Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel lehetne lefoglalni...

Mivel lehetne lefoglalni nagymamámat?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy egyedül él, és mostanában rengeteget panaszkodik, hogy nagyon egyedül érzi magát. Szüleim állandóan dolgoznak, én meg egésznap a suliban vagyok, délután tanulok (idén érettségizem), és nem tudok mindennap ott ülni nála órák hosszat. Persze mikor van időm, akkor átmegyek hozzá, beszélgetünk, de ilyenkor is többnyire csak panaszkodik, hogy egész nap unatkozik, nem tud mit csinálni.

És ajánlottam már neki, hogy olvasgasson, kössön, horgoljon, de azt mondja, hogy horgolni nem tud, az olvasás meg a kötés pedig nem foglalja le. Felajánlottam, hogy viszek neki egy kiskutyát, vagy kismacskát, hogy legyen kivel törődnie, de az ellen is tiltakozott. Mit ajánlanátok? Mivel lehetne kicsit lefoglalni mamámat?


2010. dec. 1. 18:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Állatot semmiképpen nem vennék, ha nem akar, mert ha utána meg nem törödik vele, akkor az lesz a baj, nektek is meg föként az állatnak. ISmerek többidös embert, aki tényleg nem szereti az állatokat ilyen szinten.

Az, hogy valami konkrét dolgot készitsen már jobb ötlet, de ha nem tud kézimunkázni, akkor nem sok jó sül ki belöle. Ezen kivül sok idösebb van, aki nem lát elég jól ehhez.

A családfa kutatás meg ha nem érdekli, akkor biztos nem fog ezzel foglalkozni. Ezen kivül nemmindenhol van levéltár - föként vidéken, kisebb városban/faluban nincs, meg az utánamászkálás se túl kellemes.


Amig ö maga nem akar valamit csinálni, addig nem sokat tudtok tenni. Mit dolgozott korábban? NEm tudna esetleg ilyen téren valamit keresni?

2010. dec. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

A korábbi munka azt hiszem nem kivitelezhető. Papámmal kertészetük volt, de mára már eladták.

Az állatokat pedig szereti, a mi kutyánkat is gyakran levisszük hozzá, és oda van érte. De nagyon tiltakozott egy saját kutya ellen. Szerintem imádná, de nem merem csak így odavinni, mert ráerőltetni se szeretnék semmit.

Egyébként vidéken élünk egy kisvárosban.

Köszi a válaszokat.

2010. dec. 2. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!