Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az újszülött babátoknál...

Az újszülött babátoknál segített nektek az anyós vagy inkább anyukátok? Esetleg hozzátok is költözött az első időben? Meddig célszerű távoltartani anyóst?

Figyelt kérdés
2010. dec. 9. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Nálunk anyu többet segített mivel vele lakunk. Igazi anyóst hamar kiiktattuk mert borzalmasan utálom, a hideg is kiráz ha hozzá kell szólnom. Viszont a mostoha anyósomat (férjem apjának a mostani feleségét) nagyon szeretem és ö is sokat segített és sokmindent vett a babának.

Nálatok hogy van?

22/L

2010. dec. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Semmi segítségem nem volt soha.Az én szüleim meghaltak, és a férjemé is.Még annyi sem volt, aki pár órára vigyázott volna a fiamra.Ha nem vittem magammal a boltba, akkor megkérdezték, hogy talán beteg?

Mégis felnőtt, már 16 éves, megoldottuk a dolgot.


Miért kellene távol tartani az anyóst???Kedves kis meny lehetsz te is.

2010. dec. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Azt hiszem anyukám egy hétre költözött oda. Jól össze is vesztek a férjemmel. Többnyire egyedül kellett megoldanom a csecsemőgondozást. Ha nem akarsz pár hét alatt zombivá válni és jó a kapcsolatod az anyósoddal, felesleges távol tartani őt (vagy bárkit, aki segíteni akar). Ilyenkor az lenne a legjobb, ha a család észrevenné, hogy a főszereplő a kisbaba, utána az anyuka és az ő érdekeiket tartanák elsősorban szem előtt!
2010. dec. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Anyósom segített rengeteget, anyukám már meghalt sajnos.

Anyós ideköltözött két hétre hozzánk, és mindent megcsinált, nekem csak a babámra kellett figyelnem.

Később is bármikor számíthattam rá, ahogy ő is rám.

2010. dec. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk az első 2-3 fürdetésbe segített anyukám, meg néha átjött és főzött helyettem, hogy tudjak pihenni. De ez csak az első egy hétbe volt így, utána sikerült felvennem a ritmust. Anyós egyszer sem jött át, de még csak fel se hívott, hogy szükségünk lenne-e valamire, pontosabban a unokájának szüksége van-e valamire.
2010. dec. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én anyukámnak szóltam,hogy pár napot aludjon nálunk mikor haza jövünk a kórházból (250 km-re lakik szóval sajnos nem tudott volna a nyakunkra járni) viszont csak egy estét maradt mert lányom mint a kis angyal olyan volt,szegényem nagyon besárgult így az első időkbe nagyon sokat aludt,hasfájós se volt szóval nem kellet segítség.Anyós pár utcára lakik tőlünk azt hittem a nyakunkra fog járni,de szerencsére csak akkor jött és jön a mai napig ha hívjuk.

Egyébként szuper jól elboldogultam egyedül is,habár mikor lesz majd kis tesó azért egy hétre ide költöztetem anyukámat még mindenki főleg a lányom azért jobban megszokja a dolgot.

2010. dec. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Külföldön laktunk amikor megszületett a lányom. Kb tudni lehetett melyik héten fog születni. 2 napos volt mikor anyukám megérkezett és ott lakott velünk 1 hónapig. Hatalmas segítség volt, mert szülés után még aznap "kidobtak" a kórházból és a következő két hétben lázas beteg voltam, meg ugye szülés utáni állapot, alig éltem. Ha ő nem lett volna fogalmam sincs, hogy oldottam volna meg.

Anyós nem igazán foglalkozik az unokájával arra hivatkozva, hogy ő már öreg, még egy csokit se vett neki soha, úgyhogy nálunk nem kell távol tartani, mert úgyse jön.

2010. dec. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi a szüleimnél laktunk még, amikor megszületett a fiam. Anyukám hatalmas segítség volt, sokat vigyázott a babára napközben, hogy tudjak aludni (mert nagyon hasfájós volt, és sokat kellett vele éjszakázni is). A mellgyulladástól is ő mentett meg, mert a kórházban egy szót se szóltak volna, hogy fejni kellene, mikor bedurrant, így ő segített kézzel fejni, amikor kőkemény volt a mellem.

Most anyósék mellett lakunk, és ő is elviszi néha pár órára sétálni, vagy át magukhoz. Ami szintén nagy segítség, mert vizsgaidőszak van, és egy két éves mellett nagyon nehéz megoldani a tanulást.

Szerintem anyóst nem kell távol tartani, kivéve, ha van rá ok. Őneki is ugyanúgy az unokája, mint a te anyukádnak.

2010. dec. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

mi is külfölön lakunk de ha terhes enlennék és szülnék, én biztos áthívnám anyut legalább 1-2 hónapra (úgyis lassan nyugdíjas))


anyósom sajnos még nem ismerem a távolság miatt...de ha a páromat felnevelte, gondolom ugyanolyan jó segítség lenne, azt is elfogadnám.

még ha 2 hónapig tökmáshogy csinálná mint ahogy én szeretném, hát mindegy az. kibírható :) ő örülne én meg pihenhetnék.

2010. dec. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!