Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi értelme van így a karácsony...

Mi értelme van így a karácsonynak?

Figyelt kérdés
15/L vagyok és az a problémám hogy nálunk a karácsony nem arról szól együtt van a család, sütünk, főzünk ilyenek hanem az egész annyi h anyum végig idegeskedik csak h ennek nem tudja mit vegyen, annak nem tudja, erre nincs pénz, ez túl gagyi. Hiába nyugtatom, próbálok neki segíteni. Testvérem se képes kimászni a szobájából ha a fát díszítjük. Nekem ez olyan rosszul esik. Legalább akkor együtt lennénk, mert szerintem ennek így semmi értelme. Tudok tenni valamit? Vagy ezen már nem tudok változtatni?
2010. nov. 24. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
26%

tudsz változtatni ezen !!

neked kell meg tenni hozá az elsö nagy lépést..de azt ugy se fogod meg tenni..==> mondj le az ajándékrol amit tölük kapnál..hogy ne arol szoljon ..

2010. nov. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
közöld a véleményedet a családoddal, és próbáljátok eligazitani a dolgot
2010. nov. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
én sokszor mondtam h nekem nem kell semmi, csak h együtt legyünk
2010. nov. 24. 18:50
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Talán először a testvéreddel kéne megbeszélni mi a problémája a karácsonnyal (gondolom nem véletlenül nem "mászik" ki a szobájából), aztán ketten együtt beszéljetek a szüleitekkel. Nyugodtan elmondhatjátok, ti hogy szeretnétek az ünnepet, és megbeszélhetnétek, hogy beszálltok az előkészületekbe (sütés, főzés, takarítás).

Az ajándékozást mi úgy oldottuk meg, hogy az egész család összeült (az ajándékozottak), és megbeszéltük: nincs pénz ajándékokra, és senki nem vesz senkinek semmit. Viszont finom vacsora, ebéd mellett nagyokat beszélgetünk, játszunk.

2010. nov. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 igabcsy ***** válasza:
100%

Ha ez segítség, akkor elmondom Neked, hogy nálunk miért nincs idegeskedés, pedig én is szinte csak magamra számíthatok. Férjem reggeltől késő estig dolgozik, nincs ideje arra, hogy bevásároljon, ajándékok után futkosson, takarítson vagy neadjIsten főzzön.

Viszont én az ajándékok vásárlását folyamatosan teszem. Ha szeptemberben látok valamit, amiről tudom, hogy valamelyik szerettem ennek örülne, akkor megveszem. Ilyenkorra már majdnem mindenkinek megvan az ajándéka, mert év közben apránként megveszem. És az is biztos, hgy olyanokat, amelyek tényleg személyesek. Nálam soha nincs olyan, hogy utolsó pillanatban még "Jajj Istenem XY-nak még muszáj venni valamit, most hová rohanjak?"

Olyan is van, hogy csak az ötlet jut eszembe, hogy mit kellene ajándékozni, olyankor felírom, mert pár hónap múlva már úgy sem emlékeznék.

A karácsonyi menühöz sem utolsó pillanatban vásárolok be. Vannak hosszú eltarthatóságú élelmiszerek, amelyeket jó előre meg lehet vásárolni, így tudom, hogy arra már nem lesz gond. (ilyenek: liszt, cukor, dió, mák, sütőpor, margarin, stb....) És így nem Karácsony előtt terheli meg a pénztárcámat.

Az ajándékokkal kapcsolatban. Gagyit soha nem ajándékozok (ebben igaza van édesanyádnak).

Inkább adok saját készítésű ajándékot, ami az én kezem munkája. Legyen az egy hímzés, vagy egy horgolt terítő, vagy egy dekoratív üvegbe készített fűszerolaj.

Idén szappant fogok készíteni: egy magam készítette díszdobozba, az általam illatosított, díszített szappant.

Persze nem én főzöm, hanem szappan tömböt olvasztok, és magam illatosítom illóolajjal. Érdekes, különleges és egyedi lesz. Ilyent senki mástól nem fognak kapni a szeretteim és a barátaim. És mindennek az elkészítése, csak egy kellemes vasárnap délutáni program.


De ehhez az kell, hogy az ember tudatosan felépítse ezt magának, és azonosuljon ezzel a szemlélettel, hogy nem december 20-a után kell idegbajt kapni a kapkodás miatt.

Sajnos Te ebben nem tudod édesanyádat megváltoztatni, ezt mindenki csak magának tudja felépíteni. Te annyit tehetsz, hogy amennyit csak tudsz segítesz neki, és leveszel a válláról olyan feladatokat, amelyeket megtudsz csinálni helyette.

Remélem segítettem, és sokkal szebb Karácsonyod lesz mint amire most még számítasz. :)

2010. nov. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

én ezért szoktam azt mondani, hogy befaragom a fát, és menjen el otthonról...


17/f

2010. nov. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!