Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerek áldás vagy átok?

A gyerek áldás vagy átok?

Figyelt kérdés

Csak mert sokan mondják itt, hogy a gyerek egy kincs stb. stb., de ha olyan téma van, akkor hát ő gyereket nevel, nem jut idő magára, fáradt és hogy mennyire szegény az anyuka.

Ő akarta a gyereket, nem kényszerítette senki. Akkor miért kell panaszkodni?


2010. dec. 6. 16:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez relatív. Nyilván egy karrieristának átok, egy családanya típusnak meg áldás. Én pl. nagyon szeretnék sikeres lenni, építgetem a karrieremet, az egzisztenciámat, szeretek független lenni, de ha belegondolok, biztos nagyon sok örömmel járhat egy kisbaba.
2010. dec. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%

Amíg nem te neveled: áldás a fajunknak.

Amikor te neveled: átok, mert kötelezettségekkel jár, amit az emberek nem szeretnek.

2010. dec. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
ha a ti szüleitek is így gondlokodtak volna, ti sem lennétek itt... Egy kisgyerek áldás. Lehet, hogy elsőre átoknak tűnik, de mikor kezedbe veszed azt az aprócska kis teremtést, semmi pénzért nem adnád másnak. :)
2010. dec. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Érdekes kérdés, mert évekkel ezelőtt volt a gyes betegség, amikor ölte az unalom az anyukákat, és akkor arra panaszkodtak. Ráadásul ez abban az időben volt, amikor még kevés családban volt automata mosógép, és nem létezett nadrágpelenka. Nem tudom, de én valahogy nem unatkoztam akkor sem soha, a kisebbik lányom lett szobatiszta, mire megjelentek az eldobható pelusok. Most tök kényelem a régi időkhöz képest a pici baba nevelése. Szeretem, hogy főleg azok fáradnak el, akik a szoptatás után veszik a bébiételt.

Nekem még a hypós vízbe kellet beáztatni a pelenkákat, keverőtárcsás mosógéppel mostam, kézi öblítés, centrifuga, aztán mindent vasalni, hogy finom puha legyen, meg fertőtlenített. Az ételeket is főztem, turmixoltam, passzíroztam, és minden belefért a nap 24 órájába úgy, hogy külön tehernek éreztem volna bármit.

Az biztos: kis gyerek-kis gond, nagy gyerek-nagy gond. Akinek meg teher a gyereknevelés, ne szüljön! Ha meg akarja, ne siránkozzon!

2010. dec. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem amikor panaszkodnak nem arról van szó, hogy ezért a gyereket hibáztatják.


Én is olvastam már ilyet.

Akkor arról volt szó, hogy azért fáradt nagyon, mert mondjuk a párja nagyon komolyan számonkéri rajta a házimunkát, és mondjuk 1 hónappal a szülés után még lehet hogy nincs annyira toppon, hogy minden eljesen patent legyen. Pl. szép legyen a kert, lenyírva a fű, + mindennapi főzés, mosás mosogatás feltörlés wc takarítás, kádsúrolás. És még ezen kívül éjszaka is felkel szoptatni.


A másik meg lehet, hogy azért kér tanácsot, mert nem tud, csak 2-3 órát aludni naponta, és az tényleg kevés, ha az mondjuk folyamatos egy fél évig, össze is eshet. Meg a gyereket se biztos hogy el tudja látni.


Szóval szerintem nem a gyerek miatt panaszkodnak, hanem egyéni problémák miatt.


Meg azért lehet sok ilyen mert, sokminden hárul manapság egy nőre.


Pl. sok nő dolgozik, már a gyerek egyéves kora előtt, és lehet, hogy az apa munkanélküli, de ő mégsem segít a házimunkában, mert ez a nő dolga, vagy mert ő nem is tudná megcsinálni. (Ismerek ilyet). És akkor még lehet, hogy ott a nő vállal másodállást is.


A társadalom által elvárt szerepeknek meg egyszerűen lehetetlen megfelelni.

Dolgozzál, ha lehet minél hamarabb, mert különben semmire kellő vagy, de közbe figyelj eleget a gyerekre, mesélj is neki, játszál is vele minden nap. Eközbe még nagyszerű háziasszony is légy. De azért mégse legyél olyan, mint egy háziasszony, hanem eközben próbálj fiatalosan kinézni, fittnek lenni. Nehogy magadraszedj egy kis plusz kilót.Stb stb.

2010. dec. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Apámnak átok vagyok.:( De ő is nekem.:) Számolom a napokat,mikor mehetek már itthonról.K..vára unom már.Már kicsit depis is vagyok tőle.:'(
2010. dec. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha két ember szeretne egy közös gyereket és sikerül, még egészséges is, akkor: ÁLDÁS

Ha egy srác bezavarja a lompost a csajnak egy diszkós éjszaka után, de nem akarnak egymástól hosszútávon semmit és a csaj teherbe esik, akkor ÁTOK

2010. dec. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

aki megküzd érte, hogy legyen gyereke, annak áldás.

akinek véletlen összejön, úgy, hogy nem akarja, annak átok.


és ennek megfelelően foglalkoznak a gyerekkel általában...

2010. dec. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Na ez megint olyan, hogy nem lehet tudni előre. Nekem senki ne mondja, hogy tudja milyen, amíg nem szült. Van aki könnyedén viseli, van aki nem. Van akinek mondjuk sírós, beteges lesz a babája, az sem tud rá előre felkészülni! Tehát ezt így nem lehet kijelenteni,hogy ne panaszkodjon, mert ő akarta. Attól még akarja, és imádja a gyerekét, de nem mindig egyszerű az élet a gyerekkel!

Az egyik barátnőm kislányával már baba korában sem volt gond, végig aludta az éjszakát, el volt mindenkivel, bárki vigyázhatott rá stb. Neki volt ideje magára, a férjére. A másik barátnőm kisfia meg pl. hasfájós lett, alig aludt éjjelente, nem maradt meg az anyján kívül senkivel. Na ő kiborult egyszer-kétszer. De azt nyilván egyikük sem tudta előre,hogy milyen lesz a pici!

2010. dec. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
10%
Egyértelműen áldás aki másképp gondolja az téved. Minden egyes mozdulatuk mosolyuk szavuk egy egy apró csoda. Olyan kicsik és ártatlanok még fogalmuk sincs róla mennyi gonoszság van a világban. Ha valaki nem akar gyereket nem kötelező szülnie csak nehogy aztán túl későn bánja meg.
2010. dec. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!