Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eljöttem otthonról, mert...

Eljöttem otthonról, mert elküldtek. Rosszul tettem?

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán vagyok otthon, mert egy 250 km-re levő városban tanulok. A hétvégén hazamentem, összevesztünk szüleimmel, édesapám majdnem megütött, még édesanyám állt közénk, miközben azt kiabálta, hogy azonnal pakoljam össze a dolgaimat és menjek el. Mikor elindultam, utánamjött a teraszra, azt mondta, hogy ha most elmegyek akkor lemondhatok róla, hogy anyagilag támogat, oldjam meg az életem és a kulcsaim is otthagyhatom, mert nem kell többet oda hazamennem. Eljöttem. Én reagálom túl a dolgot? Mindenesetre most nagyon rosszul vagyok lelkileg. Egyébként elég régóta csak veszekednek velem, de ennyire még sosem fajult el a dolog...

18/L


2010. dec. 4. 23:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
hát attól függ min vesztetek össze!
2010. dec. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
83%

en biztosan megszakitanek veluk minden kapcsolatot egy eletre, meg ha a sulit fel is kene fuggesztenem egy idore, hogy el tudjam magam tartani.


egyebkent min vesztetek ossze?

2010. dec. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
97%
hidd el, fognak ők még könyörögni hogy gyere haza kicsikém..
2010. dec. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak mérgükben mondták. Meglátod, holnap telefonon fognak könyörögni, hogy bocsáss meg nekik!
2010. dec. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Azon vesztünk össze, hogy nem tudtam annyit segíteni a házimunkában, mint szerintük kellett volna, mivel vizsgákra készülök. Előre szóltam és szüleim szerint a legfontosabb a tanulás, ezért nem értem...
2010. dec. 4. 23:36
 6/23 anonim ***** válasza:
40%

Ez így nagyon egyoldalú!!!

Biztos, hogy volt valami nyomós okuk rá.

Nem de??


Szóval min is vesztetek össze??

2010. dec. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%

ha ez így igaz, akkor a szüleid idegbetegek, már bocsánat

valóban egy ideig biztos nem jelentkeznék (egész pontosan addig, amíg ők nem keresnek)

2010. dec. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
most hol vagy? vagy kinél?
2010. dec. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem jól tetted, hogy eljöttél, de ki kéne békülnöd a szüleiddel. Szerezz be egy jó könyvet az emberi játszmákról (pl: F. Várkonyi Zsuzsa: Már százszor megmondtam... Rövid, gyakorlatias, még nem láttam jobbat), olvasd el kétszer vagy háromszor, utána próbáld a kibékülést. Segít, ha őket is rá tudod venni, hogy olvassák el (pl. ha anyukád barátnőjével elolvastatod és megkérded, hogy ajánlja a könyvet anyukádnak (mert ez mennyit segített neki a gyereknevelésben és a férjével is mennyivel jobban megértik egymást), sőt adja is kölcsön neki.) Szerintem így nagy az esély a hosszú távú békére. Nagy áldás, ha jó a kapcsolatod a szüleiddel. Meg lesz a gyerekeidnek nagymamája, ami nekik is fontos.
2010. dec. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
81%

Mind a szülők, mind a nagyon fiatal felnőttek (akik nem találják a helyüöket mert már nem kamaszok de még nem is rendes felnőttek) mondanak olyan dolgokat amiket megbánnak mert idegből mondják, és tesznek is olyat. Megltáod, pár nap és már egyikőtök sem fog emlékezni erre az egészre, mintha mi sem történt volna.

Ha hazamész leültök és megbeszélhetitek talán akkor jobb szájízzel lesztek egymás iránt, de nem hiszem hogy idegbetegek vagy nem szeretnek, egyszerűen csak gondolom nagyon felhúzták magulat, előfordul. És te is, hogy eljöttél. Szóval 1:1, ahogy mondani szokták.

Higgadtan medumáljátok vagy ha hazamész lehet hogy olyan lesz mintha mi sem történt volna, attól függ melyik típusú család vagytok - pláne egy ilyen hülyeségen mint a házimunkában való segítés, hát ezen aztán nem lehet életre-hlálra összeveszni gondolom ezt te is tudod.


Sok kamasz vagy kisfelnőtt pakol össze, csakazértis-ból, mert anyukája/apukája azt mondja mérgében hogy szedd fiam a sátorfádat.....aztán meg egy hét és már nem is emlékszik rá senki :)

2010. dec. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!