Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyu azt mondja, már nem...

Anyu azt mondja, már nem vagyok gyerek, ezért nem kapok semmit mikulásra. De akkor az unokatesóm miért kap?

Figyelt kérdés
Nekem ez nagyon rosszul esett. Nem a csokiról van szó, mert nem vagyok annyira oda a csokiért, különben is fogyózom, de legalább valami apróságot adhatnának nekem. Még ha csak egy mini csokimikulást is jelképesen. És azt mondta anyu, hogy mivel 16 vagyok, idén már ne számítsak rá. De 11 éves unokatesómnak meg összevásároltak mindent és tök nagy mikuláscsomagot fog kapni, mert hogy régebben én is mindig kaptam nagybátyáméktól. De akkor is, szerintetek ez nem gonoszság? Legalább ne mondták volna, hogy unokatesóm kap. Nekem ez most nagyon rosszul esik..pedig én anyunak sütöttem ilyen kis mézeskalácsokat (igaz, hogy kicsit odaégett).
2010. dec. 5. 23:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szépen becsomagolva add oda a sütit, amit sütöttél, valami mikulásos szöveggel. Ha tényleg nem vett semmit, akkor lesz egy kis lelkiismeretfurdalása, és rájön, hogy megbántott, ha meg kapsz valamit, csak nem akarta elmondani, akkor úgyis örülni fog, h gondoltál rá.
2010. dec. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

"hat igen eleg kisgyerek vagy meg,szerintem is kene egy kis csomag neked."


most ironizálsz? szerintem nem gyerekes az, ami most rosszul esett. nekem is vannak érzéseim

2010. dec. 5. 23:49
 13/21 anonim ***** válasza:

Azért nem kellene előre szomorkodnod : szerintem holnap reggelre ott fog várni a Mikulás-csomag, végülis holnap van hivatalosan Mikulás!!!


(És az nem lehet, hogy anyukádnak nincs pénze, ezért nem tudott neked egy csokit sem venni? Erre is gondolj!)

2010. dec. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
akármilyen jelképes dologra már csak van pénze, nem egy ajándékcsomagot kérek. meg az unokatesómnak vett, akkor a saját gyerekének is kellett volna. na mindegy, tudom, hogy megint egy ilyen szomorú nap következik.
2010. dec. 6. 00:03
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is csomagold be szépen anyukád ajándékát, hátha ettől rájön, mennyire rosszul is esett neked ez az egész. Butaság, hogy már nem vagy gyerek, valóban nem igazán, de ettől még a mikulás ajándék egy gesztus. Tőlem apukám, az élettársa és anyukám is kapott ajándékot, pedig átlagban 40 fölött vannak mind:D

Az meg igazából főleg 'fura', hogy ha a gyerekségből származna előnyöd, akkor nem vagy gyerek, ha a felnőttségből, akkor de.. Ez engem is nagyon zavar, mert ilyenkor a szülő egész egyszerűen a hatalmát használja a gyereke ellen. Azt is mondhatnák ennyi erővel, hogy "nem, mert csak"

2010. dec. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem az ilyen szülőket. Én már 30 vagyok, saját babával, de a mai napig veszünk egymásnak anyuval mikulásra kis csomagot. Apróság, de jól esik a lelkünknek. Miért kéne ezt hanyagolni, ha felnőtt a gyerek. Ráadásul 16 évesen még nagyon messze vagy a felnőttől.
2010. dec. 6. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Na,kaptál valamit?
2010. dec. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Szerintem is vehetne egy anya a gyermekének valami apróságot! Én már 28 vagyok és a férjem is, én is mindkét anyukától kaptunk egy csoki mikulást. Mi is vettünk nekik! Szóval egy 16 évesnek is bele kellene,hogy férjen, főleg,ha az unokatesó is kapott!
2010. dec. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért nem kapsz ajándékot, ha tényleg nem kaptál, mert a másik gyereknek muszáj venni. Az rokon gyerek, és ha nem vesznek neki semmit, akkor megszólják őket. gondolom. Neked meg azért nem vesznek, mert feltételezik, hogy te már nagy vagy és megérted hogy a pénzt másra kell költeni. De most komolyan, mondd már meg nekem, mitől lesz jobb ha vesznek egy 10 centis csokimikulást, ami mellesleg általában nem is igazi csoki, mert csak vackokat lehet kapni. Ne legyél már ilyen butus. Ez nem azt jelenti hogy nem gondolnak rád, sőt inkább azt jelenti, hogy bíznak benned, hogy már megérted az egyéb indokokat is, és hogy nem fogsz ilyenen megsértődni.
2010. dec. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Én még a majdnem 18 éves fiamnak is csináltam mikicsomagot. Igaz, dezodor volt benne meg csoki, de nagyon röhögött, amikor reggel ébresztéskor szóltam neki,hogy éjjel itt járt a Mikulás és tojt valamit az ablakba.
2010. dec. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!