Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magyarországon hogy lehet...

Magyarországon hogy lehet lakáshoz jutni ha nem örököl az ember lánya és nem is teszik a feneke alá?

Figyelt kérdés
én gyeden vagyok itthon, férjem minimálbérre van bejelentve így hitelt nem kapunk. teljesen tanácstalanok vagyok vagyunk :(
2010. dec. 4. 22:02
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagy naív, utolsó válaszoló. Én is így gondolom. 14 év után mertünk gyereket vállalni, miután meglett a lakás és az autó is. Igaz, 30 fölött voltunk, de így nyugodtabban vállaltuk őket.
2010. dec. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
60%

sajnos ott kezdődik a dolog, h az egész rendszer úgy el van baxva, ahogy csak lehet.

ha az előző generációknak már azt tanították volna, h spórolj, tegyél félre a gyerekednek, ki tudja milyen idők jönnek, akkor az emberek, ha keveset is, de raktak volna némi lakáskasszába, hogy a gyereknek legalább legyen valami alapja az élethez.


igen, nekem is a "seggem alá tolták" a lakást. úgy, hogy a nagyszüleim az egész életüket végigdolgozták, spóroltak, nem költötték feleslegesen a pénzüket.


tényleg sajnálom azokat, akik ilyen nehéz helyzetben vannak, kilátástalan érzés, és egy ördögi kör. mert ha már a saját életed hitellel kezdődik, és a gyerek is ebbe születik, akkor mi lesz később???

a szülő kileheli a lelkét, a gyerek-ha szerencsés-örököl egy tehermentes lakást. és ő majd talán -ha felelősséggel gondolkodik-akkor félretesz a saját gyereke lakására.


itt nem szabad önzőnek lenni...

2010. dec. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
68%

Egyik ismerősöm (idősebb nő kiment egy fél évre fokhagymát szedni Spanyolországba, hogy itthon helyre tudja rázni az életét (a hitelét).


Nem vagyok híve az országból való kiköltözésnek, de szerencsét lehet próbálni.

2010. dec. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
52%

Mivel jelen helyzetben eléggé egymásra vannak utalva, sztem nem kockáztatja meg a munkavállaló, hogy visszaéljen a szituval.

De igazad van, lehet belőle baj is.

2010. dec. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon előre kell gondolkozni.

Én az egyetem mellett azonnal elkezdtem dolgozni. Nem mondom, hogy egyszerű, de havi 10-20 ezret minimum félre tudok tenni. Nyáron még többet is.

Igaz, ezért fel kell adnom a nagy, drága bulikat és rokonait, de a tudat, hogy gyűlik a pénzem, megnyugtató.


Bár az megint más dolog, hogy azt hiszem, nem fogok lakást venni, hacsak nem találok valahol valami nagyon jót. Most ugyanis az albérleti díj rezsivel együtt kb. annyi, mint amennyi egy hasonló jellegű lakás törlesztője lenne. De hónapról hónapra látom, mennyit költ a főbérlő a lakásra - nem csinosítgatja, csak szinten tartja. Egy kis csőtörés, egy kis beázás, egy kis panelprogram, egy elromlott mosógép... évente százezreket visz el egy lakás csak ilyenekre. Egyszerűen mindent összevetve nem jó befektetés lakást venni, azt hiszem..

2010. dec. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
85%
Amikor a GYED lejár, szerintem jogosultak lesztek hitelre. Van olyan bank amúgy Magyarországon, ahol nem a bejelentett jövedelmet nézik, hanem a ténylegeset.
2010. dec. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
37%

Én vállalom, hogy nekem a seggem alá toltak egy házat a szüleim.14 éves sem voltam, mikor ezt kaptam tőlük.Aztán amikor férjhez mentem, a férjemnek is volt egy lakása, azt eladtuk, meg az enyémet is, és vettünk egy hatalmas 7 szobás házat, ősfás parkkal, és még 20 évesek voltunk!

És ezt az egészet most megkapta fiunk, ráírattuk, vagyis az ő segge alá meg én tolom, hogy ne legyen olyan nehéz helyzetben, mint sokan ma Magyarországon.


Nem tudom, hogy hogyan lehet a ti helyzeteteket megoldani, nagyon sajnálom, akik ilyen kilátástalan helyzetben vannak.

2010. dec. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
40%
Hú, az klassz lehet! Magyarország melyik részén vannak ilyen ősfás parkos házak? Sajnos a mi környékünkön még hasonlók sincsenek(:
2010. dec. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
77%
Én nem Magyarországon élek,hanem Szerbiában,a Vajdaságban.Higgyétek el,nálunk is ugyanez a helyzet.Fiatalok vagyunk a párommal,a szüleimnél élünk,dolgozunk mindketten,de nem tudunk egyről a kettúre lépni.Nálunk is az a helyzet,hogy a szülők nem tudnak anyagilag támogatni minket,az enyémek annyival tudtak segiteni,hogy biztosítottak egy szobát,ahol lakhatunk,de ilyen körülmények között gondolni sem merünk a gyermekvállalásra.Nem élünk nagy lábon,minimálisra csökkentettük a kiadásainkat,de még igy sem tudunk megspórolni semmit....már minden lehetöséget megfontoltunk,de mindig van valami akadály,teljesen kilátástalan a helyzetünk és fogalmam sincs,hogy mit tehetnénk.Gyakran szoktam mondani a páromnak,hogy mi ebben a szobában fogunk megöregedni,ö meg probál felviditani,de látom rajta,hogy ö is pont olyan elkeseredett mint én:-( Azt hittem,határon túl kicsit jobb a helyzet,de látom,hogy ott is ugyanez a sz*r van,mint itt nálunk....
2010. dec. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!