Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik alapítvány támogatja...

Melyik alapítvány támogatja az erőszakot elszenvedett férfiakat?

Figyelt kérdés

Olvastam egy érdekes tanulmányt, miszerint nem csupán a fizikai erőszak számít erőszaknak. Ide sorolják még a másik lekicsinylését, sértegetését, nevetségessé tételét, az öngyilkossággal vagy a gyermekek elvételével való fenyegetést, a barátoktól, családtól, kedvenc elfoglaltságtól való eltiltást, az állandó hibáztatást, a telefonon való ellenőrzést, valamint a személyes holmik átkutatását is.


Személyes tapasztalat, és a fórumokon olvasottak is ezt támasztják alá, hogy ezeket a cselekményeket (a fizikai erőszak kivételével) főként nők gyakorolják. Ha ők az áldozatok, nekik ugye ott van a NANE, a Stop-Férfierőszak Projekt. De van ilyen férfiaknak is?


2010. nov. 23. 15:57
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen is itélik apáknak is a gyereket, mondjuk én olyat ismerek ahol 3 gyerek van és elváltak a szülők és a kettő idősebb volt az apánál és a legkisebb az anyánál(bár 1 házban éltek,de a gondviselés meg eltartás ilyen arányban volt).Amúgy annak itálik aki legmegfelelőbb.Egyértelmű h. egy pici babát(ha az anya nem alkesz vagy prosti stb.),akkor az anyának itélik.De sok egyedülálló apuka van.

Amúgy szerintem is ugyan úgy mehetnek férfiak mint nők, csak a többségük nem megy,mert gyáva v. szégyelli vagy nem olyan érzékeny.

Amúgy én nőként nagyon sok lelkiterrort szenvedtem el a volt páromtól,de sose léptem,aztán szerencsére jött egy férfi akibe beleszerettem és így volt erőm szakítani.A volt párom mindig megfenyegetett h. ha teherbe esem,akkor megtesz mindent h. elvvetéljek, ha pedig mégis megszülöm,akkor öngyilkos lesz,mert nem akarja a fiatalságát miattam tönkre tenni.Védekezni persze nem akart...

AMúgy a lelki terror,egyszerű védekezési rendszer.Egy férfi könnyebben ki tud lépni egy kapcsolatból,mint 1 nó,mert a nők többsége ugyebár fizikailag gyengébb és ő a családalapítás miatt és a magánytól fél.Egy férfi pedig 40-50 évesen is tud gyereket nemzeni, szóval ő nyugodtabban ki tud lépni egy kapcsolatból és van ideje új párt találni.Na meg ritka h. egy nő lép fel,ha ott ez van,akkor az a férfi genetikailag inkább érzékenyebb és kevés férfiasság van benne, Egy férfi legyen férfi!Furán is néz ki ha egy családban a "nő hordja a nadrágot".

2010. nov. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

A lelki terror, mint védekezési rendszer? Ezt mégis hogyan képzeled el? Azért bántom a másikat, hogy megvédjem magam? De akkor a férfiak is ezért csinálják, nem?

A fent leírt viselkedésformákat én főleg nőknél láttam. És nem hiszem, hogy attól függ, hogy a pasi gyenge-e. A bántalmazás, legyen az fizikai vagy lelki, mindig a bántalmazótól függ. A bántalmazott pedig elvben mindig dönthet. Ahogy te is dönthettél, mégsem tetted meg, míg nem volt alternatíva. Azért az önértékeléseddel komoly gondok lehetnek.

Az elvált szülőknél azért nézd meg az arányokat. Lehet, hogy te, a saját környezetedben többet is ismersz, de a társadalom jelenleg nem így néz ki.

2010. nov. 25. 14:24
 13/27 anonim ***** válasza:
50%

Ez nem genetikai kérdés, hanem szociológiai. Legfőbb dolgod most az, hogy megszabadulj minden téveszmétől, amelyet rádnyomott a társadalom. Pl hogy nem üthetsz meg nőt. Igen, anyáink idejében ez talán még elfogadható lett volna, mert akkoriban a nők még tisztában voltak a határaikkal, most már úgy gondolják minden szabad, mert a p.na náluk van (köszönjétek a gondolatot a hefner hugónak, meg a többi sz.rházi férfinak).


Csakhogy valójában ez egyensúlyban van, nálunk meg ugyanis a f.sz van, és hazudik, aki azt mondja, hogy őnekik ez kevésbé kéne. Azt is elhitetik velük (főképp a média, meg az okos barátnők), hogy bármit mondhatnak és hazudhatnak, kavarhatnak, nem lesz következménye.

Pedig egy igazi férfi mellet bizony van, akár egy jól irányzott nyakleves, mert mindenkinek felelősséget kell vállalnia a tetteiért. Én az elmúlt években az összes csajomat felvilágosítottam róla, hogyha felrúgja a szabályokat, akkor én is fel fogom - talán ennek köszönhetően egyszer sem kellett ütnöm.


Alapítvány sajnos nincs erre, magadnak kell megvédened magad, hidd el, nem olyan nehéz. És ne feledd azt, Te ugyanúgy kib.szhatsz az asszonnyal, ahogy ő veled.

A bíróság már más tészta, itt csak azt tudom mondani, hogy a gyerekeiddel bánj úgy, hogy téged akarjanak jobban - légy következetes, de szerethető apa, akikkel akár az anyjuk akarata ellenére is szeretnének találkozni. Ha ez megtörténik, talán újra lehet kezdeményezni a gyermekelhelyezésit.


Az ötlet amúgy jó, az ilyen rászedett apukák nyugodtan alakíthatnának érdekvédelmi szervezetet. A legjobb megoldást amúgy Hollandiában alkalmazzák, ott a gyerekek majdhogynem 50-50%-ban tölthetik az idejüket mindkét szülőnél.

2010. nov. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

A NANÉ-hoz férfi (és gyerek) áldozatok is fordulhatnak, nem csak nők. (Tagtól tudom, illetve a honlapon olvasható is.)

Az más kérdés, hogy ezt ritkán használják ki, de a lehetőség megvan.


Létezik egy Fehér Gyűrű nevű áldozatvédő alapítvány, lehet, ők is tudnak segíteni.


Az erőszaknak egy formája a lelki terror, amit a kérdező ír - az ez elleni védekezésben pszichológus is segíthet az ezt elszenvedő férfinak.

2010. nov. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Nők a Nőkért Együtt az Erőszak Ellen - nekem erről nem jut eszembe, hogy lehet ide fordulni. De elhiszem, hogy lehet, csak erről nekem más jut az eszembe.

A férfiak által létrehozott alapítvány ötlete tetszik.

2010. nov. 25. 15:01
 16/27 anonim ***** válasza:
73%

"Én az elmúlt években az összes csajomat felvilágosítottam róla, hogyha felrúgja a szabályokat, akkor én is fel fogom - talán ennek köszönhetően egyszer sem kellett ütnöm."

Én sem vagyok híve a férfiak átvágásának, kihasználásának, stb. de amit leírtál, meg főleg az,ahogy, számomra hányingert keltő, én egy ilyen "felvilágosításért" - azért hogy kijelented, gyakorlatilag fenyegetőzöl a veréssel - egyből hagynálak ott (bár valószínűleg a "csajaid" is hasonlóan gondolták, ha pár év alatt ilyen sok volt. :P )


Számomra nem igazi férfi, aki nyakleveseket helyez kilátásba, hanem féreg. (emellett fordítva is elítélem az erőszakot.)


A "rászedett apáknak" MO-n is van egyesületük: Elvált Apák Egyesülete, keress rá a honlapra.

2010. nov. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
66%

[link]


Na az én apám ezt nem kereste fel - nem is kellett volna mondjuk, mert senki nem tiltotta tőlem, ő magától sz.art a fejemre. Mégse utáltam meg a férfiakat annyira, mint a nyaklevesező válaszadó a nőket...

2010. nov. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Azok nem az én kérdéseim voltak, és amit belinkeltél, az sem. De nem baj, nem haragszom :D

Nem meglepő egyébként, hogy ezek a kérdések felmerülnek. El kéne gondolkodni az okán.

2010. nov. 25. 17:25
 19/27 anonim ***** válasza:
62%

Ne haragudj de nekem röhögnöm kell ha te egy szintre hozod azt,hogy hagytad magad megalázni és papucskodtál azzal mikor valaki félholtra veri a feleségét meg a gyerekeit,azok meg nem tudnak hová menekülni.

A gyerekeket meg nem véletlenül itélik legtöbbször az anyánakugyanis legtöbbször nem az anya az aki szarban hagyja a gyerekét (aki esetleg mégmeg sem született),nem kiváncsi rá.. persze van bőven ilyen nő is,de a férfiakra jellemzőbb ,hogy nem éreznek túl nagy felelősséget az ivadékaik után..

2010. nov. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
42%

"mikor valaki félholtra veri a feleségét meg a gyerekeit,azok meg nem tudnak hová menekülni. "


A válaszod szerintem kimeríti a gyűlöletkeltés fogalmát. Ugyanis ennyire senki nem lehet hülye, hogy ilyen értelmes fogalmazás mellet, ilyen mértékben félre olvassa, magyarázza magának a feltett kérdést, a kérdező szándékát.


Hát nem, a kérdező azt kérdezte, hogy hova menekülhetnek azok, akik a verbális és érzelmi erőszak áldozatai és -


- mégsem válaszolnak erre erre sem fizikai, sem egyéb erőszakkal.


Te nem tudom ki vagy, de igen jól jellemezed azokat a nőket, akikről a kérdés szólt...

2010. nov. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!