Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem érdemes sajnálni azt a...

Nem érdemes sajnálni azt a halott lányt?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam a hírt hogy meghalt egy ismerősöm, öngyilkos lett mert elhagyta a barátja.

Sírtam is pedig nem voltunk köszönő viszonyban,anyukám azt mondta hogy nem sajnálja mert senki nem mondta hogy vegye el az életét,pedig én igenis sajnálom.

Anya szerint ne menjek el a temetésére sem mivel nem voltunk olyan kapcsolatban vagyis köszönő viszonyban sem.

Mi a véleményetek??


2010. dec. 7. 10:37
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
82%

A hullának már oly' mindegy, sajnálod-e vagy sem, elmész-e a temetésére vagy sem.

Legfeljebb a hozzátartozói felé lehet egy gesztus ha elmész, ha viszont őket nem ismerted, akkor semmi jelentősége.

Ennyi erővel akár az összes temetésre elmehetsz.

2010. dec. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
70%
Az öngyilkosokat nem értem,és igazából két állásponton vagyok én is. Sajnálom, mert valahogy eljutott idáig, viszont szánom, mert ez egy önző dolog. Nekem tatám lett öngyilkos, még anyukám gyerek volt ő találta meg... tata sokat ivott bántotta mamáékat és nem bírta tovább ezt.. szörnyű dolog de talán jól tette, ha mindig csak fájdalmat okozott szereteinek :(
2010. dec. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
91%
Ha úgy érzed, akkor menj el a temetésre, utána lehet, hogy könnyebb lesz. A gyászhoz mindenkinek joga van, ne tagadd meg magadtól csak, mert anyukád azt mondta.
2010. dec. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
54%

Ha még csak köszönő viszonyban sem voltatok, valóban ne menj el. Akik ott vannak, ők nem sajnálják a lányt, hanem gyászolják. Nagyon nem ugyanaz a kettő.


Azt nem tudom, hogy sajnálnám-e. Így ismeretlenül nem. Inkább csak nem értem. El sem tudom képzelni, hogy valakinek annyira gyenge lenne a személyisége, hogy nem bír ki egy szakítást. Nem tudom. Nem értem.

2010. dec. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
88%
Egy-egy halál esettel kapcsolatban engem is elkap valamikor a sajnálat, pedig esetleg nem is ismertem az illetőt, vagy ismertem, de nem voltunk jóban. Szerintem maga a halál szó, ébreszt az emberben sajnálatot. Szerintem is igaza van anyudnak, nem kell elmenned a temetésre. Ha úgy érzed akkor később egy szál virágot vigyél a sírjára.
2010. dec. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
88%

Aki már meghalt, azt nem kell sajnálni.

Amikor gyászolsz, saját magadat sajnálod, hogy nem láthatod többet xy-t, nem beszélgethetsz vele, stb.

Ezt a lányt viszont nem ismerted, még "köszönő viszonyban" sem voltál vele.

2010. dec. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
15%
Minek kellene sajnálni? Hülye volt, ő baja. A temetésre meg felesleges elmenni szerintem.
2010. dec. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
60%
Nem értem. Azt mondod, az ismerősöd. De nem voltatok köszönőviszonyban sem. Akkor milyen baráti szál kötött hozzá? Ha tisztázod magadban ezt, akkor rájössz, hogy vannak ilyen "siratóasszony" típusok, és te jó úton vagy afelé, hogy te is az legyél. Valószínűleg túlzott emóciók dolgoznak benned. Ezen az elven elmehetnél Haitire siratni a halottakat. Biztos örülnének. A rokonokkal lehet, hogy még köszönőviszony is kialakul...
2010. dec. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
most ezért miért kell szekálni?????:O
2010. dec. 7. 10:56
 10/30 anonim ***** válasza:
57%

"Mi a véleményetek??"


Ezért. Te kérdezted a véleményünk, mi pedig leírtuk. És hát nem egyezik a tiéddel. Ez még nem szekálás.

2010. dec. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!