Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek van értelme a...

Szerintetek van értelme a "büntinek"? Miért gondolja azt pár szülő, hogy 1 hét szobafogság megoldja az adott problémát?

Figyelt kérdés
2010. dec. 9. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert ha megcsinálja párszor a gyerekkel, és a gyereknek van egy csepp esze, akkor felfogja, hogy ha nem akar megint egy hétig a szobában ülni, akkor nem csinálja az adott dolgot újra.

Persze van olyan gyerek, akinél nem működik a dolog, de legalább addig is szem előtt van.

2010. dec. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a "megbokrosult" tinivel nem lehet mit kezdeni, akkor igenis, jó, ha büntetés van sztem, mert így legalább megtanulja/hozzászokik, hogy később sem tehet mindig azt, amit akar, és értelmetlennek tűnő szankciók lesznek mindig mindenhol (persze feltételezve, hogy tényleg megérdemli a büntit a "kölök", nem pedig az van, hogy a szülő csinál bolhából elefántot). Az más kérdés, hogy értelmes büntetést kellene adni. Inkább legyen más házimunkarészének az elvégzése, mint a szobafogság (manapság már van facebook, msn, mobil stb., így nincs túl sok értelme... ráadásul inkább legyen emberek között és a szabadban, mint bent a szobában... a másik, amitől anno herótot kaptam, az az volt, ha elvitték a szobámból azokat a cuccokat, amik nélkül "nem tudtam élni"... ez sztem kicsinyes... és kben is, ha vkinek ajándékot ad az ember, vagy durvább esetben, ha az a vki a saját összegyűjtögetett pénzéből vette meg, akkor nem illik azt elvenni).
2010. dec. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 gfero ***** válasza:
49%
szerintem semmi értelme lekel ülni és elbeszélni vele komolyan.ha ez nem működik akkor ki kel találni valami megoldást amivel meg lehet oldani a problémát ,akár bünti
2010. dec. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Mert a legtöbb szülő inkább igy oldja meg a helyzetet hogy még véletlenül se kelljen leülni beszélni azzal a gyerekkel.

Pedig sokszor lehet hogy éppen csak arra lenne szükség, hogy leüljünk és mindent elmagyarázzunk nekik. A szoba fogságból csak annyit tanulnak meg hogy ha hibáznak akkor mi lesz belőlle de azt nem hogy amit tettek az miért rossz. Pl ha egy gyerektől az anyja elveszi a játékát mert feleselt de nem mond neki semmit a gyerek csak annyit fog érteni hogy amit csinált rossz de azt nem hogy miért. Pedig ez nagyon fontos lenne. Egy gyereknek magyarázni kell hogy mi miért történik nem pedig csak büntetni.

2010. dec. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a gyerek, akit meg kell büntetni, az meg is érdemli. Nem azt mondom hogy én egy szent voltam, sose csináltam semmit, de a békés viszony megőrzése érdekében az esetek többségében megértettem ha valamire azt mondták nekem hogy nem, és nem csináltam olyasmiket amiből baj lehet. Voltak kivételek de akkor sem a büntetés volt a megoldás, mert anyámék tudták hogy értelmes vagyok és mindenféle büntetés nélkül is megértem, hogy ha valamit nem jól csináltam.

Persze vannak szülők akik meg minden apróságért büntetést adnak, na az se normális, úgy meg könnyen egy muja, másoknak mindig engedelmeskedő felnőtt lehet a gyerekből...

2010. dec. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
én nem szoba fogságot kaptam,barcsak az lett volna.jo nagy verés után kukorican kellett térdepelni,vagy anélkül 1-2 orat,mig azt nem mondhattak felállhatok.megtanultam a lecket
2010. dec. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyon szépen hangzik az "üljünk le és beszéljük meg vele" dolog, de a gyerekeknek, nem épp az a legjellemzőbb szokása, hogy elfogadják a szüleik által jónak vélt dolgokat. Akkor sem, ha értelmesen elmagyarázzák nekik, mert ott a dac, a kamaszkor, a düh - ilyenkor mit sem ér a megbeszélés.

Könnyű ajánlgatni is, hogy akkor ki kell találni valamit - de mit? Akkor már legyen büntetés, hadd tanulja meg a maga kárán, hogy vannak határok is az életben.

2010. dec. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Főleg akkor nem ha a szülő inkább dugja homokba a fejét és meg sem próbálja. Egy gyereket felnevelni hatalmas felelősséggel jár és nem csak akkor mikor nem tesz semmi büntetni valót hanem az ellenkező esetben is. Aki ezt nem érti meg az nem való szülűnek.
2010. dec. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet sőt kell is a gyereket büntetni csak tudja hogy a büntetést miért kapja.
2010. dec. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!