Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudom, hülyeség, de kicsit...

Tudom, hülyeség, de kicsit zavarnak a barátom "buta" dolgai (helyesírás, csúnya beszéd, értelmetlen beszólások), mihez kezdjek ezzel?

Figyelt kérdés

1 éve vagyunk együtt. Persze, nagyon szeretem, odavagyok érte, DE vannak bizonyos dolgok, amiket mostanában nehezen tolerálok. Például ott van a helyesírása. Egyszerűen katasztrofális, alap szavakat nem tud helyesen leírni (pl. mindjárt helyett mingyárt, ilyen helyett ijen). Mindig is lenéztem azokat, akik nem tudtak helyesen írni, mert nem fektettek bele elég energiát (természetesen itt nem a diszgráfiával és egyéb problémákkal küzdőkre gondolok). Már finoman említettem neki, de mindig kiakadt, hogy miért zavar ez engem. A másik dolog az, hogy olyan beszólásai vannak, melyekkel finoman jelzi, hogy szerinte az egyetem értelmetlen dolog és hogy felesleges bejárnom. Például kórházban voltam 2 hétig, utána otthon még egy hétig és nehezen pótoltam be a dolgokat. Ő röhögve közölte, hogy "haha, és akkor mi van, ha 1-es lesz a zh-d?".. Rengeteg ilyen beszólása van mostanában.

Végezetül pedig az a helyzet, hogy csúnyán beszél. Nagyon. Néha, mikor valamiben nem értünk egyet (nem veszekszünk, csak egy apró vitát folytatunk), ő úgy fejti ki a véleményét, hogy vagy a "f.aszomat" vagy a "b.azdmeg" vagy a "k.urva" kifejezést alkalmazza, míg közel sem kéne használnia ezeket, hiszen nem vagyunk olyan helyzetben, ahol ne lehetne higgadtan véleményt nyilvánítani. Ilyenkor rosszul esik, hogy ő ilyen trágár stílusban beszél, míg én nem használok ilyen szavakat, fel sem emelem a hangomat. Ezeket a dolgokat persze finoman megemlítem neki, de nem igazán változtat a stílusán. Szeretem őt, de ezek a dolgok mostanában szemet szúrnak és nem tudom közömbösen kezelni őket. Szerintetek így tönkre fogunk menni? Alapvetően értelmes ember, ezért nem értem, miért kell néha úgy viselkednie, mint egy buta, műveletlen srácnak. Ah, mit tegyek? Ne foglalkozzam ezekkel, igaz?

19/L


2010. nov. 30. 21:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%
De igen, foglalkozz ezzel. Ezek a dolgok sokat elárulnak egy emberről és látszik, hogy teljesen különbözik az ő értékrendje a tiédtől. Szerintem hosszú távon nem fog működni a dolog.
2010. nov. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Múlik a rózsaszín köd... bizony. Kezded az igazi valójában látni őt.
2010. nov. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezekkel nem lehet nem foglalkozni. Elvegetálhattok még egy pár évig, de ez a kapcsolat halálra van ítélve, ha ő nem változik meg. Mert ha netán hozzámennél, egész életedben azt hallgatnád, hogy te vagy a rossz, aki feleslegesen egyetemre járt, holott dolgozhatott volna inkább és hasonlók. Ezt nem lehet egy életen keresztül tolerálni.
2010. nov. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

"Alapvetően értelmes ember, ezért nem értem, miért kell néha úgy viselkednie, mint egy buta, műveletlen srácnak"


mert ő egy buta műveletlen srác...


és még mondja valaki,hogy nem ütközik ki a tanultság...

volt hasonló kapcsolatom,amíg szerelmes az ember,addig minden szép,de ha már a szülőknek kell bemutatni és ott sem tud viselkedni,és inkább nem mész sehova,mert beéget,nah akkor szakad a cérna,és szelektál rendesen az ember párkereséskor...

(nem,nem a diploma a lényeg,de azért egy 8 osztályt/szakmunkást végzett mai fiatal messziről se olyan művelt mint egy 20 éve hasonlót végzett,ugyhogy nem kell olyan pasi példának,aki szakmunkás és lassan 40 évesen műveltebb,kultúráltabb mint a 6diplomás felesége...az más korosztály)

2010. nov. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem egyszerű, az én férjemnek is ezek a hibái... Vannak párok akiknél ez megy egy darabig és elköszönnek egymástól, de ha annyira nem éleződik ki a dolog akkor nem olyan nagy probléma. Az írásodból az tűnik ki, hogy a párodat zavarja az hogy te egyetemre jársz, hogy majd egyszer magasabb iskolai végzettséged lesz, szerintem itt inkább ez a probléma. A csúnya beszéddel kapcsolatban azt javaslom, hogy minden egyes alkalommal hívd fel a figyelmét arra, hogy a helyzet nem teszi szükségessé hogy így beszéljen én ezt szoktam tenni. A tehetetlen ember káromkodik.... A helyesírás meg hát sokszor olyan, hogy valakinek megy valakinek nem, de azért én mindig kijavítom, hátha ragad rá valami, bár valaki ezen megsértődik szerencsére az én férjem nem ilyen, sokszor inkább megkérdezi mielőtt leírja.
2010. nov. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Eddig ezekkel a dolgokkal nem is foglalkoztam nagyon, az utóbbi néhány hétben kezdtek feltűnni.
2010. nov. 30. 21:23
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Milyen ismerős :)

Ennyi idősen volt az első igazi, komoly kapcsolatom, és kb 1,5 év után kezdtek az ilyen és ehhez hasonló dolgai zavarni. Még 1,5 évet ráhúztunk, azt hiszem, nem kellett volna. Először én is arra gondoltam, hogy milyen hülye is vagyok, ilyen apróságokon nem kéne problémáznom. De akkor is nagyon zavartak és egyre több ilyen lett. Végül is szakítottunk. Azóta férjhez mentem, és az az érdekes, hogy Neki is olyan, de olyan dolgai vannak :) Hosszú sorokon keresztül sorolhatnám, de mégsem, mert Neki elviselem, mert nem esik nehezemre elnézni ezeket a "dolgait" mert ezekkel együtt szeretem és hiányoznának, ha nem lennének :)

Na, szólvan csak annyit akartam ezzel, hogy......biztos hogy szereted? És ő téged? Gondolkozz el rajta, beszéljetek a problémákról...... Ne csak finoman említsd meg, hanem mondd el, mi a bajod vele!!!! (azt hiszem anno ezt én sem csináltam jól....)

2010. nov. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Akkor ez azt jelenti, hogy elmúlt a szerelem? De hát én érzem, hogy szeretem. Most mit kezdjek azzal, ha ezek zavarnak? Azt akarom, hogy ne írjon olyan borzasztóan, ne mondjon kiábrándító és értelmetlen dolgokat, mint egy kisgyerek és ne beszéljen trágárul, ha nem muszáj. Ráadásul csak az ilyen megnyilvánulásaira tudok fókuszálni mostanában és nem látom az értelmes énjét.
2010. nov. 30. 21:30
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerelem és szerelem között van különbség. Most elmúlt a rózsaszín köd állapot, most kellene az értékei miatt felnézned rá. Csak erre ő nem ad lehetőséget, mert ha van is érték benne, azt jól elrejti a faragatlan megnyilvánulásaival.
2010. nov. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Más szinten vagytok, szerintem ezt hosszú távon nem fogod tolerálni.
2010. nov. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!