Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy sikerült a hétköznapokban...

Hogy sikerült a hétköznapokban összecsiszolódni összeköltözés után?

Figyelt kérdés

A párom egyre többet van nálam. De én spórolok a fűtéssel, vízzel, villannyal, ő meg (mivel náluk nincs olyan hideg sosem, mint nálam, azaz én már bírom a 15-16 fokot is), feltekeri, úgy felejti, stb.

Szétlocsolja a vizet és nem törli fel, nem tetszik neki a kukám helye és átrakja. Hiába mondom, hogy este adok csak enni a macskáknak, ő megsajnálja őket du. és ad nekik, mert az miért baj.

Nálatok hogy sikerült összehangolódni? Nem akarok hárpia lenni, de nehezen viselem, hogy átgyalogol a szabályaimon.


2010. nov. 26. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem nálatok nem elég a "csiszolóddás".

Ahogy olvaslak neked semmi sem tetszik amit Ő csinál.Akkor lennél elégedett ha megváltozna teljesen

2010. nov. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Csak az alábbi recept alapján lehet/érdemes:

Vannak szabályok, amikhez igen is ragaszkodni kell (mert pl a rendetlenség semmikor sem előnyös, a macska etetése pedig ha este van, akkor este van.)

De vannak amiknél pedig engedni kell.( pl. lehet 20 fok is a lakásban, és nem baj ha nem csavarja le.)

Szóval mindkét félnek engednie kell. Ha nem megy, akkor az azt jelenti: nem tudnak alkalmazkodni egymáshoz. Vagy az egyik a másikhoz. Ez pedig hosszútávon csak bajt hoz.

2010. nov. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
:) majd jönnek az apró csaták. nálunk is ez van, nagyon sokmindenben különbözünk és mások a szokásaink. ezért mindig van valami amiben nem értünk egyet, de mindig valamilyen kompromisszumra jutunk. néha nehéz, néha nem nagy dolog. a lényeg :normálisan higgadtan megbeszélni és valamilyen kompromisszumra jutni.
2010. nov. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
közösen! meg kell beszélni, mond el h. ez zavar, ha szeret úgyis megpróbál rajtaváltoztatni, pl. ami anyagiak arra neki is KELL figyelni, de a szokásait sem fogja megváltoztatni, kuka átrakása nem nagy baj, a fűtés már közös probléma. kompromisszum mindkét részről! amúgy nekem anyu mondta mindig, hogy töröljem fel a vizet fürdés után, örökös vita forrása volt, de amikor elköltöztem, már engem zavart, ha más fröcskölte ki! :D semmi sem a világ vége!
2010. nov. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát... először is beszéljétek meg hogy hol legyen a kuka, meg ilyesmik. Aztán mondd meg neki, hogy a fürdőszobapadló nem magától lesz tiszta, hanem tisztán kell tartani, pasik jellemzően xarnak takarítani maguk után. XD A spórolás kérdésre nem tudok tanácsot.
2010. nov. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Alkalmazkodás, drága, alkalmazkodás. Ez a kulcsa mindennek. Nem mindegy mennyi idő után költöztök össze, sikerült-e megismerni a másik idegesítő szokásait, avagy sem. Mi még nem költöztünk össze, de éltünk már együtt csak ketten többször is, jól kijöttünk. Az elején lefektettük a szabályokat, én nem nyúlok a cuccaihoz, mert különben nem talál meg semmit, viszont takaríthatok nála, csak mindent ugyanoda kell visszatennem. Főzésben ketten ügyeskedünk. A fűtésben meg állapodjatok meg egy minimális hőmérsékletben, ami még neked sem pokolian meleg, neki meg már elviselhető. Vízspórolás legjobb módszere, ha megengeded a mosogatót vízzel és abban elmosogatsz mindent, amit csak tudsz, míg nem lesz extra koszos a víz. Havi szinten akár 100-150 litert is megtakaríthattok. Nagy kád víz helyett zuhanyzás, esténként kihúzni a dolgokat a konnektorból. Sok kicsi sokra megy! Bevásárláskor nem kell felesleges dolgokat megvenni, nem kell hatféle hetesárunak állnia a hűtőben, elég 2 is, akkor is van már választék. Lehet több nap is ugyanazt a kaját enni (nálunk 2-3 nap). Amúgy meg egy hatalmas beszélgetés, ahol ezeket mind rendbe tudjátok tenni.
2010. nov. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Én amondó vagyok, hogy amiben és amennyiben ő többet akar, azt akkor fizesse ő (ha neked ezért van gondod mondjuk a meleggel) Őszintén szólva én nem laknék olyannal együtt aki 16 fokban képzeli el az életét télen. nekem 21 körül kell hogy legyen. a túl meleget meg nem bírom. De ha te a spórolás miatt tartasz 16 fokot, akkor a különbözetet fizesse a barátod (kb értem a különbözetet, tehát ne a gáz felét hanem mondjuk 65-35 %) ugyanígy mással is. Ugyanis én is úgy gondolom, hogy ha valamiben miattam verjük nagyobb költségekbe magunkat, akkor a nagyobb részt illik nekem állni. Szerintem barátságoknál is így van, nem csak a párkapcsolatban.


A kuka helyét nem tudom, de ha nyomós indokod van, hogy miért ott a helye, akkor mond meg azt. ha viszont neki is van nyomós oka hogy miért máshol legyen, akkor akinek ésszerűbb szerintem. Mondjuk ilyenek engem sose zavartak.

A felmosást meg meg kell neki mondani.

2010. nov. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szeretet és rengeteg türelem, megbocsátás.
2010. nov. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Paarod mar most kimutatja, hogy O akar az "ur" lenni. Dirigl, onzo, atgyalogol rajtad meg a kivansagaidon. Meg ossze sem koltoztetek! En nem is koltoznek vele ossze, de ez csak az en velemenyem.
2010. nov. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk egyáltalán nem voltak ilyen gondok, nem is éreztem hogy össze kell csiszolódnunk. Bár azt hiszem mi nagyon egymásra találtunk :)
2010. nov. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!