Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez év áprilisban válás kimondá...

Ez év áprilisban válás kimondása, de már 2009 aug-tól külön vagyunk. Én úgy tudom, hogy minden páros karácsony szent napja az apáé, de nem akarja elengedni. Két gyermekem van. Mit tegyek? Erőszakkal nem akarok semmit csinálni.

Figyelt kérdés
2010. dec. 6. 09:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Èn nem tudom a törvényt.

De szerintem az is megoldás, ha szenteste délelött v délután elviszed majd 6 körül vissza viszed, és majd 25 vagy 26 egésznap vele leszel. Ez megegyrezés lehet. akkor te is tudsz vele szentestézni de anya sincs egyedül vele.

2010. dec. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ilyen törvény nincs, ez csak megegyezés kérdése.
2010. dec. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a válást kimondták,akkor annak tartalmaznia kell a kapcsolattartást a gyermekeiddel.Ha nem engedi el őket,a gyámügyön azonnal jelentsd,és akkor megbüntetik.Ehhez nincs joga.Ha nála vannak a gyerekek,akkor minden második hétvégén jogod van hozzájuk,péntektől vasárnapig.Ha valamiért nem tudsz menni értük,akkor köteles az utána való héten odaadni őket.Az ünnepek első fele a tiéd,a szünetek első fele szintén,és a nyári szünetben eldöntheted,hogy egyszerre legyenek ott egy hónapig,vagy megosztod az egy hónapot.Ne hagyd magad.Az én férjem is ezt csinálta,de jól pofára esett.Drukkolok neked.
2010. dec. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez azért nem pontos, mert ha a láthatásra jogosult szülő nem tud a gyerekért menni a saját hibájából, akkor így járt, nincs joga pótolni. Ha a gyereket nevelő szülő hibájából hiúsul meg a láthatás, akkor van joga pótoltatni a következő hétvégén. Azért az szép is lenne, ha a gyereknek állandó készenlétben kéne állnia, hogy jön-e a szülő vagy meggondolja magát és a következő hétvégén jön inkább. De nem is lenne célszerű, mert nem lehetne tervezni, ezért szokták megállapítani a kéthetente hétvégét. Egyébként meg szerintem pont a karácsony az, amit nem lenne szabad szigorúan az előírtak szerint intézni. Annyi nagyszülőhöz, tántihoz, egyéb pereputtyhoz kell menni, hogy ilyenkor mind a két fél kompromisszumkészségére szükség van.
2010. dec. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!