Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a megoldás? Magamra haragít...

Mi a megoldás? Magamra haragítottam mindenkit?

Figyelt kérdés

A szüleim válnak. Apukám alkoholista évek óta, anyukám elköltözött 3 hónapja a húgommal az anyukájához. Én apuval maradtam, a családi házban ahol születtem. Itt él még mamám a papám, keresztanyám ( apu húga ) a 2 gyerekével és a férjével. Tegnap a nagymamám szidni kezdte anyukámat, hogy mekkora egy kurv@ és hogy nekem nem kell pszichológus mert minden rendben van... Én nem bírtam ki és megvédtem, hogy ők ketten ugyanolyan hibásak apukám állapotában mint anyu. Mert a papi is ivott még nagyon régen, és gyerekkori sérelmekről kezdtem magyarázni nekik. Erre teljesen felháborodtak, hogy képzelem én ezt és menjek el anyámhoz. Azzal zártam hogy nyugodtam homokba dughatják a fejüket, de a tényeken nem változtatnak ezzel. Feljöttem. Lefeküdtem aludni. Reggel rosszul éreztem magam, lázas is voltam ezért nem keltem ki az ágyból. Keresztanyám hívott, hogy elmentem-e iskolába, és mondtam hogy nem, erre kihívta anyut. Vissza aludtam amíg anyu ideért, de arra keltem, öreganyám és ő egymás fejéhez lehetetlen dolgokat vágnak. Csak feküdtem és hallgattam, gondoltam úgyis befejezik mindjárt. De nem fejezték be. És amikor a mami azt vágta anyu fejéhez hogy apu azért iszik, mert nem feküdt le vele a mostani palijával meg igen és hogy büdös kurv@. Kirohantam a szobámból és mondtam a mamámnak hogy mit képzel magáról, hogyan beszél és hogy most azonnal menjen le innen. Elment. anyuval beszélgettem. Nyugodt délelöttöm volt aludtam. Aztán jött fel keresztanyám, hogy mit képzelek magamról, hogyan beszélek a mamival és hogy többet rájuk ne számítsak. Egyedül maradtam itthon. anyuhoz nem mehetek, mert az ottani mamámmal is összevesztem, mert Ő az ittenieket szidta. Nem tudom mit tegyek. Jól tettem hogy megvédtem őket?

16/L


2010. nov. 23. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Kérj bocsánatot. mond azt h nem gondoltad komolyan!!

(ha nem is gondolod ugy)

2010. nov. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azért kérjek bocsánatot mert szeretem őket? :S


tudom hogy segítséget kértem, és köszönöm hogy válaszoltál, de nem akarok bocsánatot kérni. :(

2010. nov. 23. 19:06
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondold végig, hogy hosszú távon melyikükkel élnél szívesebben.
2010. nov. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gusztustalan, hogy ezzel az ellenségeskedéssel vannak elfoglalva. Nézd a jó oldalát, önállósodj, amíg nem figyelnek rád, vagy hízelegj, biztosan kényeztetni fognak, ha mindenkinek azt mondod, amit hallani akar.
2010. nov. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
a seggnyalás is gusztustalan dolog...
2010. nov. 23. 20:58
 6/7 anonim ***** válasza:

A helyzet nehéz, és fiatal is vagy hozzá. Mégis próbálj felnőni. Nézd őket is úgy mint embereket, nem úgy mint szülőt, vagy nagyszülőt, akiktől elvárnád, hogy tökéletesek legyenek. Esendő emberek, isznak, veszekszenek, nem tehetnek mást, mert erre képesek csak. Sokan csinálják ezt.

De te határozd el, hogy nem ilyen leszel. Tanuld a kommunikációt, főképp az erőszakmentes kommunikációt. Ez annyit jelent, hogy veszekedés nélkül beszélgetni egyezségre jutni anélkül, hogy parancsolgatnánk. Nem könnyű, de tűzd ki célnak, hogy megtanulod. És lehet, hogy majd lassan átragad rájuk is, ha kitartó vagy. Nem könnyen, és nem hamar, az is lehet hogy sosem, de meg kell próbálni. Mindig beszélj türelemmel, kedvesen, belátással. Ahogy szeretnéd, hogy veled beszéljenek. Lassan eltanulják majd tőled. Itt olvashatsz párbeszédeket: [link]

2010. nov. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

elmesélem hogy nálunk mi volt:

apám alkoholista és egyben depressziós a nagyszüleim ezt végig titkolták anyám előle és amikor anya segítséget kért tőlük azt vágták a fejéhez hogy ez az ő hibája mivel miatta lett beteg.Közben végig tudták hogy már anya előtt is dilis volt,de ha felhoztuk mindent tagadtak és mivel én anya pártját fogom ki is tagadtak a családból,de őszintén szólva ez a legjobb ami történhetett velem mert így vége az acsarkodásnak.El kell sajnos döntened hogy hova állsz, mert ahogy elnézem ők nem fogják soha belátni hogy kinek a hibája stb. ami megint hülyeség,mert az alkoholizmus nem csak egy ember hibája ahhoz az apád is kellett hisz ő döntötte el iszik vagy sem és lehet hogy anyád azért hagyta el mert ivott és nem azért kezdett el inni mert anyád elhagyta, szóval ahogy olvasom anyukád ártatlannak tűnik de ezt én nem tudhatom, mindenesetre sajnos döntened kell.

2010. nov. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!