Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt mások hogyan kezelik? Ez...

Ezt mások hogyan kezelik? Ez a rohadt pénztelenség és az állandó munka kikészít, már alig beszélgetünk itthon.

Figyelt kérdés

Párom lenyomja a nyolcórást,délután a saját cégben mennek szerelni,este 8-10 köz ér haza,van hogy hétvégén is,sőt,volt példa,hogy 20at húzattak le vele a főállásban. Mikor hazajön,dögfáradt. Dolgozik mint a hülye,pénz mégsincs. 80-100ból kuporgatunk,egy év még hátravan,aztán külföld. Én tanulok,két hónap alatt elég sok mindent kell megtanulnom(az egyetemi szintet nem éri el,de húzós),ha van munka(de nincs) megyek diákra,nyelvvizsgára,ECDL-re,szakmaira készülök,egy hét múlva szakma kiváló tanulója válogató +házimunka,ráadásul most megsérült a lábam,csak erősen sántítva tudok bármit is csinálni itthon. Hullák vagyunk,nem is beszélgetünk,a szex az egyetlen kapcsolat lassan. Most az egyszobásba lakótársunk is lesz,nagyon kedves barátnőnk.Kicsit könnyebb lesz,de így még kevesebbet leszünk együtt. Rosszabb így,mint együttlakás előtt,pedig 3.éve már,hogy együttvagyunk, de míg csak napi 1-2 óra volt együtt is tartalmasabb volt. Befásultak vagyunk,csak a munka,munka,és semmi eredménye. Bele lehet őrülni? Mit tegyünk?

(a kusza szövegért elnézést,nagyon fáradt vagyok)


2011. nov. 9. 10:42
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve,hogy mikor hazaérünk,lezökkenünk egy-két órára gépezni,ő játszik,én filmezek,beszélünk kb 15-20percet,aztán alvás... őrület...
2011. nov. 9. 10:46
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A gepezesi 1-2 orat miert nem beszelgetesre hasznaljatok fel, hamar javitani, dolgozni akartok a kapcsolatert/ Ha igy csinaljatok meg egy evig, mar nem lesz kapcsolatotok amit kivegyetek kulfoldre.
2011. nov. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ilyen a felnőtt élet sajna. ha te tanulsz és jobb állásod lesz amivel nem csak 80 ezret keresel akkor talán egy picivel jobb lesz a helyzet. addig amíg nem lesz gyerek.
2011. nov. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

a gyerek nálunk nem téma,nem akarunk.

az az egy-két óra arra jó nagyon,hogy egy kis agyradírt csináljunk magunkon a napi stressz ellen. ilyen szempontból páromat is megértem,mert ő meg kemény fizikai munkát végez.én hozzá képest lusta dög vagyok...

2011. nov. 9. 10:53
 5/12 anonim ***** válasza:

Bele persze, de ilyen az élet, aki itt az országban talpon akar maradni és megélni, az vagy kidolgozza a belét, vagy lop, csal, hazudik.


Az egyetlen remény csillag jelenleg, ha elhagyjátok az országot. Mi is ezt fogjuk tenni, mert itt nincs jövőnk. Pályakezdőként engem sehol nem alkalmaznak hiába van felsőfokú végzettségem, a párom meg 90 ezer forintért dolgozik, amiből megélni se tudunk.


Így a döntésünk az volt, hogy megyünk, nem tűrjük tovább ezt a lehetetlen helyzetet.

2011. nov. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

A gépezés és filmezés pont azt a napi 1-2 órát viszi el, ami értelmet adna az életnek.

A pénztelenségen és a munkán nem feltétlen lehet változtatni, de ha igényetek lenne a tartalmas együttlétre, azt meg tudnátok oldani. A boldogság meg abban van, nem abban, hogy 100 vagy 120 ezret keresel egy hónapban.

2011. nov. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Nézzetek a jövőbe és vegyétek úgy, hogy ez most egy átmeneti rossz, amit ki kell bírni. A tanulásba fektetett energiád meg fog térülni forintosítva (eurósítva, dollárosítva, stb :)) is. Azt a maradék 8 hónapot még próbáljátok meg kibírni és lebegjen a cél a szemetek előtt.


A férjemmel pont egymás után szokott lenni a vizsgaiőszak és mindketten olyanok vagyunk, hogy a stressztől nem lehet hozzánk szólni. Ilyenkor két-három hónapig félévente mi is csak fizikailag vagyunk együtt, egyikünk görcsöl a könyvek felett, a másik lábujjhegyen kerülgeti. De megbeszéltük, hogy ez ezzel jár, nem vonunk le belőle más következtetést, kibekkeljük. Eddig jól működik.

2011. nov. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden este tv és egyebek helyett leülünk egy két pohár vörösbor mellett és megbeszéljük a mindennapokat. Hidd el, másnak sem könnyebb. Hajtunk mindketten, időset ápolunk, 1 milla apeh tartozásom van stb. Nem panaszkodni kell ,hanem kihasználni a lehetőségeket a beszélgetésre, ezen csak ti tudtok változtatni.
2011. nov. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sajnos manapság ilyen a helyzet itt. Szerintem az 1 évet próbáljátok valahogy kihúzni, és irány külföld. Ott sem lesz könnyebb, mert ott is dolgozhattok sokat, de meg kell tanulni a szabadidőt értékesen és együtt eltölteni.
2011. nov. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Akik lepontoztak remelem azert tettek mert meg remenykednek egy szebb jovo eljoveteleben! :))))
2011. nov. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!