Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött babátok a kórházi...

Újszülött babátok a kórházi napokban akart 2 óránként szopizni? Az enyém szinte átaludta az első 2 napot.

Figyelt kérdés
2011. jún. 25. 14:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A megszületés a babának legalább annyira fárasztó, mint az anyának a szülés. képzeld el, át kell magát préselnie egy szűk csatornán! Fáj is szegénynek rendesen, ők is megszenvedik. Ezt ki kell nekik is pihenni. Persze, hogy aluszékonyabbak az első napokban. ezért jó, ha minimum 3 óránként anyuka felébreszti a babát(mondjuk pelenkázással) és megszoptatja. én anno abba a hibába estem, hogy hagytam, hadd aludjon... nagyon visszaesett a lányom súlya, erre még jött egy durva sárgaság... elvitték fény alá, csak enni hozták vissza. Na, utána már 2 óránként ébresztettem, el is indult a mérleg felfelé!

Ő volt a tanulópénz, a másik kettőt már az első naptól kezdve ébresztettem szopizni 2 óránként...3. napon szépen megvolt mindkettőnek a születési súlya.

2011. jún. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
így van, ahogy az első írja! Ők is nagyon "megszenvedik" a szülést, amit ki is szeretnének pihenni:)) De az a jó, ha minél többet szopiznak, az említett sárgaság okán is, amit az anyatej gyorsabban "gyógyít"! (persze nem mindig sárgulnak be, de az anyatej nem csak tápanyag nekik, ahnem folyadék is egyben)
2011. jún. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
de ettől még nem vagy "rossz" anya, hogy nem tudtad (én se tudtam egyébként , úgy mondta az egyik nővér, hogy hozzák a gyerkőcöt, hadd szopjon attól is jobban jön ki a sárgaságból); csak ha esetleg majd terveztek 2. babát, már "okosabb" leszel !:)
2011. jún. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Onnan tudtam az első két napon, hogy az én fiamat hozzák a nővérek, hogy zengett a folyosó az ordításától. Nagyon sírt, és szopizni nem akart és nem is tudott még szegénykém, én meg főleg nem tudtam, hogy hogyan kell. A nővérek csak annyit mondtak, hogy ha nem eszik, akkor csak nyugtatgassam. Néha azért szívogatta a cicit. Aztán a harmadik nap már kint volt nálam, és akkor valóban ő is sűrűbben evett, mint 3 óra. Egy hangja sem volt már akkor, nemhogy sírt volna :-) Nem nézegettem különösebben, de biztosan nem akkor evett, amikor a szobatársaimé, akiknek 3 óránként hozták a piciket.
2011. jún. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
az én lányom is úgy volt, egyfolytában aludt, felkelteni se nagyon lehetett. Volt olyan is, hogy a nővér segített egy kis tejet fejni, és álmában itattuk meg, mert nem tudtuk felkelteni és akkor már 4 órája nem evett!! Ez igy volt a korházban. Aztán mikor hazajöttünk minden megváltozott. Alig birta ki a 2 órát evés nélkül, megjött az étvágya nagyon!
2011. jún. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos nem. Mert nem is tudott szopizni. Nagyon nehezen tanulta meg a technikáját. :-( Mikor épp rendesen rácuppant a cicire, akkor pár szívás után be is aludt.

Nem kívánom senkinek azt a kínlódást! A kórházban besárgult egy picit, de hazajöhettünk. Itthon folytatódott a szenvedés még 1-2 hétig, (persze a sárgaság fokozódott). Már az elejétől 4 óránként evett. Mikor megtanult rendesen szopizni, a védőnő utasítására elkezdtem 3 óránként etetni, de nálunk nem vált be, csak jól bekavart szegény gyereknek. Így maradtunk a 4 óránkénti etetésnél.

Megtanult ugyan szopizni, de a boldogság így sem volt teljes, mert nagyon bukós volt...

Elég nehéz volt az eleje, de túléltük! :-))

Már 15 hónapos nagylány. (pont ma)

2011. jún. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

Igazából az első két hétben nekem kellett ébresztgetni őket (3 fiú 12, 2 és fél, 1 évesek, mindhárman besárgultak, ráadásul elhúzódó sárgaság volt, a tejem ilyen :-)), aztán az utána következő 10 hétben már maguktól ébredtek, és szopi után aludtak, na azóta egyik sem akar aludni annyit, amennyit én szeretnék!

De, ha nem nógattam volna őket anno pelenkázással, vetkőztetéssel, masszírozással, fülhúzogatással, vállnyomkodással és minden lehetséges módon, hogy egyenek, tuti nem tanultak volna meg szopizni, és mehetett volna nekik a táp...

2011. jún. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
együtt aludtunk egyfolytában a babámmal a kórházban is, álmában adtam neki oda a cicit, ő pedig a szopóreflex miatt szopizott is.
2011. jún. 28. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 töröklany ***** válasza:
100%
na nalam ez pont forditva volt csak szopni akart sehogy nem volt jo csak mellen ejjel nappal az elsö 3 napban öszesen 3 orat aludtunk! de mostmar ott tartunk hogy ejjel alszik edesen de nappalok csak nyüglödessel telnek holnap lesz a kisfiam 9 hetes!
2011. nov. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!