Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik alapítvány támogatja...

Melyik alapítvány támogatja az erőszakot elszenvedett férfiakat?

Figyelt kérdés

Olvastam egy érdekes tanulmányt, miszerint nem csupán a fizikai erőszak számít erőszaknak. Ide sorolják még a másik lekicsinylését, sértegetését, nevetségessé tételét, az öngyilkossággal vagy a gyermekek elvételével való fenyegetést, a barátoktól, családtól, kedvenc elfoglaltságtól való eltiltást, az állandó hibáztatást, a telefonon való ellenőrzést, valamint a személyes holmik átkutatását is.


Személyes tapasztalat, és a fórumokon olvasottak is ezt támasztják alá, hogy ezeket a cselekményeket (a fizikai erőszak kivételével) főként nők gyakorolják. Ha ők az áldozatok, nekik ugye ott van a NANE, a Stop-Férfierőszak Projekt. De van ilyen férfiaknak is?


2010. nov. 23. 15:57
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Tetszik a kérdésed! Ez az első ilyen amiről olvasok.

Általában fizikai/nemi erőszak ellen fellépő mozgalmak vannak, és azok főleg a nőket védik. Vagy van nagyon kevés, ami kifejezetten a fizikai nemi erőszakot elszenvedett fiúk/férfiakért lett létrehozva.

Pszichológiai/lelki terror elleni védelmi szervezetről még nem hallottam. Számomra kérdéses, hogy ezt a fogalmat, hogy mi számít bűncselekménynek ezen belül egyáltalán tisztázták-e már jogilag. Mert például, ha veszekedés merül fel egy családban és a másik személy már rögtön fordul bírósághoz az túlzás lenne. Viszont, ha valaki szándékosan tudatosan építi le a másik Önbecsülését/ önbizalmát annak a személynek nagyon valószínű, hogy a saját lelkében/pszichéjében lehetnek gondok és a frusztrációját vezeti le a másikon, mert mondjuk a másikat okolja a saját bajaiért. Ilyen esetben igazad van jogos lenne, hogy legyen egy szervezet ahová fordulhatnának férfiak is tanácsért, segítségért. A családsegítők vagy a pszichológus jelenleg szerintem a legjárhatóbb út.

2010. nov. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
(+ 4 vessző a megfelelő helyekre)
2010. nov. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
63%

Válasz 15:30-nak.


Ha olyan biztos vagy benne, hogy tisztességesen játszol, akkor nincs miért félned a következményektől.


Amúgy megnyugtatlak, egyik kapcsolatom (szám szerint kettő) sem ezen bukott el, hanem egyszerűen annyira különbözött az életfelfogásunk, hogy jobb volt szétmenni. Tudod, az egyik pl nagyon szerette volna, ha én fizetem egyedül az albérletet és még tartom is el, miközben ő a seggét vakarja napestig. Nem tudom, hogy gondolják egyes nők, hogy nekik ez alanyi jogon jár.

A mai világban mindkét félnek egyforma mértékben kell beletennie egy kapcsolatba, és mindkettőnek becsületesen kell játszania. Ha ebből bármelyik borul, az nem kapcsolat, hanem szappanopera.

2010. nov. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, "szabályfelrúgás" esetén nálam veszekedés van, vagy szakítás (mértéktől függően), de nem ütlegelés...

Érted az a baj, hogy ez így egyenlőtlen, mert a testi erőfölénnyel fenyegetőzöl. Az egy dolog, hogy a gyakorlatban nem bántalmaztál senkit, de az már önmagában a dominancia kifejezése, hogy "megüthetnélek, de nem teszem"

(A másik téma, azzal nem értek egyet, hogy egy nő eltartatja magát.)

Egyetértek azzal a válaszadóval is, aki szerint egy kiszolgáltatott, fizikailag gyengébb nővel szemben, akinek nincs is hova mennie, a fizikális erőszak sokkal-sokkal durvább kategória, mint a pszichés erőszak. Ugyanakkor ez nem jelenti azt, hogy a pszichés erőszak áldozataival ne kellene foglalkozni, akár férfiak, akár nők

2010. nov. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
46%

Azért nézzük meg egy kicsit jobban ezt az egyenlőtlenséget, meg a kiszolgáltatottságot. Tehát ti úgy gondoljátok, hogy mondjuk folyamatosan hazudozni, megcsalni, anyagilag tönkretenni egy férfit az belefér, bezzeg egy pofon, na az már címlapra való, igaz? Miért, mert annak konkrét látszatja van? Igen, a pofon nem egy sunnyogós módszer, mint a többi, hanem nyílt és egyenes - olyan út, amit a mai nők úgy kerülnek, mint a tüzet!


Egy férfinak sosem jutna eszébe az érzelmi zsarolás, az anyagi kihasználás, mint ahogy a nőknek sem a pofozkodás. Így áll helyre a nemek közti egyensúly.

2010. nov. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
63%

Elég kifacsart egy "filozófiád" van, kíváncsi vagyok, van-e, aki beveszi. Nemek egyensúlya, besz.rás...

Kihasználás,lelki terror ellen ha felismered, és összeszeded magad, tudsz védekezni (szakítasz, elválsz, vagy egyszerűen a sarkadra állsz, nem veréssel, hanem megbeszéled...) - de ha egy nálad erősebb baromállat lefog, üt-ver, akkor ha akarsz, se tudsz szabadulni.

Amúgy meg honnan veszed, hogy a férfiak érzelmileg nem zsarolnak?! Én pl. többször átéltem. és anyagi kihasználásra is tudok példát.

2010. nov. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
78%

Na szép, a pofonból mindjárt lefogás, meg brutális agyonverés lett, de ugyanakkor elhangzott az érv is, amivel a lelki terrort az nők "legalizálják".

Kérdező, tanulj a hallottakból!

2010. nov. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!