Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Életmódváltoztatás, költözés...

Életmódváltoztatás, költözés otthonról. Vélemény?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok,és nagyon unom,hogy az iskolában 7 órákat ülök hiába,a diplomámért meg a 4,8-as átlagomért a későbbiekben max diplomás munkanélküli leszek.Ezért,mivel már 16 éves korig vagyok/voltam köteles iskolába járni,úgy döntöttem,szedem a cókmókomat,elindulok,letelepedem egy dél-dunántúli kis faluban,20 éves koromig szülök 2 gyereket,és éldegélek egy kis parasztházban abból,amit magamnak megtermelek.Gáz,víz,villany nem kell,kutat ásni lehet,gyertya meg fa az van bőven.Nincs kedvem elpazarolni arra az életem,hogy 25 éves koromig tanuljak,bár okosnak tartanak...de nem akarom,hogy egész életemben anyámékon kelljen lógnom.Komoly válaszokat szeretnék.Előre is köszönöm.
2011. okt. 8. 23:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
61%

gondold át mégegyszer

oks? mégis hogyan gondoltad ezt

térj már észhez

2011. okt. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
2 hét után sírva futnál haza. Egy full "ellátásos" házban is nehéz egyedül egy fiatalnak, nem hogy egy olyanba, ahol nincs víz/gáz/villany.. Amúgy, télen hogy gondoltad, hogy kaját termesztesz pl? Akkor legalább kezdtél volna neki a nyáron kertet ásni,vetni,stb... Az unokatesómék ilyen ostobák és egyszerűek mint te :) nemsokára valószínűleg hajléktalanok lesznek.
2011. okt. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

1. 18 éves korig avagy tanköteles.

2. Marha nagy hülyeséget csinálnál ha 20 éves korodig szülnél 2 gyereket és víz ,villany nélkül éldegélnél 2013-2014-2015 stb. -ben.

Miből etetnéd, ruháznád a gyerekeket??

Hogy és hol járnak majd suliba hogy tanulnak??


Szerintem gondold át és tanul még egy kicsit nem muszáj egyetemre menni elég egy jó szakma, szerintem ezzel a lépéssel jobban tönkretennéd az életed mint a tanulással.

2011. okt. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon naiv, nagyon romantikus. Nagyon nagy hülyeség.


Mielőtt ilyesmibe vágnál, nézz utána, hogy lehet így élni. Mit csinálsz, ha jön egy jégeső és elviszi az egész évi termésed? Mit csinálsz, ha beteg leszel, de ugye nincs tv-d? Miből veszel gyertyát, ami baromi drága? Mit csinálsz, ha jön a gyermekvédelem és elveszik a gyerekeid, mert ilyen körülmények között nem nevelheted őket? Mit csinálsz, ha falopás miatt bezárnak (a fa ugyanis mindig valakié)?


Ja és miből lesz házad, sok hektár földed?

2011. okt. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Szép terv, de jó lenne ha pénzt is gyűjtenél a házra, meg a gyerekek nevelésére. tanulj akkor olyan szakmát amiből megélhetsz, legyél varrónő, vagy menj el mezőgazdasági suliba (hiszen a földet művelni kell), bármilyen mesterséget kitanulhaszt amint majd hasznosítani is fogsz tudni. Írtad az energiaforrásokat, először mérd fel a terepet, hogy tényleg van-e víz, és az a fás dolog sántít egy kicsit, mert csak úgy az erdőből nem vághatsz ki fát, tehát az energiaerdőt vagy a gallyak gyűjtögetését ajánlom. barátod már van aki támogatja a terveid, és ha kell szánt, vet arat, tehenet fej stb.? Mert egy ilyen pasira is szükséged lesz.
2011. okt. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

nézd, ez mind szép és jó, de ma már a házasság és a egy párkapcsolat sem garancia arra, hogy boldogan éltek míg meg nem...

legalább egy érettségit szerezz. és akkor mit csinálsz, ha egyedül kell felnevelned a gyerekeidet? még akár el is vehetik tőled, ha nem tudsz nekik normális körülményeket teremteni és akkor állami gondozásba kerülnek. Ez nem játék.

2011. okt. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%
az előttem szólónak igaza van tanulj ki egy szakmát, ami kétkezi munka, és abból is nagyon jól lehet elélni, még töbet is kereshetsz mint egy irodai dolgozó
2011. okt. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem add meg magadnak az esélyt hogy tanuljál. Ha nem akarsz diplomát legalább érettségizz le és majd idősebb korodba is diplomázhatsz ha úgy akarod. De ha lediplomázol akkor megvan rá az esély hogy jobb munkakörbe helyezkedj el. De ha nem tanulsz nem lesz végzettséged akkor biztosan nem lesz jó munkahelyed. Szerintem ne akarjál magadnak nomád életkörülményt létrehozni. Biztosan meglehetne szokni de ha nem muszáj akkor szerintem felesleges. Lehet pénz nélkül is élni de ha nem muszáj akkor miért tennénk ezt. Kevesebb pénzből is lehet boldogan élni. De semmiből nagyon nehéz. Villany nélkül pedig bizony rossz ám. Még egy hűtőt se tudsz működtetni az pedig a mai világban szerintem szükséges. 2 gyereket pedig a semmibe ne válalj. Igaz régen is felnevelték őket de a mai fejlődő társadalomban biztosan kirekesztenének egy olyan gyereket akiknél még villany sincsen .Szóval pénz nélkül nehéz boldogulni. Szerintem érettségizz le és ha nem akarsz fősulira menni tegyél le egy szakmát amit szívesen csinálnál. Ha most nem tanulsz később megbánod. Addig tedd míg van rá lehetőséged. Hallgasd meg a szüleidet ők már bölcsebb gondolatokkal tudnak téged átruházni. Biztosan több élettapasztalatuk van nálad.
2011. okt. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nos a gyerekek neveléséhez mint írták PÉNZ kell. vagy megtanulsz szőni is??? meg fonalat is sodorni???


Hát ne haragudj de nem lehetsz valami okos, ha ez megfordult a fejedben.


Mellesleg tanulni mindig kifizetődő, senki nem mondta h ebben az országban kell továbbtanulnod, v élned! Gimi után elmehetsz angliába pl babysitternek is, de akár máshova is, ott is kialakíthatsz, felépíthetsz egy életet, és itt is lehet munkát kapni bár korántsem egyszerű. De amit tervezel az egy nagy rakás szar.

2011. okt. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
minek kell ehhez a beteg tervedhez gyerek?
2011. okt. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!