Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek lesz még nekünk...

Szerintetek lesz még nekünk valaha is normális apa-lánya kapcsolatunk, vagy ez veszett ügy?

Figyelt kérdés

Apával kb. ovis koromig jó kapcsolatom volt. Utána azonban kezdtem rájönni, hogy nem olyan ember mint amilyennek kisiként gondoltam. Arra emlékszek, hogy egyszer mikor kicsi voltam felborított a barátnőm valamit ami kiborult a szőnyegre, apa pont ekkor jött haza és torkaszakadtából elkezdett üvöltözni anyával én meg fent sírtam a szobámban. Nagyon féltem tőle, mert alkoholista volt és bántotta anyát (ráborította a pörköltet, kitépte a fülbevalót a füléből...stb.). 10 évvel ezelőtt elváltak a szüleim (hál' istennek), és ekkor megharagudott rám apa, mert egyszer nem akartam hozzá elmenni, hanem inkább anyukámmal szerettem volna maradni. Ekkor azt mondta, hogy még a ház közelébe se merjek jönni (voltam vagy 11 éves). Később megbékélt, szüleim válása után hetente vagy kéthetente hétvégén találkoztunk. Szombaton kimentem délelőtt vasárnap délután jöttem haza. Azonban nem sokszor találkoztunk ilyenkor se. Apa egész hétvégén haza se dugta az orrát, hanem a kocsmában volt. Szombaton este beszéltünk egy pár szót, felszínesen elmeséltük egymásnak a dolgainkat, de igazából láttam, hogy nem is nagyon figyel rám, nem különösebben érdekli az amit mondok neki.

Most itt vagyok 20 évesen és valahogy nem tudok úgy ránézni mint egy apára. Nem tudom neki elfelejteni azt, hogy megütötte anyát vagy azt, hogy rondán beszélt/beszél még most is velem. Sose biztatott, sose támogatott semmiben sem. Ő mindig egy kis hülye gyereknek tartott engem, csak azért mert lány vagyok. Pedig egyetemista vagyok, vannak terveim, de ő mindig mindenről próbál lebeszélni és elhitetni velem, hogy én egy 0 vagyok. Ezek miatt nem tartom őt az apámnak...csak egy idegennek.:(


2010. dec. 9. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezek után én nem is akarnék kapcsolatban maradni vele, nemhogy kapcsolatot ápolni. Sokan hivatkoznak arra, hogy mivel felnevelt, ezért el kell tűrni az ilyesmit, de én ezt ellenzem. Akit valaha is tartott már lelki terrorban a szülője, az tudja, miről beszélek. Azt nem lehet elfelejteni, megbocsátani, és ezek a sebek meghatározzák az ember későbbi életét is. Egy rossz szülőt egyszerűen el kell hagyni, ahogyan egy rossz párt.
2010. dec. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni,de ebből normális kapcsolat sosem lesz.De őszintén mondom,én ilyen emberrel nem is keresném a kapcsolatot!Megváltozni már nem fog,úgyhogy örülj,ha minél ritkábban látod!Nem hinném,hogy szüksége van a lelkivilágodnak ilyen társaságra!Apád pedig köszönje magának,ha normális ember az ajtót sem nyitja rá!
2010. dec. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ő az apád. Ilyen. Te abban dönthetsz, hogy elfogadod ezt, vagy sem? Ha nem fogadod el, a tényeken az sem fog változtatni. Ez ilyen kemény dolog.


Azonban ha elfogadod, akkor tovább tudsz lépni. Nem kell ezzel többet foglalkoznod.


Nekem is nehéz volt megbékélni apámmal, aki szintén elvált, és én anyámmal maradtam. 10 év alatt 2-szer ha találkoztunk. Ám még időben kibékültem vele, sikerült őt jobban megértenem, meglátnom valamit a valódi énjéből, mielőtt meghalt. Így nekem is könnyebb, mintha úgy ment volna el, hogy nem beszélünk, haragban vagyunk.


Megértettem, hogy az emberek, a mások által rossznak, gonosznak tartott emberek is okkal olyanok, amilyenek. Nem pedig minden ok nélkül. Néha ezek az okok nehezen felismerhetők, és persze nem is mindig enyhítik a fájdalmat, amit ezek az emberek másoknak okoznak. Számomra így mégis könnyebb volt megbékélni azzal, hogy ez így alakult.


Apád nem lesz jobb attól, ha te elfogadod olyannak, amilyen. Neked viszont jobb lesz ettől. Ennyi.

2010. dec. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha legalább megbánta volna...de még mindig te vagy a rossz. Így nincs értelme békülést erőltetned. Örülj, hogy megszabadultál tőle.
2010. dec. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kár erőltetni, ebből már nem lesz értelmes kapcsolat...
2010. dec. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!