Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs semmi karácsonyi hangula...

Nincs semmi karácsonyi hangulatom. Hogyan legyen?

Figyelt kérdés

Évek óta úgy érzem minden karácsony ugyanolyan, nem történik semmi extra...nem érzem azt a nagy szeretet-áradatot ami a filmekben van...sem azt amit gyerekkoromban átéltem. Talán egy kicsit...de nem az igazi. Mindig ugyanolyan a tesómmal feldíszítjük a fát (ugyanazokkal a díszekkel, mert szerinte a régi díszek kell a fán legyenek, esélyt se kapok arra, hogy kicsit változtassak, hogy "más" legyen) Aztán vacsorázunk egyet, ajándékot bontunk és kész. Se karácsonyi zene se semmi...egy nagy vacsora és kész. Idén meg még ajándékra se nagyon telik, bár nem ez a lényeg, azért ne mondja senki, hogy nem számít mert valahol igen...amikor nem látom örülni, nem látom azt a bizsergést, az ajándékozás örömét...

Aztán a párommal ez a negyedik karácsonyunk, de eddig még sosem szakadtunk el a családtól, mert "hogy néz az ki, hogy karácsonykor nem vagyunk otthon?!". így nélküle karácsonyozok:-S

Persze más lenne forralt bor mellett, beigli vel, kacagással és ajándékokkal, karácsonyi fimmel és zenével, fahaj illattal...de ezek nálunk kimaradnak, olyan az egész mint egy nagy "muszáj":(

Olyan rosszul esik, hogy egyáltalán ezt mondom, ezt érzem, hiszen nincs okom a bánatra mégis kesergek mint valami óvodás:(


2010. dec. 12. 20:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, hogy otthon nekiállsz kidekorálni a lakást. Nagy munka, ha szépen meg akarod csinálni, és sok pénz is, ha olyan amerikaiasan akarod, de ha nincs rá keret, akkor lehet kicsit szerényebben.

Aztán ajándékbontás: csináljátok úgy, hogy szigorúan egyesével bontjátok, egyszerre egyvalaki és mindenki örül vele.

Ha nincs még meg minden ajándékod, ajánlom, hogy vegyél egy társasjátékot a családnak, így este lehet egyet társasozni.


Ezek apróságok, de hátha segítenek.

2010. dec. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Első: köszönöm.

Sajnos nem lakom otthon, mert gey másik városban vagyok egyetemista, kb. 23 án kerülök haza, a dekorálás így elmarad:(

2010. dec. 12. 20:20
 3/11 anonim ***** válasza:
Valahogy én is ezt érzem,nállunk is hasonló a helyzet:( Én a te helyedben azért rábeszélném a páromat,hogy legalább egyszer változtasson a kedvedért.
2010. dec. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Te nézd, ezen könnyen segíthetsz. Először is felejtsd el a berögződött elvárásokat hogy mindennek úgy kell zajlania mint egy amerikai filmben, vagy olyan varázsa lesz mint gyerekkorunkban. Aztán meg dologra fel: ha karácsonyi zene kell, tölts le vagy vegyél egy cd-t, és hallgassátok. Karácsonyi film dettó, tele van vele a tv. Csinálj egy jó adag forralt bort, pár pohár után meglesz a móka kacagás is. Csinálj mézeskalácsot, rögtön finom karácsonyillat lesz a levegőben!!


Én külföldön élek, nem megyek haza karácsonyra, lesz egy karácsonyi vacsi a barátokkal és kész, mégse kesergek és sajnálom magam. Mindjárt csinálok forralt bort, a héten lesz mézeskalács is.. Ma az ajándékok vásárlása vidított fel nagyon, imádok adni, keresgetni ki minek örülne.... Meg kell tanulni kis dolgoknak is örülni, vannak akiknek sokkal rosszabb...

2010. dec. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem lehetne megoldani, hogy 24-én együtt vagytok pároddal és utána mentek a szülőkhöz?
2010. dec. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

2o:25

mondtam, hogy nem akarom sajnáltatni magam...tudom, hogy van akinek rosszabb...ezért is írtam, hogy bűntudatom van, hogy egyáltalán ezt érzem...de ha egyszer tényleg ezt érzem? :-SS



amúgy köszönöm a tanácsokat:)

2010. dec. 12. 20:28
 7/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok, én is egyetemista, tudom, mi ez a helyzet. De ha 23-án hazamész, ess neki ezeknek. Ne foglalkozz mással, csak a karácsonnyal (gondolom, már neked is tele van a hócipőd a félév végével). Dekorálj, süss-főzz, csomagolj. 24-én délelőtt írj a barátaidnak személyre szóló karácsonyi ímélt, az is nagyon jól meghozza a hangulatot.

Nálam még annyi van, hogy nem díszítek fát. Számomra a karácsonyi hangulathoz kell az, hogy kimegyek és ott áll a gyönyörű karácsonyfa, tele díszekkel, gyertyákkal. Egyszer díszítettem csak, na az agyon is csapta a hangulatom..

2010. dec. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló a problémám, én nagyon szeretem a karácsonyt, de körülöttem mindenki csak a nyűgöt látja benne:S Szóval én is csak annyit tehetek, hogy tervezgetek, és próbálom feléleszteni bennük a hangulatot.. Mi sem szoktunk lakást díszíteni, és sajnos már fát sem (korábban cserepes fenyőnk volt, de 2 éve vettünk egy karácsonyfa-alakú szobadíszt, brrr), de ha 1-2 napig sütögetek, zörgetem a csomagolópapírokat, és célzásokat teszek, hogy "ÓÓ ha tudnád, mit fogsz kapni!" akkor az egy picit közelebb hozza a régi karácsonyok emlékét..:)

A szüleid már kiábrándultak az ünnepből, szerintem a tesóddal próbáljatok meg minél több terhet levenni a vállukról, hogy ne csak a stressz legyen bennük, hogy mi legyen a menü, egész héten takarítani kell, stb.

Gondolj arra, hogy már nem sok karácsonyotok lesz így szűk családi körben, hiszen hamarosan már a pároddal fogsz élni, később pedig már (ha szeretnétek, bár ez úgy látom, ma már nem divat:S) gyerkőcök lejtenek indiántáncot a feldíszített fa körül az otthonodban szenteste.

Készíts forralt bort, karácsonyi puncsot, akármit, és tényleg jó ötlet a kártya vagy társasjáték, nálunk is mindig előkerül!

Szerintem a szüleidnek egyébként nem a változtatással van gondja, csak nincs energiájuk még azzal is foglalkozni, de túl nagy ellenállást biztosan nem tanúsítanának, ha szereznétek néhány új díszt, új zenét..

Ne keseredj el, ha sikerül felébresztened magadban a hangulatot, akkor már csak át kell ragasztanod a többiekre! A fenyőillat is jó hatással van a családtagokra:)

2010. dec. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Első: ez is csak szokás kérdése, nekem pont az csapja agyon a hangulatot, hogy nincs meg az a rituálé, ami régen: délelőtt szaloncukor kampózás, aztán a fát beleerőszakolni egy háromszor akkora talpba, mint kellene, agyonszurkálni magam díszítés közben, belefulladni a csillám-zsinórokba, majd kicserélni a kb 40 darab zárlatos izzót a karácsonyfaégők között..minden évben. Aztán ebéd - jó későn - ajándékbontás, és kártya hajnalig!:D
2010. dec. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2010. dec. 13. 09:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!