Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mostohaanyukák, aki nagyon...

Mostohaanyukák, aki nagyon kicsi gyereket kapott a párjával együtt, milyen volt?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy úgy te, a párod és a gyerek is hogyan éreztétek magatokat? Nem ment tönkre a kapcsolat? Mennyi időt volt veletek a gyerek? Esetleg jó tanácsokat tudtok adni?
2010. dec. 11. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Velünk él párom 4 éves kislánya, mert az anyukája "lelépett" kényelmesebb életet élni. Imádom a "lányomat"! A páromat látom benne, az ő kedvességét, szeretetét. Nem is tudom, mit írjak még... :)
2010. dec. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Kisgyerekekkel nincs gond ilyen téren. Könnyen alkalmazkodnak a helyzethez, ő még nem fogja fel igazán, h te ki vagy. Viszont egy kamasszal, na azzal már problémák lennének, első pár napban megkapnád a "Te nem vagy az anyám, ne parancsolgass nekem" dumát. :)
2010. dec. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Soha ne kiabálj a gyerekkel, legyél következetes vele, hagyd a büntetést az apjára. Miért menne tönkre a kapcsolatotok? Szeretitek egymást, vállaltad a gyereket, akkor meg mi van?
2010. dec. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Tudtad hogy a párodnak van gyereke, vállaltad így is a kapcsolatot.Miért tartasz attól hogy a gyerek miatt tönkre megy?
2010. dec. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Én ódzkodom a szüléstől(nem a fájdalom miatt)ezért ha esetleg jobb lesz az anyagi helyzetünk,hogy egy kisgyereknek mindent megadhassunk akkor örökbe fogadunk egyet.Ez is olyasmi,én gyermekemnek tekinteném a páromét is,elvégre nem csak a vérkötelék számít,a szeretet sokkal fontosabb:)
2010. dec. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Kamasz se mindig vészes. Nekem marha nagy szerencsém volt, férjem lánya 10 évvel fiatalabb nálam. Sokáig nem merte bemutatni, amíg nem volt biztos kettőnkben. De addig az anyja mindennek elmondott otthon (nem miattam váltak, a válás után ismerkedtünk meg), így tartottam tőle, hogy a lánynak már kész véleménye lesz - az anyjáé.

De teljesen normális volt, beszélgetett velem, majd mondta, hogy neki szimpatikus vagyok, semmi baja velem.

Azóta is jó a viszony, néha segítséget is kér kamasz-panaszban, vagy háziban.

Nevelni nem nevelem, az a szülei dolga. Ha kettőnknek van nézeteltérése, akkor az ketten rendezzük, abba meg a férjem nem szól bele - mint ahogy én se abba, ha az apjával vitatkozik. Bár van annyira érett gondolkodású és kedves személyiség, hogy nehéz vele hosszú távon összeveszni, a konstruktív vitára vevő.

Mostanában volt egy "királykisasszonyos" időszaka, nagyon látványosan megsértődött semmiségeken. Egyik nap mentünk érte és valami botrányos színű rúzs volt rajta (öreg mamis narancssárga :)). Már az apja elkezdett röhögni rajta, utána egy darabig ugrattuk ezzel. Máskor visszapoénkodik, de most megsértődött és folyamatosan bámult kifelé az ablakon a kocsiban. Vagy 20 perc után hátrafordultam és rámutattam a másik oldalon levő ablakra, hogy "abba az irányba is sok szép látnivaló van ám!" - itt próbált csúnyán rám nézni, de közben láttam, hogy próbál elnyomni egy mosolyt, nem sok sikerrel. Közben az apja elől harapdálta a kormányt, mert az egész mimikáját végignézte a visszapillantóból. Na, ennyire volt komoly az a sértődés :)

2010. dec. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nem tudom miért menne tönkre... azért írtam ide, hogy ezt megelőzzem:) hogy tanácsokat kapjak. Sokan mondják, hogy sohasem kezdenének gyerekes pasival, nekik is biztos megvan az okuk.
2010. dec. 11. 16:47
 8/9 anonim válasza:
39%
Én és a férjem 7.éve vagyunk együtt.A fiáról anyukája lemondott.A kapcsolatunk eleje óta velünk van.3.éves kora óta nevelem.Nekem is van egy éppen ennyi idős lányom,1hónap van köztük.A férjem húgával egy házban laktunk,tehát mindent tudtam az előzményekről.Mi sokat küzdünk,mert nincs jelen az anyuka a kisfiú életében,engem pedig nem fogad el,még most sem.Erős benne a kétszínűség,miatta kétszer költöztem el,és még mindig sok a vita.Féltékeny és ott tesz nekem keresztbe ahol tud.Az ő családjuk mindent megengedett neki azzal a címszóval,hogy nincs anyja.Én meg vagyok a rossz mindenki szemében,merem fegyelmezni.A lányomat egyedül neveltem egy ideig oda kellett figyelnem a nevelésére.Tisztelettudó a férjemmel és jól kijönnek.Szóval fontos hogy milyen a háttér,mert te "csak" a mostohaanyja vagy és leszel.És ha ezt a szemedbe is mondja egyszer,örülj,mert egy őszinte embert sikerült nevelni belőle
2010. dec. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Páromnak van egy 13 éves kislánya. Mondanom sem kell, hogy a legrosszabb életkorban van éppen. Soha egy percig sem akartam és nem is próbálkoztam nevelni, egyszerűen azért, mert nem az én feladatom. Így kialakult közöttünk egy "baráti" viszony, olyan ő nekem, mint egy "kisbarátnő":)

Bármi problémája van, velem osztja meg, szeretjük egymást.

Én amondó vagyok, hogy a gyereknek tudnia kell, hogy a szüleinek ő a legfontosabb és ezt soha, senki nem veheti el tőle.

2010. dec. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!