Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nővel élek, de férfi kell...

Nővel élek, de férfi kell nekem. Tönkretenném Őt lelkileg, de nem tudom elfojtani az érzéseimet. Mit tennének a helyemben?

Figyelt kérdés

Leszbikus kapcsolatban élek 4 éve. Barátnőmet úgy ismertem meg, hogy egyetemista voltam, félállást vállaltam, mint fotóssegéd, közben ő szakmailag tudott nekem segíteni, a tehetségemet fejleszteni, azonnal beleszerettem. Előtte is inkább lányokkal jártam, mint fiúkkal. Összejöttünk, minden csodás volt, bár az anyám konkrétan 1 évig nem beszélt velem, tulajdonképpen kitagadott, mikor rájött, hogy mi a helyzet. 2 éve összeköltözünk, közös lakást vettünk. Tulajdonképpen mindenünk közös. A problémám nyáron kezdődött, mikor a baráti társaságunkba bekerült egy férfi. Rengeteget beszélgettünk, már külsőleg is megtetszett, mert egy magas, helyes, férfias, nagyon vonzó férfi. Eleinte nem gondoltam semmi "olyanra" vele kapcsolatban. Teltek múltak a hetek és azt vettem észre, hogy kezdenek fura érzések kavarogni bennem, de nem tulajdonítottam nekik nagy figyelmet, mondván ez csak átmeneti fellángolás. Azonban ezek a vele való beszélgetések átnyúltak késő esti telefonálásokba és egy idő után elmondta, hogy nem csak sima barátként tekint rám. Megijedtem, kis időre nem beszéltünk, közben kiment Franciaországba 2 hónapra, közben írt emailt, hogy gondolkodjam, mert ő többet akar. Most viszont 1 hete visszajött és találkozni akart. Nemet mondtam, de közben meg erős vágyat éreztem arra, hogy mégis találkozzunk. Ő nem adja fel, sms-t ír vagy emailt, és egyik barátomat kérlelte, hogy beszéljen velem. Nagyon össze vagyok zavarodva.. Teljesen megőrjít az az ember, de nem merek lépni, mert lelkileg tönkretenném a barátnőmet.Együtt terveztük az életünket, rengeteg dolgon keresztül mentünk már együtt. És még mindig szeretem, de közben itt van ez a pasi, visszatértek a régi érzéseim, mikor egy fiú tetszik, az teljesen más érzés, mint mikor lány. Már el is felejtettem, hogy milyen, mikor fiúért vagyok oda. Nem szabadna, mert nem akarok fájdalmat okozni a barátnőmnek, de előjöttek olyan gondolatok is, hogy mennyivel másabb lenne az életem egy férfi mellett. Ilyenekre régen nem is gondoltam, annyira elterveztem az életemet nővel. Nagyon nagyon lelkiismeretfurdalásom van, pedig nem csináltam semmi rosszat. Azt hiszem, szerelmes vagyok, folyton rá gondolok, és látni akarom. Mégsem tehetem! Azt sem tudom, meddig tartana, és nem dobhatom el miatta azt, aki szeret és kitart mellettem. Nagyon bonyolult a helyzetem, remélem megértenek és tudnak tanácsot adni, mert teljesen össze vagyok zavarodva.

26/N


2010. dec. 12. 01:03
1 2
 1/18 Roxanne. válasza:
100%
Találkozz vele, bizonyosodj meg róla, hogy tartós kapcsolat lehetne belőle, és hagyd el a barátnődet. Sokkal jobb, ha elhagyod, mintha évekig hazugságban éltek, mert te valaki más után vágyódsz.
2010. dec. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
38%
Kezd megjönni az eszed. Ennek inkább örülj!
2010. dec. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%

Az írásod alapján, Te egy művelt és kulturált hölgy vagy.

Tehát bele tudsz gondolni, a következő alternatívába:


Mi van akkor, ha felbontod ezt a kapcsolatot,

összejössz a pasival,

majd egy idő után el kezdesz vágyakozni (az idő közben egyre jobban megszépült)

régi életed után a volt barátnőddel??!


Szerintem ne a barátnőd háta mögött döntsél, mert megérdemli,

hogy vele beszéld meg az "új" érzéseidet.


(Esetleg mit szólna, ha bevinnéd a kapcsolatotokba harmadiknak...?)

2010. dec. 12. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
47%

Amit En kivettem a soraidbol az az, hogy Te annak idejen nem az erzelmeidre hallgattal, hanem a "gondoskodo es torodo" szeretet volt, ami ebbe a jelenlegi kapcsolatba vitt Teged, tehat nem az igazi fellangolas erzese.

Akkor orultel annak, hogy valaki melled all, es segit Neked, de nem merlegeltel elegge, mivel csak a szakmai sikeredet vetted figyelembe, s az igazi erzelmeidet figyelmen kivul hagytad.

Figyelj az erzelmekre, s talalkozz ezzel a ffival, de ne felj, mert nincs mitol felned.

A baratnodnek is elmondhatod ezt, mivel nem vagy a tulajdona, es az erzelmeidet ugy sem tudod eltitkolni egy olyan ember elott, Aki ismer Teged.

2010. dec. 12. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
nekem úgy tűnik, hogy az igazi természeted mégis csak egy férfi mellé húzna! és ha hosszú távra gondolsz és az anyai érzéseket is meg akarod ismerni, akkor nem kétséges, hogy egy férfit választassz társadul! Sok boldogságot! :)
2010. dec. 12. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
47%
Mindenképpen vedd fel a kapcsolatot a férfivel!!! Ez a normális!!!! Remélem az én lányom is rájön idővel...... , hogy a nő mellé férfit rendelt az ég!
2010. dec. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
97%

A szerelem már csak ilyen. mindegy, h nő, vagy férfi a tárgya.


ha szerelmes vagy, menj! ha csak egy fellángolás, akkor ne rúgj fel mindent.

2010. dec. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom, hogy a szíved a férfi felé húz. Ez szerintem el is döntötte a szituációt, vedd fel vele a kapcsolatot! De a barátnőddel is beszéld meg, rossz lesz neki, de az még rosszabb lenne, ha hazudoznál.
2010. dec. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
58%
nem vagyok sem leszbikus sem biszexuális.de úgy gondolom,hogy itt már vki más is írta,h te ettől a lánytól a gondoskodást vártad.lehet h ez nem is szerelem.de a fiúval sokkal jobb és szeretetben teljes kapcsolatot tudsz kialakítani.nem tdom h élsz most,de gondolj bele abba h vele nyugodtan sétálsz a városban anélkül h vki mutogatna rád h lezbi.
2010. dec. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az egyik kedves válaszadó írta, hogy talán ez csak gondoskodó szeretet, amit iránta érzek/éreztem, mert szükségem volt valakire. Sajnos ez nincs így, ha így lenne, könnyebb helyzetben lennék, de én nagyon szerelmes voltam egészen addig, amíg meg nem jelent ez a férfi. A barátnőm nagyon jó és különleges ember és régebben sosem tudtam volna elképzelni, hogy egyszer találok majd valakit, akit annyira fogok szeretni, hogy elfogadom a hibáival együtt és képes leszek éveket tölteni mellette. Most viszont tompultak ezek az érzéseim. Attól félek leginkább, hogy ez csak egy fellángolás, ami nem tart sokáig. Fogalmam sincs..hirtelen jött, az is lehet, hogy hirtelen elmúlik
2010. dec. 12. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!