Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magyarországon hogy lehet...

Magyarországon hogy lehet lakáshoz jutni ha nem örököl az ember lánya és nem is teszik a feneke alá?

Figyelt kérdés
én gyeden vagyok itthon, férjem minimálbérre van bejelentve így hitelt nem kapunk. teljesen tanácstalanok vagyok vagyunk :(
2010. dec. 4. 22:02
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
12%

Seftelni kell ahogy én is teszem.

24évesen ugyan még a szüleimmel élek de már 1 kertesházra való összejött. De még nem akarok elköltözni

24/F

2010. dec. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
84%

Tervezéssel.

végzettség, majd munka, és egy ideig dolgoztak a párotokkal. Előtakarékoskodtok, és egy lakáskasszával 8 év után 20 000 ft-os megtakarítással felvesztek 4,5M, ez elég egy panelházhoz, vagy akár egy szerényebb családiházhoz is.

Na és utána jöhet a baba.

2010. dec. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
65%
Ne haragudj, de azzal, hogy "a feneke alá teszi", lebecsmérled az anyukámat, aki születésemtől fogva gyűjtött nekem pénzt, hogy abból majd tudjon lakást venni nekem. Ez nem seggkinyalás, hanem gondoskodás a gyerekről.
2010. dec. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

dehogy lebecsmérelem le, elnézést ha annak vetted!

Én lennék a legboldogabb ha a szüleink segítenének és még büszke is lennék rá... de sajnos ez nem mindenkinek adatik meg

2010. dec. 4. 22:38
 15/29 anonim ***** válasza:
68%

Sajnos nem mindenkinek teheti meg az anyukája,apukája, hogy annyit gyűjtögessen, amiből a gyerek felnőttkorában vehet egy lakást...

Mi albérletben lakunk, babát is így fogok szülni majd, hisz esélyünk sincs lakást venni, max., ha kapunk szociális bérlakást, az olcsóbb.

2010. dec. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
65%
Hitel nélkül ma már nem igazán lehet lakást venni. Viszont azt lehet meg tudnátok a munkáltatóval beszélni, hogy a banki igazolásra több bért írjon mint amennyivel be van jelentve a férjed. Sztem megtenné, mert ez neki semmit nem jelent. A bank meg nem fog nyomozni, hogy tényleg annyit kaptok-e. Tőlünk a kutya nem kérdezte meg. Beadtuk a papírokat és kész.
2010. dec. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
88%

"Viszont azt lehet meg tudnátok a munkáltatóval beszélni, hogy a banki igazolásra több bért írjon mint amennyivel be van jelentve a férjed. Sztem megtenné, mert ez neki semmit nem jelent. A bank meg nem fog nyomozni, hogy tényleg annyit kaptok-e."


Lángvirág, ezt nem minden munkáltató "kockáztatja" meg. Ezzel az igazolással akár vissza is lehet élni bármikor.. ergo a munkahely ezzel "bevallja", hogy van feketejövedelem is... Amúgy APEH-nél néha utánanéznek a bankok, szúrópróbaszerűen. És a munkavállaló kezében sem jó, ha van egy ilyen papír.


De azért próba szerencse!

2010. dec. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos hasonló cipőben járunk mi is. Nincsenek gazdag szülők mögöttünk, nem tudom, hogyan lesz valaha lakásom. Régen nagy családi házról álmodoztam, ma már beérném egy városi egérlyukkal is. Hajrá Fidesz...!:S
2010. dec. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
70%

sehogy...

mi is hasonló problémával küzdünk...


a diplomámért, amiért évekig keményen tanultam, 90 000 ft-al szúrják ki a szemem, és meg se említem mennyit dolgozok a kötelező munkaórán kívül... a férjem szintén ennyit keres.


régen fizettünk lakás takarékosságit, de megszüntettük, mert ha rövid távra gyűjtesz, 8-12év, és nem tudsz 20 000-et fizetni havonta, semmit nem ér....


önerőnk nincs. ha tisztán hitelből vennénk lakást 25-30 évig fizethetnénk 40-50 000 ft-os részletet, plusz a rezsi és oda egy fizetés.... ott lenne a másik fizetés, ha férjem kapna munkát itthon, nem vidéken dolgozna, 180 km-el arrébb, és fizetne 35 000 albérletre.... bár ha együtt laknánk se mernénk bevállalni, mert ha egyikőnk elveszti a munkáját, végünk lenne. én itthon lakom a szüleimmel.


nálunk következő a terv: mindketten imádjuk a hivatásunkat, pár évig még "gyakoroljuk", majd irány külföld ha nem változik semmi.

2010. dec. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
62%

Örökléssel, lottó nyereménnyel, szülői segítséggel, becsületes - hosszú, kitartó munkával, s persze hitelből is, de ahhoz is kell egy kezdő tőke.


Sajnos, ha mindenki úgy gondolkodna, hogy nem szülök addig, amíg nem lesz stabil hátterem, akkor már rég kihalt volna az ország. Én is azt tartom, hogy előbb férj, majd lakás, s aztán gyerekek, de ha belegondolunk, hogy manapság ha kitartóan dolgozik mondjuk 10 évig egy pár, jó keresek + stabil munkahely, s félre tudnak tenni mondjuk havi 50ezer Ft-ot, akkor (ha nem kamatoztatják a pénzüket sehol, csak úgy van otthon egy befőztes üvegben), akkor 6millió gyűlik össze. ( ha berakják kamatozni, akkor sem sokkal több, de talán az infláció mértékét ellensúlyozza valamelyest.) Ekkorra mondjuk 30-as éveikben járnak. Mikor lesz ebből ház és mikor lesz gyermek?


Főleg a mai világban, amikor sosem mondhatja az ember, hogy jó szakmája van, stabil állása van.Ez még nem minden. Abban, amit éppen csinálsz, kiválónak kell lenned, hogy ne tudja azt mondani a főnök egy elbocsátáskor, hogy te menjél. S 10 évig akkor semmi szórakozás, semmi pihenés nem jár?


Persze érdemes takarékoskodni, s keresni a jobbnál jobb lehetőségeket. Ezt-azt (ami feleslegessé vált) eladni, ismerősöket megkérdezni, hogy valaki tud-e másod állást, ha nyaralnátok, ismerősöket megkérdezni, kölcsön adják -e egy hétre a balatoni nyaralót (így azt pénzt, amit szállásra költenél, már meg is spóroltad).


Lehet, hogy sokára, de becsületesen mindent el lehet érni.

Naiv vagyok? Lehet!

2010. dec. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!