz még. Amúgy normális hogy besokallsz de ne a férjvadászat miatt akadj már ki szegényre.
2011. nov. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Engem rendszeresen kikészít mind2 nagymamám. Nem direkt csinálják, egyszerűen csak 2 külön világban élünk, ők nem értenek meg engem, én pedig őket.
2011. nov. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na jó de ha nem járhatok el sehova, szó szerint sehova, mert nem akarja hogy eljárkáljak itthonról? 16 éves koromban voltam egy sulibuliban és ennyi. Barátom még soha sem volt, mert azt mondja "A hátam közepére sem hiányzik hogy én pasizzak" de közben meg vénlánynak tart, mert "Bezzeg ő már 19 évesen férjnél volt, meg 20 évesen 1 gyereke volt". Még egy moziba sem mehetek el a barátnőkkel, mert "A mai fiatalok annyi veszélynek vannak kitéve, főleg ha 3-4 lány együtt mászkál, mert az olyan feltűnő".


És akkor mondhatnám még, hogy már szörnyen unom hogy egész álló nap itthon poshadok, már mennék dolgozni, hogy végre emberek között legyek, de azt sem akarja. A szomszédok meg a rokonok meg piszkálnak, hogy milyen egy sz*r vagyok hogy nem dolgozom ennyi idő óta.


És nem is szó szerint értettem, hogy ha holnap elmegyek pasizni akkor már 25 évesen szülni fogok, de ha csak 30 évesen mehetek el itthonról, akkor annál később lesz családom is.

2011. nov. 2. 15:46
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Na, de például ezeket nem írtad el eddig, simán úgy jön le a leírásodból hogy ő jófej te meg nyűgnek tartod és ebben az esetben amit leírtál mos utána meg már melletted állok mert az sem normális amit csinál, eleve nem értem azt hogy hogy basztathat azzal hő ő 20 évesen már kölyköt szült téged meg sehova nem enged de amúgy ám téged sem értelek komolyan, 21 múltál és a mamád dirigál meg bezár szinte otthonra? mit tud csinálna ha elmész? utánad fut vagy kitilt otthonról? ő sem hülye hogy elküldjön maga mellől mert szüksége van rád, azért meri megcsinálni mert tudja hogy nem mondasz ellent. Attól hogy ő beteg attól a te életednek nem kell rámennie. Ebben az esetben normális ha besokallsz.
2011. nov. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet szidni, de én már rég elhagytam volna.Felnézek rád, és megemelem kalapom.Nem sokan tudnák ezt csinálni.

Nálatok nincs valami öregek otthona, vagy bentlakós beteg gondozó?Hetente elmennél hozzá, és csá.Én a helyedben lépnék valamit, mert a Te életed forog most kockán.A szüleid is biztos azt akarnák, hogy az életed teljes legyen.Ez így nem állapot!És ha még 10 év múlva is él?Én azt mondom, vidd ez az öreglányt valami otthonba.

2011. nov. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!